Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Tineretului residence - Militari

- - - - -
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#91
george740

george740

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.08.2014

View Postammazon, on 23 septembrie 2017 - 12:55, said:

Oameni buni, pentru absolut orice problemă aveți în apartamente, trebuie să vă adresați dezvoltatorului pentru că el asigură garanția blocurilor.
Asociația se va ocupa de punerea în funcțiune a lifturilor, de contractele pentru gunoi și de tot ce este nevoie pentru buna funcționare a lucrurilor.
Nu uitați că noi am cumpărat apartamente noi, care beneficiază de garanție la fel ca orice alt produs din lumea asta.
Hai să nu ne grăbim să jignim și să facem țărani pe unii dintre noi pentru că fiecare om are povestea lui de viață pe care nu o știe nimeni. Generalizarea nu își are locul în acest context.
Cât despre cei care țipă sau vă vorbesc la mișto, vă rog din suflet ca la următoarea ședință să spuneți cu voce tare care sunt aceia și eu vă voi sprijini. Nu uitați, toți suntem egali, așa că nu trebuie să suportăm mizeriile nimănui.

PS: Ce probleme aveți mai exact în apartamente și nu s-au rezolvat până acum?


Eu am scris despre problema aplicelor si becurilor de pe scara, si despre lift..In apartament nu am nici o problema...Am vazut ca lumina la etajul 5 s-a rezolvat, si va multumim...Eu niciodata nu am scris despre apartament, era strict vorba de scara, de lumina, de femeie de serviciu si lift....Imi cer scuze despre ce am spus mai sus, insa cand am zis de tarani, eu nu m-am referit la cei care se ocupa de noi, adica asociatia, m-am referit la unii vecini care vorbesc si iti raspund urat sau te ia la misto pe grup...Cand o sa mai fie sedinta am sa vin si am sa lamuresc situatia, si am sa le spun celor care nu stiu sa raspunda frumos, ce am de zis...Cand am mai intrebat de lift, a fost o postare pe grup ca s-a vorbit cu cei de la lift sa vorbeasca cu administratorul sa il puna in functiune cat mai repede...Eu am dedus din asta ca s-a facut deja asociatia...Din pacate sunt si postari care te induc in eroare...Iar normal la niste probleme, trebuie sa iti raspunda administratorii grupului care banuiesc ca sunt tot cei care se ocupa de asociatie...Dar vad ca raspund unii vecini, si macar de ar raspunde frumos...Acum am inteles, dureaza actele mult, ok nu-i nici o problema...Iar in legatura cu televiziunile, nu au venit ca trebuia sa sune mai multi vecini la ei, nu doar o persoana.....Va mai repet, eu pe grup nu as mai fi intrebat ultima data de lift, daca nu se posta ca se va da drumu cat mai repede...Eu am inteles din asta ca actele cu asociatia au fost gata....Dar am rugamintea sa mai revizuiti grupul ala, ca nu numai mie unii vecini imi raspund la misto, mai sunt si altii, am vazut prin comentarii..Tocmai de aceea am decis sa parasesc grupul, ca sa nu mai existe nici o problema...

#92
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Dezvoltatorul a rezolvat problema lămpilor de pe scară, în urma sesizării făcute de Traian.
Urmează să fie înlocuite și plăcile de gresie sparte sau dezlipite de pe scară.
Eu nu știu ce se discută pe acel grup de facebook pentru că nu am cont de facebook.

#93
george740

george740

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.08.2014
Putem plati ceva, undeva pentru gunoi? Deja vad ca nu mai ridica astia gunoiul..Daca trebuie sa platim ceva sa ii cinstim pe oameni, eu sunt de acord...S-a discutat asta si la sedinta, dar vad ca nu s-a mai strans nimic...

#94
georgecornel

georgecornel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.09.2017
Ați afișat sa plătim urgent nu știu ce factura. Dar ce factura?

#95
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Cui i te adresezi când spui "ați afișat"?
Acele anunțuri sunt puse de dezvoltator și nu mă interesează.
Eu mi-am plătit apa consumată, restul nu e problema mea.

#96
georgecornel

georgecornel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.09.2017
Ok, mulțumesc. Am crezut că asociația a pus afișul.

#97
george740

george740

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.08.2014
Ce pazeste administratorul de nu plateste apa? Ca am platit intretinerea...Ma rog, poate nu au platit toti...Sper sa se poata sa le inchida apa doar celor care nu au platit....Dar parca vad ca deja o sa avem restantieri la intretinere..Si nu este bine deloc..Si eu am avut nemultumirile mele, nervii mei, dar intretinerea am platito..Acum sa speram ca nu ne inchide apa..Vad ca nu mai scapam de afisele astea cu facturi la apa..

#98
e_geo

e_geo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.09.2017
Mai stie cine ceva despre cele 27 de case care se construiesc in spatele Padurii Rosu? A dat cineva avans, a contractat o astfel de casa? Probleme?
Si mai am doua intrebari pentru cei care locuiesc deja in zona:
1. Aveti probleme cu ''mirosuri neplacute'' venite dinspre groapa de gunoi de la Rudeni?
2. Cum este traficul dimineata spre oras si dupa-amiaza spre locuinte?
Multumesc!

#99
georgecornel

georgecornel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.09.2017
De case nu știu nimic, știu de 11 blocuri de 4 etaje care se vor construi pe str Serg Ilie Petre.  
Am văzut un proiect de case dar nu se mai aude nimic..

#100
george740

george740

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.08.2014
Stie cineva unde aruncam gunoiul? Cineva mi-a zis ca sunt pubele la coltul blocurilor 1 si 2, insa la blocul 1 nu e nimic...Am dus gunoiul la pubela vecinilor de vizavi...

#101
george740

george740

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.08.2014
De ce este apa oprita la tot blocul, daca este o teava sparta doar la un vecin? Si la niste vecini ai mei a fost o teava sparta si nu a fost apa oprita decat la ei....

#102
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
A fost spartă o țeavă jos, la pompe, nu la un vecin.
S-a rezolvat acum.
Să sperăm că reparația va rezista.

#103
teddy26

teddy26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.06.2006

View Poste_geo, on 28 septembrie 2017 - 11:45, said:

Mai stie cine ceva despre cele 27 de case care se construiesc in spatele Padurii Rosu? A dat cineva avans, a contractat o astfel de casa? Probleme?
Si mai am doua intrebari pentru cei care locuiesc deja in zona:
1. Aveti probleme cu ''mirosuri neplacute'' venite dinspre groapa de gunoi de la Rudeni?
2. Cum este traficul dimineata spre oras si dupa-amiaza spre locuinte?
Multumesc!

Si pe mine ma interesau casele dar când am văzut cine e dezvoltatorul, am renuntat. Cei din familia Dibla nu par de încredere.

Edited by teddy26, 03 November 2017 - 18:08.


#104
teddy26

teddy26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.06.2006
Stie cineva daca exista canalizare in Tineretului Residance 33 sau 33c ? Am sunat la Apa Nova si ei au zis ca nu au nicio treaba pe Chiajna si ca ar fi o firma Roco Instal...  Apa de unde o fi procurata?

#105
Rino_post

Rino_post

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.07.2019
Buna seara! Stie cineva ceva de blocurile de pe Sergent Ilie Petre nr. 8 ? Am cumparat apartamentul aici de ceva timp, dar nu au bagat utilitatile nici pana acum , avand in vedere ca au spus ca gazele vor veni in luna Martie 2019, in momentul semnarii contractului . Suntem in luna August 2019 , am rezervat apartamentul din luna Iunie 2018 si nici pana in ziua de azi nu au terminat. Blocul nu are nici usa la intrarea in scara ,  nici balustrada, nici lift, nimic, intri in bloc si zici ca e un bloc parasit. La demisol toate firele de electrica stau intr-o balta de apa. Se lucreaza doar la apartamente, la finisajele din apartamente ,ca sa le vanda cat mai repede, dar nu baga utilitatile. Platim de atatea luni si rate si chirie si pe ei ii intereseaza doar sa vanda apartamentele , nu le pasa de oamenii care deja au cumparat. Peste tot numai minciuni peste minciuni, ca se va face, ca se va drege, dar la bloc nu se mai ridica un pai. Ne-au zis ca Blocul va fi gata la sfarsitul lunii iunie 2019, iar apoi dupa ce a trecut luna iunie au spus ca va fi gata in August 2019. Este normal sa astepti atat dupa utilitati ?
Sunt curios daca exista vreun vecin pe aici... si de asemenea as dori sa stiu daca si la celelalte blocuri ale Tineretului Residence s-a asteptat atat de mult pentru a baga utilitatile. Multumesc!

#106
GruVe

GruVe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.08.2009
Iti meriti soarta.

#107
Rino_post

Rino_post

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.07.2019
Probabil ! Eram mai mult interesat daca mai este cineva care locuieste in aceste blocuri facute de acest dezvoltator rau-intentionat si daca s-a intarziat la fel de mult si la alte blocuri. Orcum la sfarsitul lunii august daca nu este gata , voi actiona in instanta.

#108
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Vecinii tai ce zic?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate