Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

VODAFONE Helper

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4887 replies to this topic

#4177
kermex

kermex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.08.2018
Mersi pentru clarificari!
  • In situatii exceptionale, daca un client nu poate ajunge in magazin (pentru ca acolo ar trebui platita taxa), aplicam taxa si la factura, in cazul in care mai exista un cont activ” - in cazul asta, modificati/actualizati acel document!
  • ... nu sunt disponibile in orice moment, in orice magazin Vodafone.” - sunt disponibile in intranetul dvs.
  • Se aplica doar in cazuri exceptionale, spre exemplu, atunci cand sediul unui magazin Vodafone este inchis complet, iar in astfel de situatii cautam solutii alternative pentru clienti. - vezi pct. 1, actualizati documentul invocat de dvs.!


#4178
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Plec in Turcia pentru 7 zile si as vrea sa stiu ce extraoptiune imi permite sa folosesc telefonu / netu in Roaming. Cele de SEE banuiesc ca nu sunt ok.

#4179
kermex

kermex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.08.2018

View PostCoBr4, on 20 august 2018 - 11:48, said:

Plec in Turcia pentru 7 zile si as vrea sa stiu ce extraoptiune imi permite sa folosesc telefonu / netu in Roaming. Cele de SEE banuiesc ca nu sunt ok.

Singura varianta este aceea cu 15 euro in care aveti trafic in tarile Non SEE. Insa doar 1 GB!

#4180
dDow12

dDow12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 22.08.2015
50 de euro pentru deblocare? tf... pai nu dau atat pe el si pe abonament :)) in cazul asta hai cu inca o portare! Multumesc :)

#4181
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostdDow12, on 20 august 2018 - 12:54, said:

50 de euro pentru deblocare? tf... pai nu dau atat pe el si pe abonament :)) in cazul asta hai cu inca o portare! Multumesc :)
Treci la Digi.

#4182
dDow12

dDow12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 22.08.2015

View PostVlad_22, on 20 august 2018 - 12:59, said:

Treci la Digi.

Sunt cam meh cu Digi, am incercat sa ma portez la ei dar ba nu aveau pe stoc telefonul ba era ceva... intr-un final m-am portat la Orange unde am avut parte de o oferta ok care inca mai e aici si poate mut si celalalt nr acolo! Trebuie sa ma uit mai bine, nu exclud Digi!

#4183
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostdDow12, on 20 august 2018 - 13:07, said:



Sunt cam meh cu Digi, am incercat sa ma portez la ei dar ba nu aveau pe stoc telefonul ba era ceva... intr-un final m-am portat la Orange unde am avut parte de o oferta ok care inca mai e aici si poate mut si celalalt nr acolo! Trebuie sa ma uit mai bine, nu exclud Digi!
Nu-ti lua telefoane de la operatori!Ia-ti unul la liber.

#4184
kermex

kermex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.08.2018
De acord cu Vlad_22. Pe cat posibil evitati terminale luate de la operatori.
1. Sunt mai scumpe decat le-ati lua la liber;
2. Ramaneti „legati” de ei prin acel contract iar daca terminalul va avea defectiuni, e posibil sa va enervati cu modul lor de a trata clientii si pe perioada cat va fi in service va trebui sa scoateti alti bani pe care sa-i dati pe un alt telefon (ar fi frumos daca operatorii ar oferi terminal pe perioada reparatiei, dar asta nu se practica peste tot si nu cu oricine!);
3. Este posibil ca iar sa scoateti bani din buzunar (+ cei de la pct. 1 si 2) daca doriti deblocarea terminalului.

#4185
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009

View PostVodafone, on 20 august 2018 - 09:52, said:

Buna, kermex!

1. In situatii exceptionale, daca un client nu poate ajunge in magazin (pentru ca acolo ar trebui platita taxa), aplicam taxa si la factura, in cazul in care mai exista un cont activ. Documentele se pot primi pe mail, iar codul sa il oferim in curs de cateva zile.

2. Se deblocheaza doar terminalele de la Vodafone Romania, dar documentele la care faci referire sunt arhivate si nu sunt disponibile in orice moment, in orice magazin Vodafone.

3. Se aplica doar in cazuri exceptionale, spre exemplu, atunci cand sediul unui magazin Vodafone este inchis complet, iar in astfel de situatii cautam solutii alternative pentru clienti.

Legat de PS, se refera la faptul ca pot fi situatii in care un client sa vina cu un telefon achizitionat in urma cu 10 ani, spre exemplu. Este posibil ca in aceasta situatie sa nu mai avem tool-urile necesare pentru a debloca un telefon de atunci si nici ca software-ul tehnicienilor de pe dispozitivele actuale sa mai fie compatibile.


Dudes, la Orange decodezi terminalul online. Atat.

Bagi IMEI, iti spune ca ai de platit 50 de lei (dupa exp perioade contractuale), platesti online cu card bancar si terminalul e decodat.


Voi nu cumva vreti ca cererea aia scrisa, factura in original si alte hartii sa fie bagate in dosar cu sina?

Intreb pentru un prieten.

#4186
kermex

kermex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.08.2018

View PostLex404, on 21 august 2018 - 18:04, said:



Dudes, la Orange decodezi terminalul online. Atat.

Bagi IMEI, iti spune ca ai de platit 50 de lei (dupa exp perioade contractuale), platesti online cu card bancar si terminalul e decodat.


Voi nu cumva vreti ca cererea aia scrisa, factura in original si alte hartii sa fie bagate in dosar cu sina?

Intreb pentru un prieten.

Cică merge și la ei în format electronic dar am aflat-o din gura unui operator Vodafone. Deci acele regulamente ale lor ar trebui revizuite, dar cine să o facă?!

#4187
kermex

kermex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.08.2018
Inca o mostra de interes pentru client: am trimis un email cu o sesizare, de pe site-ul Vodafone. Ieri primesc apel de la numarul lor, 0372022222. Eram cu telefonul in mana asa ca am raspuns dupa primul apel. Zic „Alo!”. Niciun raspuns. Mai zic o data. Se inchide apelul si in secunda urmatoare primesc un email (automat) in care se spune, printre altele: „... Din dorinta de a solutiona cat mai repede cererea pe care ne-ati adresat-o v-am apelat telefonic insa nu am putut lua legatura cu dumneavoastra.”. Pai v-am raspuns la apel, domnilor! Sunt curios ce rezolutie va primi sesizarea mea daca ei nu au fost in stare sa initieze un apel telefonic! Companie de telefonie mobila, careia i se intrerup apelurile! Culmea ironiei Posted Image

#4188
dino

dino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 04.01.2004
Detin 1 abonament cu 3 numere de telefon pe persoana juridica, 2 din ele cu nelimitat national si 5gb +1gb trafic si unul cu minute limitate in retea.Sunt in afara perioadei contractuale. Am primit de la concurenta (orange pro 7) abonament de 7eu si 15gb trafic la portare. Exista printre ofertele de la dvs ceva similar......
Multumesc anticipat


Edited by dino, 25 August 2018 - 15:44.


#4189
adrianmarian537

adrianmarian537

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 29.12.2017
Salut de o săptămână merge netul foarte greu ce pot face sa imi mearga sunt dintrun sat din nirdul județului Bacău

#4190
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Trimite o sesizare.

#4191
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Degeaba trimite. Eu cand le-am spus ca n-am semnal m-au pus sa-mi cumpar o antena pentru amplificare.

Mai bine schimba reteaua, incearca Digi si telekom. S-ar putea sa ai o surpriza placuta. ;)

#4192
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Telekom,Digi sau Orange. ;)

#4193
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
De obicei orange = vodafone pe 3G.
Daca are 4G pe orange are si pe telekom. Insa pe telekom merge mai bine, e reteaua mai libera(momentan) si are si net nelimitat.

#4194
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postheinz, on 26 august 2018 - 12:50, said:

Iar dai sfaturi aiurea. Persisti! S-ar putea sa aiba o surpriza urata!
CUm sa-i recomanzi digi? :facepalm:

Edited by MembruAnonim, 26 August 2018 - 13:41.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate