Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Lista localitati in care roaming-ul national a fost oprit

- - - - -
  • Please log in to reply
288 replies to this topic

#37
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
functioneaza. vezi poate ai tu roamingul dezactivat.

#38
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
djtibiano, am fost recent prin judetul Suceava, in trecere, cu trenul. Chiar sambata dimineata pe la 4 si ceva, pe portinea dintre Liteni si Dolhasca telefonul mi-a intrat in roaming national.

#39
fiuny

fiuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 26.03.2007
🐭📱📲

#40
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Chiar nu-i nevoie de roaming national in orasele mari. Nu odata mi s-a intamplat, cu telefoane "destepte", de gen nexus 5 sau iphone 5s (nu ca algoritmul ar fi universal :) si se aplica la toate terminalele), ca sa nu pot initia un apel, din cauza faptului ca telefonul "oscila" intre vdf si digi.

#41
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
Pai oscila ca erau ambele la limita cu puterea semnalului...

#42
larybalauru

larybalauru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 31.07.2008
Problema mare este in afara oraselor unde se renunta la RN pentru a nu mai plăti la Vodafone si nu chiar este in regula

#43
larybalauru

larybalauru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 31.07.2008
Problema mare este in afara oraselor unde se renunta la RN pentru a nu mai plăti la Vodafone si nu chiar este in regula

#44
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@larybalauru unde ai intalnit asta?

#45
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Nu a întîlnit situatia asta, doar isi da cu părerea.

#46
larybalauru

larybalauru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 31.07.2008
Am spus Craiova-Cetate si am facut si sesizare si ulterior am aflat ca multe drumuri nu mai au acoperire si vad ca ma duc cu zaharelul ca pe multi dar se poate si plca de unde am venit nici o problema

#47
ovi_jer

ovi_jer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 14.01.2007
In Ramnicu valcea nu mai merge roamingul national de peste 2 luni .Undeva la cativa kilometri pe DN7 venind dinspre Calimanesti nu este semnal digi si telefonul trece in roaming national iar la intrarea in oras  unde ar trebui sa revina in digimobil (pentru ca nu mai este roaming national)  unele telefoane nu se inregistreaza in retea cateva minute,altele cateva ore iar altele deloc.Isi mai revin decit dupa selectarea manuala a retelei digimobil.

Observ cu stupoare ca se inmultesc pe forum numarul celor cu probleme la ''mansarda'' ,angajati digimobil sau alte specii care neaga acest lucru.

#48
danidnc

danidnc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 08.08.2005
Si in Sibiu este taiat roamingul

#49
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Foarte bine, eu ma bucur cand aud ca roaming-ul dispare intr-o localitate. Inseamna ca Digi Mobil au semnal nativ peste tot in Sibiu.

#50
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Eu nu ma bucur.

#51
larybalauru

larybalauru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 31.07.2008

View Postcatalinman, on 01 iulie 2015 - 20:41, said:

Foarte bine, eu ma bucur cand aud ca roaming-ul dispare intr-o localitate. Inseamna ca Digi Mobil au semnal nativ peste tot in Sibiu.
.                             Bai frate daca ar fi semnal digi cine sar mai plânge ca nu mai este RN,i ar durea in fund de RN lor,problema mare este ca nu mai exista nici RN nici Digi ,intelegi sau nu ,asta ca o sa avem in viitor adica la pastele cailor digi nativ cum m au aburit pe mine si multi altii cei de la informatii nu o mai crede nimeni

#52
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 14.08.2006

View Postcatalinman, on 01 iulie 2015 - 20:41, said:

Foarte bine, eu ma bucur cand aud ca roaming-ul dispare intr-o localitate. Inseamna ca Digi Mobil au semnal nativ peste tot in Sibiu.
In Sibiu in magazinul Profi de la iesirea spre Cisnadie iti pica semnalul si adios..magazinul se afla in oras, desi acolo in zona sunt blocuri turn cu relee de telecomunicatii, RCS-RDS nu are semnal.

Dar nu e panica man, Profi ne da internet moca de la Telekom: http://www.retail-fm...nele-profi.html

Edited by meanman, 03 July 2015 - 23:16.


#53
danidnc

danidnc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 08.08.2005

View Postmeanman, on 03 iulie 2015 - 23:18, said:


In Sibiu in magazinul Profi de la iesirea spre Cisnadie iti pica semnalul si adios..magazinul se afla in oras, desi acolo in zona sunt blocuri turn cu relee de telecomunicatii, RCS-RDS nu are semnal.

Dar nu e panica man, Profi ne da internet moca de la Telekom: http://www.retail-fm...nele-profi.html
In blocul respectiv stau ai mei si sunt antene Vdf si Orange.Legat de magazinul Profi,anul trecut nu era semnal,in prezent eu am semnal Digi,am vb din magazin,poate e mai slab in anumite colturi

#54
cosmyn13

cosmyn13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 31.05.2004
Și în Lidl din Terezian (Sibiu) nu este semnal. În schimb este pe dealul Gușterița la monument și la adăpostul câini după deal.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate