Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 

Internet prin Satelit. Recomandari provideri.

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View Postowydyu, on 06 ianuarie 2015 - 00:10, said:



Este adevărat că o dată cu creșterea contului în bancă se pierde și valoarea banului! Se poate mult mai bine;,la digi în 39lei este fiber 200mb și stick de date inclus,sau un sim cu Gb mai puțini de la 9lei.ASTEA sunt produse cu un preț bun! Nu aruncă nimeni cu pietre

Dacă ai fi citit semnătura mea ai fi văzut că Digi mâ ține pe o rețea de rahat din '93 (pe care nu poate da nici un kb de net!) pentru că așa vrea mușchulețul lor care are monopol în Craiova. În plus, nici inițiatorul nu are Digi pe acolo.

Deci, care e rostul postului tău? Doar că să îmi spui că arunc cu banii? Eh, așa se întâmplă când lu' "tata Digi" i se urcă puterea la cap...

Edited by deiuma, 06 January 2015 - 04:49.


#38
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Dacă am înțeles bine inițiatorul locuiește în Constanța unde semnalul digi mobil este maxim conform hărți.Cam asta era rostu”.Despre satelit nu cred că se mai pune problema.

Attached Files


Edited by owydyu, 06 January 2015 - 08:58.


#39
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
digi are 10 GB maxim, nu cred ca ii ajunge pentru acasa. plus ca, daca are antena la 12 km asa cum am eu, timpul de raspuns nu prea e stralucit.

#40
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Asta e adevărat poate fi puțin 10Gb!Dacă nu are de lucru cu torentele sau filme online ar fi de ajuns.Pentru o utilizare normală și 3Gb sunt suficienți.Pentru a verifica calitatea semnalului operatorilor din zona se pot descărca aplicați pe smartphone atât pe android cât și pe ios.

#41
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,199
  • Înscris: 18.04.2008

View PostMembruAnonim, on 06 ianuarie 2015 - 00:53, said:

Cu Vodafone fix, blocat pe celula, as merge si eu, pentru ca e nelimitat. Sau Idilis. Orange Homepack e ok dar ai 75 GB.



Si pe orange ai boala sa inteleg.

Nu am boală. Chiar am avut în trecut orange prepay și mai toată familia, dar acoperirea lăsa de dorit.

#42
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

View PostKyKyKyKy, on 06 ianuarie 2015 - 11:56, said:


Nu am boală. Chiar am avut în trecut orange prepay și mai toată familia, dar acoperirea lăsa de dorit.
Poate unde stai tu și familia, în rest este o aberație afirmația ta.

#43
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,199
  • Înscris: 18.04.2008
București, jud Constanța și jud Teleorman.
În Județul CT, Poarta Albă are semnal doar afară, iar în casă lângă geamuri.
Ești fanatic orange?

#44
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

View PostKyKyKyKy, on 06 ianuarie 2015 - 14:58, said:

București, jud Constanța și jud Teleorman.
În Județul CT, Poarta Albă are semnal doar afară, iar în casă lângă geamuri.
Ești fanatic orange?
Toată vara am fost la mare și n-am avut nici o problemă cu semnalul Orange, unde am fost am avut cel puțin 3G+, pe drum, pe plajă, în hoteluri, în restaurante, în Constanța, Năvodari, Eforie Nord, Jupiter, Saturn, Agigea (peste tot). Nu știu despre ce vb.
În Teleorman, la fel. Nu este perfect Orange, dar cu mult peste toți ceilalți competitori la acoperire.

Edited by iDorin, 06 January 2015 - 15:25.


#45
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,199
  • Înscris: 18.04.2008
Pe malul mării este și normal să fie acoperire. În Teleorman pe la Salcia, Călmățuiu, Crângeni este aproape inexistent și chiar inexistent pe anumite zone de pe rețeaua rutieră, iar în Bujoru și Bragadiru este doar afară. La ultimele 2, din 2008 nu mai știu pentru că am rămas doar de Vodafone.

În CT, din 2010 când cei de acolo s-au trecut pe Cosmote.

În ambele zone toată familia s-a trecut pe Telekom pentru că au semnal mai bun pe 2G. În TR Telekom acoperă mai bine pe 2G.

#46
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
@Owydyu - Digi si la mine pe harta are semnal full 21,6 Mbps insa adevărul e mult mai crunt si anume semnalul e ... Când vrea el , cum vrea el !
Si in legătură cu traficul 3GB /luna vrei sa spui ca in 2015 pe PC îți ajung ? Eu consum mai mult le tel si nu trag torenți si nu ma uit la filme online deci trage si tu concluzia !
Referitor la cel ce a deschis topicul are 3 variante :
Idilis sau Vodafone - trafic nelimitat fara scăderea vitezei ( daca are acoperire ) si
Orange - 75GB/ luna + Happy Night - nu cred ca ar fi probleme cu acoperirea + poate reușești sa obține dublarea traficului la 150GB !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate