Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Sunteti de acord cu o crestere de pret a abonamentului CATV DIGI TV, daca asta ar insemna o grila mai buna.

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#55
aloha2015

aloha2015

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 341
  • Înscris: 26.12.2014
Doar pentru a urmari streamuri tv (si YouTube s.a.m.d.) nici nu e necesar un laptop. Exista si dispozitive cat un stick USB, care se conecteaza la portul HDMI al televizorului, ce-ti permit acest lucru. Oricum electronicele devin din ce in ce mai ieftine (sau din ce in ce mai performante la acelasi pret) pe masura ce trece timpul.


De exemplu, un produs anuntat astazi de catre cei de la Intel: http://www.intel.com...pute-stick.html

View Postcristinel07, on 06 ianuarie 2015 - 20:03, said:

Nu sunt de acord pentru ca sunt atatea persoane care ori nu au bani

Aceste persoane vor avea optiunea televiziunii digitale terestre (la standardul DVB-T2).
Din cate am inteles, in Romania va fi cel putin un multiplex ce va retransmite gratuit vreo 10-12 canale: TVR-urile si cateva dintre principalele posturi tv nationale si regionale.

#56
liviu46

liviu46

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 05.08.2012
Fara a fi rautacios. 1. La Cablu, avem pachetul baza fix pentru bobor. 2. Avem televiziune fix de banii platiti.

#57
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
As fi de acord cu pachete suplimentare. Dar sa nu mareasca pretul la pachetul standard.

Edited by danzi23, 16 January 2015 - 20:06.


#58
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 24.05.2014
Pachetele sunt cea mai buna solutie ptr.RDS.Ar fi cea mai inteligenta miscare!Din păcate conducerea nu este interesata de pachete extra!Se pune accent pe Liga 1,achizitie de posturi radio,etc.Prea curând nu cred ca vor fi astfel de pachete.

#59
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
cu liga 1 a inchis gura la multi!deh o miscare strategica facuta de rcsrds!

#60
duca_razvan

duca_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 29.03.2008
Cu liga 1 a deschis gura la multi care sunt suparati ca au dat banii pe asa ceva in loc sa ii investeasca in lucruri mai bune.

#61
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Aș fi de acord cu o mărire 1-2 lei, dar ar trebui ca grila să mai fie îmbunătățită cu 1-2-3 canale: filme, documentare, muzică oldies, etc!

#62
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 26.02.2010
Reintroducerea pachetului discovery, cresterea abonamentului cu 2 lei/luna si scoaterea definitiva a canalelor unguresti. Cei care iubesc aceste canale sa-si ia abonament extra sau sa mearga in patria mama. Ar trebui interzis M2, deoarece stau in Romania, si asa ajunge ca sunt destule emisiuni in limba maghiara pe tvr 1, pe cand la M1 nici vorba de asa ceva.

#63
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu aş fi dispus să dau 1 leu pt. cele 5 canale M.TV...

În schimb, pt. Discovery, să mă plătească ei pe mine să le urmăresc canalele lor 4:3 şi pline de reluări ale reluărilor.

Edited by alfa_alfa, 17 January 2015 - 23:49.


#64
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postaris86, on 17 ianuarie 2015 - 21:42, said:

Reintroducerea pachetului discovery, cresterea abonamentului cu 2 lei/luna si scoaterea definitiva a canalelor unguresti. Cei care iubesc aceste canale sa-si ia abonament extra sau sa mearga in patria mama. Ar trebui interzis M2, deoarece stau in Romania, si asa ajunge ca sunt destule emisiuni in limba maghiara pe tvr 1, pe cand la M1 nici vorba de asa ceva.
Da, corect așa ar trebui să fie în extra, dar atunci ar trebui ca și celelalte canale străine( germane,italiene,englezul BBCWorld și chinezul CCTV) să fie în extra! Să nu fie discriminare!
Sunt de acord cu tine ca pe TVR1 să nu mai fie emisiuni în limba maghiară,germană! Ar trebui mutate pe TVR3, deoarece acest canal a fost făcută pentru a prelua și a difuza emisiuni din diferite regiuni!
Nu sunt maghiar, ba din contră conform " copacului" sunt 100% român și-mi curge prin "vene" sânge "roș-albastru- galben"( tricolorul fiind albastru-galben-roșu pentru cei care nu știu :) )

#65
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Eu sun client UPC si eu nu sunt de acord cu nici o mărire a abonamentului. Ar trebui o grila analogica cu 20 de programe la un preț de 15 lei ca sa poată si bătrânii cu pensie mica sa poata sal pastreze, iar cine vrea mai multe canale sa aleagă pachete suplimentare. Nici eu nu am fost de acord când miau mărit cei de la UPC abonamentul odată cu introducerea ligi 1 așa ca am negociat o scădere a prețului, deșii mărirea era doar de 3 lei pe mine ma deranjat. Nu era chestia de bani ca 3 lei ii dau la un om amarat, la valoarea mea era fix nimic, dar nu suport bătaia de joc.

#66
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010

View PostKalman2007, on 27 decembrie 2014 - 17:52, said:

Ati fi de acord de exemplu sa se introduca din nou pachetul Discovery iar scumpirea sa fie de 1 leu? Posted Image

Da! Dar sa fie incluse și variantele H.D.

Cum zicea cineva pe prima pagina, citez "nu vreau sa plătesc 5 lei ca sa vezi tu Discovery", nici eu nu vreau sa plătesc 1 leu ca sa se uite el la Pro Tv! Daca e sa merg pe gândirea lui, cine imi restituie 1 leu pe fiecare luna, sau diferența si de la celelalte canale, ca eu nu ma uit la Pro Tv, cum nu ma uit nici la Antena1 and Co., Taraf, Etno, Agro, KanalD, Prima, Național s.a.m.d.

Eu unul ma uit seara pe CC Extra, Digi24 pt știri și Digisport pt Serie A. In rest, ma uit la unele programe Discovery iar pt muzica ma scapă MTV-urile de la Focus. Deci, cum alții nu vor, eu de ce trebuie sa plătesc pentru ei?

Sa facă băieții un extra cu canale serioase, și cine vrea, plătește. Cine nu, sa suporte grila la 29 de lei. Atâta vai și amar pentru 2-3 lei în plus n-am mai văzut de mult timp. Dar dacă s-ar introduce cat mai multe posturi și sa nu se modifice abonamentul, nu ar mai comenta nimeni.

Pentru cei ce va văitați de un abonament mai mare/pachet extra: va doresc sa va loviți de UPC! Acolo nu o sa vedeți pomana de la RDS cu 29 de lei, acolo ori marci banul, ori stai pe bara!

#67
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Atunci aia care nu sunt multumiti de grila sa se mute la UPC. Eu mi-as dori un pachet de baza de 15 RON cu cateva posturi de stiri si muzica, iar restul sa fie puse in pachete mai mari .

#68
AlexxTM

AlexxTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 26.08.2014
Nu sunt de acord,singura solutie care ar multumii pe toti abonatii ar fii ca in pachetul de baza sa fie numai canalele care sunt libere la retrasmisie si nu platesc nicio taxa  iar restul care sunt contracost sa le alegi atiunci cand faci contractul.De exemplu cand de duci sa faci un contract la cablu operatoarea i-ti va spune urmatorea fraza;Avem 50 canale in pachetul de baza[gratis la retrasmitere]acestea sunt..... iar acum bifati canalele pe care le doriti dvs[in dreptul fiecaria canaltv va fi trecut si cat costa],solutia cred ca e simpla si este posibila si tehcic ,adica se deblocheaza canalele pe baza cartelei pe care o ai in tv.Eu sunt dispus sa platesc pentru digi world ,digi24,national geographic,discovery[de acum10]ani si nu sunt dispus sa platesc protv,discovery[de acum in care nu prea mai vezi un documentar in adevaratul sens al cuvantului,acum se sunt numai prostii de emisiuni nin care unii fac niste reparatii la masini de la fiare vechi sau unii cosmetizeaza niste motociclete,cel putin asa am vazut eu inainte sa fie scos de rds]

#69
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Eu as vrea mai multe pachete si cine vrea bine, cine nu, nu. Sa fie in plsu fata de ce e acum HBO HD, HBO, HBO Comedy si Cinemax la 10 lei sa bage HBO HD, HBO, HBO Comedy si Cinemax + HBO HD Comedy + HBO Cinemax + Cinemax 2 SD + Cinemax 2 HD + eventual HBO GO, care tocmai RDS nu are.

#70
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Digi are propiul serviciu video-on-demand: Digi Play. Deci nu o sa bage HBO Go.
Iar HBO HD ii deja in pachetul extra.

#71
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
De aceea zic si eu sa fie inchis acest topic http://forum.softped...cs/page__st__54
Dar eu vorbesc, eu aud.

#72
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,078
  • Înscris: 14.08.2007

View Postalfa_alfa, on 17 ianuarie 2015 - 23:48, said:

Eu aş fi dispus să dau 1 leu pt. cele 5 canale M.TV...

În schimb, pt. Discovery, să mă plătească ei pe mine să le urmăresc canalele lor 4:3 şi pline de reluări ale reluărilor.
Discovery Channel SD, Animal Planet SD, Discovery Science SD, TLC, Discovery Showcase HD, Animal Planet HD sunt toate 16:9. Doar Discovery World si ID sunt 4:3. Asta cu reluarile e alt argument inutil, sunt 8 canale Discovery la UPC, chiar 10 la T cu tot cu Turbo si Science HD, trebuie sa fii un obsedat de TV ca sa fi vazut toate emisiunile de pe cele 10 canale incat sa fii asa de deranjat ca exista reluari. Din ce emisiuni sunt in momentul asta pe Discovery-uri, doar cea de pe Animal Planet am mai vazut-o.

View Postdanzi23, on 13 februarie 2015 - 16:33, said:

Iar HBO HD ii deja in pachetul extra.
El vorbea de HBO Comedy HD, Cinemax HD, Cinemax 2 ... de cand am HBO Comedy si Cinemax in HD ma uit ma des la ele, inainte nu prea ma uitam.

Edited by utopium, 22 February 2015 - 22:49.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate