Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Netflix si Hulu Plus in România

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
89 replies to this topic

#1
mar71a

mar71a

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 156
  • Înscris: 14.04.2008
Salutari,

    Zilele trecute am aflat ca se poate vedea si altceva pe tv sau calculator in Romania, in mod (oarecum) legal deoarece se plateste, in afara de filmele si programele tv expirate oferite de canalele tv sau aplicatiile online din tara. (Voyo, Seenow, Digiplay, TelekomTv.....OrangeGo, HboGo sau altele....
Este putin mai complicat dar aplicatiile respective merg bine mersi pe SmatTv sau PC. Calitatea insa este uimitoare. Filmele sunt practic noi si oferta este uluitoare. Netflix si Hulu ofera serviciile pe baza de abonament exclusiv in SUA sau in cateva tari europene, foarte putine..(Anglia, Finlanda......etc). Stiu ca unii se vor grabi sa intrebe dece iti trebuie asa ceva in conditiile in care ai si ceva similar in Romania. Diferenta este facuta de oferta si calitate. Netflix ofera la 12 $ /luna inclusiv format UltraHD. Sigur trebuie sa ai si un internet capabil de streaming la viteza mare mai ales ca serverele nu sunt la noi.
Daca cineva a mai incercat serviciile respective poate sa ne lumineze si pe noi in legatura cu posibilitatile si mai ales cu ......restrictiile impuse.

Attached Files



#2
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Da mai multe detalii: cum poti face abonament din Romania, e vorba de vreun intermediar, ce aplicatii sunt necesare, daca trebuie proxy, etc...

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Le poti accesa doar cu VPN cu IP din tarile permise.

#4
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Parca merge, daca ai pe cineva in tarile respective sa faca abonamentul pe numele lui si dupa aia sa folosesti un proxy sau un vpn...
Era si un add on pentru firefox, daca mai tin bine minte...
deh, varsta... :)

Edited by wasteyard, 03 January 2015 - 18:30.


#5
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,856
  • Înscris: 07.07.2009
Doar cateva tari? Sunt destul de multe deja
Area served:
United States
Brazil
Canada
Mexico
South America
United Kingdom
France
Germany
Scandinavia
Austria
Netherlands
Ireland
Switzerland
Belgium
Finland
Luxembourg
New Zealand (March 2015)
Australia (March 2015)

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
How To Watch Netflix In Europe & Change Your IP Address

#7
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,856
  • Înscris: 07.07.2009
Pentru unele chestii din SUA eu folosesc ProxMate sau Hola.

#8
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 03.12.2013
Recomand Hulu pentru numarul mare de seriale care pot fi urmarite fara abonament. Folositi Hola ca sa-l accesati.

#9
mar71a

mar71a

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 156
  • Înscris: 14.04.2008

 Dares, on 03 ianuarie 2015 - 18:25, said:

Da mai multe detalii: cum poti face abonament din Romania, e vorba de vreun intermediar, ce aplicatii sunt necesare, daca trebuie proxy, etc...
Abonament din Romania nu se poate face........ teoretic.
Ai nevoi de un card, un cod postal de state ( Zip Cod, plin netul de ele) si binenteles o solutie care sa-ti asigure ip de Sua, Anglia, etc.......solutie VPN sau mai usor DNS (asta iti asigura intreaga banda de net neafectate de intermediar si se gasesc o gramada, majoritatea celor bune pe bani....UnoTelly este doar una din ele, in browser se poate instala Media Hit (solutie pe bani, dar functionala). Ideea este sa-ti ofere accesul la aceste servicii care sunt blocate regional sau national.
Realitatea este ca totul a plecat de la o consola de jocuri Xbox One, adusa Mos Craciun, la care am observat ca majoritatea serviciilor erau blocate de localizarea consolei in Romania. Anormal pana la urma, pentru ca noi nu suntem vinovati ca Microsoft sau alta companie vinde echipamente fara suport, si asta pe multi bani.

#10
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 07.08.2008
Eu recomand ZenMate - addon Firefox. Momentan nu are limite de trafic(e in perioada de lansare) si merge foarte bine, atat la viteza cat si in rest.

#11
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Am avut eu abonamente pe Netflix si pe Hulu. Nu e mare chestie, mai ales ca aveam tv-ul legat la laptop, ma asteptam la o calitate superba, dar nu a fost asa. Pentru simplu fapt ca avem nevoie de proxy, si asta limiteaza mult conexiunea la net, deci si calitatea, pentru ca atunci cand dai play la un film/serial iti testeaza automat viteza si iti ofera cat poti sa duci, adica maxim vreo 5-6 mega.

Va recomand altceva, nu asa legal: cautati pe Google "Popcorn Time".

#12
mar71a

mar71a

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 156
  • Înscris: 14.04.2008

 oauzor, on 03 ianuarie 2015 - 18:58, said:

Am avut eu abonamente pe Netflix si pe Hulu. Nu e mare chestie, mai ales ca aveam tv-ul legat la laptop, ma asteptam la o calitate superba, dar nu a fost asa. Pentru simplu fapt ca avem nevoie de proxy, si asta limiteaza mult conexiunea la net, deci si calitatea, pentru ca atunci cand dai play la un film/serial iti testeaza automat viteza si iti ofera cat poti sa duci, adica maxim vreo 5-6 mega.

Va recomand altceva, nu asa legal: cautati pe Google "Popcorn Time".
Pai exact asta am scris eu. Calitatea este mult mai buna decat la Voyo sau Seenow. Este HD de o foarte buna calitate. Eu folosesc UnoTelly si Netflix sau HuluPlus pe Xbox, SmatTV Samsung si LG si PC/Mac. Totul pe un internet de 1Giga de la Rcs-Rds.

#13
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

 oauzor, on 03 ianuarie 2015 - 18:58, said:

Am avut eu abonamente pe Netflix si pe Hulu. Nu e mare chestie, mai ales ca aveam tv-ul legat la laptop, ma asteptam la o calitate superba, dar nu a fost asa. Pentru simplu fapt ca avem nevoie de proxy, si asta limiteaza mult conexiunea la net, deci si calitatea, pentru ca atunci cand dai play la un film/serial iti testeaza automat viteza si iti ofera cat poti sa duci, adica maxim vreo 5-6 mega.

Va recomand altceva, nu asa legal: cautati pe Google "Popcorn Time".
Ia baga pe popcorn time primul episod din Simpsons sau orice alt serial ia vezi merge raspunsul e NU.Nu sunt seederi la serialul respectiv :)

#14
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

 mar71a, on 03 ianuarie 2015 - 19:03, said:


Pai exact asta am scris eu. Calitatea este mult mai buna decat la Voyo sau Seenow. Este HD de o foarte buna calitate. Eu folosesc UnoTelly si Netflix sau HuluPlus pe Xbox, SmatTV Samsung si LG si PC/Mac. Totul pe un internet de 1Giga de la Rcs-Rds.

Nu ai inteles la ce m-am referit. Poti sa ai si abonament de 10 gb/s pt ca acel proxy nu va fi capabil niciodata sa intermedieze un transfer de date atat de mare.

Chiar daca ofera o calitate exceptionala, poti beneficia de acea calitate doar daca locuiesti in tara respectiva sau folosesti un proxy privat, care si ala mi-e greu sa cred ca iti poate oferi banda de 30 mb/s sa faci tu streaming ultra hd.

 ZIGZAG20, on 03 ianuarie 2015 - 19:06, said:


Ia baga pe popcorn time primul episod din Simpsons sau orice alt serial ia vezi merge raspunsul e NU.Nu sunt seederi la serialul respectiv :)

Deocamdata e beta, e la inceput de tot proiectul. Mai da-i putin timp.

Si eu am avut probleme in a vedea unele episoade din Two and a half man. Am sarit peste ele si le-am vazut a doua zi. Oricum, mi se pare super proiectul si daca ajunge mare, ar fi ceva fabulos :)

Edited by oauzor, 03 January 2015 - 19:11.


#15
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,501
  • Înscris: 13.10.2010
Subtitrarea?! Unde-i subtitrarea? Cand am vazut titlul topicului ma asteptam sa le dea drumul si in Romania asa cum au dat drumul in Bulgaria!
Degeaba ma uit, oarecum, legal, daca nu si inteleg tot ce "parleste" aia acolo. Asa ca alternative free sunt cu duiumul...ca nu-s la calitate HD si subtitrarea o mai corectez eu, uneori, le prefer inaintea lui voyo&co si acestei alternative din acest topic.


#16
mar71a

mar71a

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 156
  • Înscris: 14.04.2008

 oauzor, on 03 ianuarie 2015 - 19:08, said:

Nu ai inteles la ce m-am referit. Poti sa ai si abonament de 10 gb/s pt ca acel proxy nu va fi capabil niciodata sa intermedieze un transfer de date atat de mare.

Chiar daca ofera o calitate exceptionala, poti beneficia de acea calitate doar daca locuiesti in tara respectiva sau folosesti un proxy privat, care si ala mi-e greu sa cred ca iti poate oferi banda de 30 mb/s sa faci tu streaming ultra hd.



Deocamdata e beta, e la inceput de tot proiectul. Mai da-i putin timp.

Si eu am avut probleme in a vedea unele episoade din Two and a half man. Am sarit peste ele si le-am vazut a doua zi. Oricum, mi se pare super proiectul si daca ajunge mare, ar fi ceva fabulos Posted Image
Eu nu am inteles. Vrei sa zici ca este limitata viteza de cine? in cazul UnoTelly (spre exemplu) viteza nu este limitata decat de providerul tau de internet. Daca nu ai viteza nu ai si pace. Eu vad pe 2 televizoare, pe Xbox si chiar si pe laptop in acelasi timp folosind serviciul asta. Nu ma limiteaza nimic. Am luat serviciul pe 3 luni dupa ce l-am probat un timp. Este oferit de proba si nu ai nevoie de card pentru asta.

#17
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Ia fa te rog un test de viteza pe speedtest conectat la VPN. Chiar m-ai facut curios :)

#18
mar71a

mar71a

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 156
  • Înscris: 14.04.2008

 ccf_cristi, on 03 ianuarie 2015 - 19:14, said:

Subtitrarea?! Unde-i subtitrarea? Cand am vazut titlul topicului ma asteptam sa le dea drumul si in Romania asa cum au dat drumul in Bulgaria!
Degeaba ma uit, oarecum, legal, daca nu si inteleg tot ce "parleste" aia acolo. Asa ca alternative free sunt cu duiumul...ca nu-s la calitate HD si subtitrarea o mai corectez eu, uneori, le prefer inaintea lui voyo&co si acestei alternative din acest topic.
Pai nu am zis de subtitrare nimic. Daca sunt pentru state in ce sa-ti subtitreze? Poate in spaniola.....Si apoi la filmele americane ce subtitrare vrei?? Astea sunt asa mai usurele, ca sa nu zic altfel. Daca te-ai uitat cand erai mic la desenele animate pe Cartoon, atunci cunosti destula engleza pentru filmele americane.

 oauzor, on 03 ianuarie 2015 - 19:19, said:

Ia fa te rog un test de viteza pe speedtest conectat la VPN. Chiar m-ai facut curios Posted Image
Nu este VPN!!!!!! Este DNS. Adica primesti niste setari pe care le bagi in router sau echipament (Xbox, SmartTV, etc) la DNS. Viteza este aceeasi si pe setarile standard si pe cele primite de la UnoTelly. Am undeva la 700 Mega pe conexiunea de la Rcs. Atat poate calculatorul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate