Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Lista localitati in care roaming-ul national a fost oprit

- - - - -
  • Please log in to reply
288 replies to this topic

#1
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
Salut,
M-am gandit sa creez o lista cu orasele in care roaming-ul national a fost oprit.
Incep eu prin a spune ca atat in Drobeta Turnu Severin, cat si in Orsova roaming-ul este oprit(daca ma conectez manual pe Vodafone RO imi apar "Doar apeluri de urgenta"). Pot spune ca prin toate locurile (blocuri/case/restaurante/pizzerii) prin care am fost exista semnal Digi exploatabil odata cu montarea antenelor pe 900. Viteza internetului este jalnica, 1-2Mbps in medie. Recordul meu in oras e undeva la 4 Mbps. Intr-o singura zona e deficitar semnalul, mai exact pe defileul Dunarii, intre Gura Vaii si Orsova e semnal 0 pe anumite portiuni, inainte intra pe 2G Vodafone, acum nu mai e deloc, mare pacat.

Asadar primele 2 orase:
Drobeta Turnu Severin
Orsova

Continuati voi!

#2
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Daca te conectezi manual pe Vodafone nu esti restrictionat la apeluri de urgenta oriunde in tara ai face asta?

#3
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,674
  • Înscris: 14.10.2008
Slatina, cica e oprit de 6 luni roamingul dar la yahell in apartament, in magazinul si birourile mele si la parterul unde sta fratele NU e semnal de Digi, tocmai bine ca el a prelungit cu Olingi, nelimitat la 10 Ieuro i-au dat, dar eu stau pe prepay Vodafone, inca nu e gata succesiunea dar nu mai sunt asa hotarat sa trec la Digi.

#4
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009

 Seb, on 22 februarie 2015 - 20:40, said:

Daca te conectezi manual pe Vodafone nu esti restrictionat la apeluri de urgenta oriunde in tara ai face asta?

Nu, m-am conectat langa Baile Herculane si a mers sa sun/intru pe net.

#5
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Oradea si tot judetul Bihor. :D

#6
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
Nu vreau sa transformam topicul asta in "Digi vs Altii". Asa ca ramaneti la subiect, treceti orasele in care e oprit roaming-ul national.

Pana acum avem:

-Drobeta Turnu Severin
-Oradea si restul judetului BH
-Orsova
-Slatina

Edited by Gabyyy93, 22 February 2015 - 21:20.


#7
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Deva și Hunedoara.

#8
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
As avea doar o precizare de facut, am vazut ca-n postarea a doua exista o mentiune legata de apelurile de urgenta.
Apelurile de urgenta nu sunt afectate de acoperirea DigiMobil sau de intreruperea accesului la roamingul national. Apelurile de urgenta pot fi facute oriunde unde exista acoperire de la cel putin un operator de telefonie mobila de la noi si telefonul vostru suporta acea frecventa si tehnologie folosita de acesta.

Edited by Ciubex, 22 February 2015 - 23:40.


#9
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,674
  • Înscris: 14.10.2008
Da, deoarece 112 e gratis (nu si daca iti iei amenda), merge pe orice operator disponibil in zona, unii ar vrea sa mearga si in zonele in care nici un GSM nu are acoperire. Posted Image

#10
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014
Zalau, Targu Jiu, Targoviste, Giurgiu, Oradea, Ramnicu-Valcea, Slatina, Drobeta Turnu-Severin, Hunedoara, Deva, Bacau, Resita, Bistrita.

Momentan.

P.S.: In Orsova ar trebui sa mearga.

#11
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
Ar trebui/n-ar trebui, eu iti spun sigur ca nu merge. Abia de la Toplet(cum mergi spre Herculane) se conecteaza pe roaming.

#12
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Sunt multe orase in care ar trebui oprit roamingul.
In Bucuresti, in afara de metrou unde intra pe Vodafone 2G este acoperire in banda de 900 MHz.
Mi-am blocat telefonul sa functioneze in aceasta banda si n-am avut probleme pana acum.

#13
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Brasov cred ca este oprit de mult nu am mai vazut Vodafone sau Digi.MobilR

#14
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Daca ai semnal pe Digi nu iti intra in roaming, vladut.
Da o cautare manuala si vezi daca te lasa se te conectezi la Vodafone/Digi.MobilR

Edited by danzi23, 23 February 2015 - 14:45.


#15
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 VladutzU2013, on 23 februarie 2015 - 14:40, said:

Brasov cred ca este oprit de mult nu am mai vazut Vodafone sau Digi.MobilR

Tu ti-ai propus sa faci numai comentarii aiurea?

[ https://i.imgur.com/QaHAnvU.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014
vad ca lumea vrea in continuare roaming. nu e mai bine ca incet incet semnalul Digi inlocuieste roamingul?

#17
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
e bine,dar e bun si RN deoarece sunt localitati in care digi opereaza pe 2100 only,si are  semnalul deficitar. un exemplu e comuna cornea din CS unde este semnal digi doar dea lungul soselei,iar cand te abati de la drum semnalul dispare,de exemplu langa primaria cornea nu e pic de semnal digi,telekom doar 2g si numai ceilalti 2 au 3g

#18
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014

 mircea_kevin, on 24 februarie 2015 - 12:47, said:

e bine,dar e bun si RN deoarece sunt localitati in care digi opereaza pe 2100 only,si are  semnalul deficitar. un exemplu e comuna cornea din CS unde este semnal digi doar dea lungul soselei,iar cand te abati de la drum semnalul dispare,de exemplu langa primaria cornea nu e pic de semnal digi,telekom doar 2g si numai ceilalti 2 au 3g

Eu la mine la tara nu am nici semnal Digi si nici Vodafone nu 3g, nici 2G. E bun RN, dar nu ar avea de ce sa opreasca semnalul Voda acolo unde nu e deloc Digi.
Ca sa spun..alta situatie...la tara la sotia mea ea foloseste Digi in RN, dar ca sa vezi, pe 2G, ca 3G nu au acolo,desi Vodafone se lauda cu acoperire 3G aproape peste tot.

Si daca spui ca totusi ajunge semnalul pe aproape de acea zona, trimite si tu sesizari la Digi, poate in timp se rezolva problema.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate