Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 

Windows 10 Mobile

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
8480 replies to this topic

#3295
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,532
  • Înscris: 30.03.2005

 bikermanro, on 04 iulie 2016 - 19:48, said:

Poate cu gestures beta care este nefuncțional pe W10M.

Sent from mTalk on Lumia 640 XL

Exact.

#3296
z_f_victor

z_f_victor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 20.01.2016

 breitner, on 04 iulie 2016 - 20:20, said:

Daca ai citi doar vreo 2 pagini din acest topic ai gasi si multiple rezolvari!
Am citit paginile de care ai pomenit si n-am gasit nimic concret acolo. Adica uin program care sa functioneze cam cum functiona Here. Ce ma fac cu Maps fara ghidare vocala? Stau tot timpul cu ochii in ecranul telefonului sa vad unde trebuie sa schimb banda, unde trebuie sa virez, etc? Back to WP 8.1 si e rezolvata problema!

#3297
cristixxxlog

cristixxxlog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,381
  • Înscris: 09.11.2008
victor, daca instructiunile-s in engleza nu e ok?

Sent from mTalk

#3298
z_f_victor

z_f_victor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 20.01.2016

 cristixxxlog, on 04 iulie 2016 - 22:13, said:

victor, daca instructiunile-s in engleza nu e ok?

Sent from mTalk
Temporar ar fi ok si in engleza, dar am revenit deja la WP 8.1. Prea multe chestii nu functionau la WP10, asa ca m-aam enervat si am revenit la 8.1.

#3299
mihaigab

mihaigab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 31.07.2010
La mine "Hărți" funcționează foarte bine. Are îndrumare vocală în limba română cu telefonul setat pe limba română și regiune România.
"Hărți" integrează cele trei aplicații "Here" ("Drive", "Transit" și "Maps")-pentru cei ce nu au observat.

#3300
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,772
  • Înscris: 21.08.2008
Si eu am telefonul setat pe romana, am creat un traseu insa pana acum nu am simulat sau mers pe vreun traseu.

PS: am activat locatia si imediat am primit indrumarile vocale in romana. In concluzie, pentru mine merge.

Edited by danghetau, 05 July 2016 - 07:24.


#3301
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,799
  • Înscris: 25.07.2004

 mihaigab, on 05 iulie 2016 - 04:02, said:

La mine "Hărți" funcționează foarte bine. Are îndrumare vocală în limba română cu telefonul setat pe limba română și regiune România.
"Hărți" integrează cele trei aplicații "Here" ("Drive", "Transit" și "Maps")-pentru cei ce nu au observat.

Nu prea se aseamana maps cu here transit. Cand am fost prin alte tari si foloseam transit, imi dadea la ce ora vine autobuzul, dupa cat timp vine urmatorul si asa mai departe. Maps..nu prea e functional, imi zice ca nu gaseste trasee cu transportul in comun, chiar daca i-am dat distanta intre 2 statii de metrou Posted Image

Edited by micutu82, 05 July 2016 - 07:59.


#3302
bogggy

bogggy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 28.11.2005
Salut! Există topic dedicat pentru Hărți Microsoft: http://forum.softped.../#entry19144292
Scuze pentru offtopic.

#3303
ritz

ritz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 21.11.2005
O întrebare scurta. Facebook messenger de acum, dupa update, e același cu varianta beta pe care o recomandase cineva cu câteva săptămâni in urma? Sa nu le mai tin pe amândouă instalate, nu de alta.

#3304
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014

 z_f_victor, on 04 iulie 2016 - 22:45, said:


Temporar ar fi ok si in engleza, dar am revenit deja la WP 8.1. Prea multe chestii nu functionau la WP10, asa ca m-aam enervat si am revenit la 8.1.
Acum calmează-te daca ai revenit la 8.1, pune mana si descarca vocea pt navigatie, e un downlowd mic de vreo 4-5 mb vocea in română, vezi dacă mai poti sa faci "o probă" cu gps-ul pe 8.1 (cam târziu acum când a dispărut suita here, dar încearcă)IAR APOI INSTALEAZĂ W10M PRIN CONSULTAT UPDATE SI ITI VA MERGE GARANTAT NAVIGATIA PRIN MAPS....

#3305
z_f_victor

z_f_victor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 20.01.2016

 sir_irwin, on 05 iulie 2016 - 15:05, said:

Acum calmează-te daca ai revenit la 8.1, pune mana si descarca vocea pt navigatie, e un downlowd mic de vreo 4-5 mb vocea in română, vezi dacă mai poti sa faci "o probă" cu gps-ul pe 8.1 (cam târziu acum când a dispărut suita here, dar încearcă)IAR APOI INSTALEAZĂ W10M PRIN CONSULTAT UPDATE SI ITI VA MERGE GARANTAT NAVIGATIA PRIN MAPS....
Pe langa GPs mai erau si alte chestii care nu functionau in W10M, asa ca probabil voi ramane pe 8.1. Ma reobisnuiesc si gata. Cand am fost pe insider la un upgrade s-a dus naibii telefonul (softul), noroc ca era in garantie, l-am trimis inapoi si l-au facut. Acum, cand cica era deja oficial erau mai multe chestii care nu functionau. Si citind aici pe forum mult elume se plange ca nu merge ba asta, ba aia, asa ca mi-am cam pus pofta-n cui cu W10M

#3306
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,041
  • Înscris: 29.06.2011
Multe nu merg din cauza utilizatorilor. Cum la majoritatea merge GPS-ul inseamna ca problema nu este la soft.

#3307
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015

 CGDBZ, on 05 iulie 2016 - 19:25, said:

Multe nu merg din cauza utilizatorilor. Cum la majoritatea merge GPS-ul inseamna ca problema nu este la soft.
Corect, multă lume habar nu are.

#3308
unqteo

unqteo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 914
  • Înscris: 25.09.2005

 ritz, on 05 iulie 2016 - 09:22, said:

O întrebare scurta. Facebook messenger de acum, dupa update, e același cu varianta beta pe care o recomandase cineva cu câteva săptămâni in urma? Sa nu le mai tin pe amândouă instalate, nu de alta.

Nu trebuie sa mai tii si beta instalat doar daca vrei sa ai primul toate modificarile facute.
Ce ma supara momantan este ca nu apare Messengerul in Notificari, Ecran de blocare si in Partajare.

#3309
z_f_victor

z_f_victor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 20.01.2016

 varanhia, on 05 iulie 2016 - 19:37, said:

Corect, multă lume habar nu are.
Am doua telefoane, unul cu 8.1, unul cu 10. Ceva anume merge pe 8.1, pe 10 insa nu, dar ai dreptate, habar n-am!

#3310
cristixxxlog

cristixxxlog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,381
  • Înscris: 09.11.2008
Azi am testat Continuum wireless pe un 2-1 Asus Transformer (cu ultimul build de Insider Fast):
- merge touch-ul de pe Transformer, desi citisem ca o sa mearga doar conectat prin cablu. Foarte draguta surpriza
- de mers merge relativ decent. Depinde insa si de device-ul pe care proiectezi. Am un Atom cu 2gb de ram si cu conexiuni wireless care nu sunt facute pt Continuum. Insa merge decent, dar sesizabil mai prost decat prin Wireless Display Adapter de la MSFT.
- noile aplicatii Facebook (Beta) si FB messenger NU merg (inca) prin Continuum. Sund disponibile, se lanseaza, dar raman cu un ecran negru, fara sa afiseze nimic. Ma gandesc ca pe viitor vor merge si pe Continuum.
- aplicatia de navigare Sygic este universala. Iarasi o surpriza placuta. La fel si 9Gag Mobile, desi nu parea...

Cateva screen-uri

[ https://i.imgur.com/qeGqRFD.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/hEgE4gj.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/ZOPWF6F.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/DwW7TWe.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/3KSqdpQ.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/P62NhJY.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]






Sent from mTalk

#3311
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015
Pare frumos, credeti ca wm 10 mai are vreo șansă?

#3312
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,532
  • Înscris: 30.03.2005
Sunt uimit de cat de mult tine bateria pe build 420. Mi se pare ca tine mai mult ca pe 8.1. Pe celelalte build-uri incercate anterior era praf.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate