Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

VODAFONE Helper

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4887 replies to this topic

#3673
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 12.07.2008
Mda, bravo lui, învață și el din greșelile concurenței .
Adică nu mi se pare normal că un serviciu de telefonie să nu poată să își protejeze clienții în legătură cu tot felul de terți care folosesc serviciul de facturare Vodafone.
Am pățit și la Orange, soția a primit un pop up mare pe display acum c câteva luni cum că i se blochează telefonul dacă nu apasă pe tasta de pe display, tasta care instala un antivirus pe smartphone, produs de niste terți, iar pe factura Orange au început să apară costuri suplimentare lunar de cca 4 euro.
Am sunat la serviciul clienți și a fost cu ridicare de umeri... Cu greu, am primit telefonul companiei ăleia de căcat, la care a trebuit să sun ca să îi anunț că vreau să oprească"serviciile" oferite !
Poate data viitoare nu mai sun la serviciul clienți cu direct la protecția consumatorului !

#3674
brumic

brumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 07.12.2007
Poate ne spune Vodafone Helper, ce se întâmplă cu site-ul, pentru că azi am încercat să încarc o cartela prepay și nu funcționa. Și nici altceva nu e funcțional pe acolo, ca de exemplu oferta de telefoane. Se afișează o pagină albă și atât. Mă întreb: chiar nu vede nimeni de la ei?!

#3675
gceusan

gceusan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.03.2016
SALUTARE! de cca. 1 luna jumatate m-am portat din Digi la mega reteaua retelelor Vodafone! toate bune...tarif ok, continut...dar de cateva zile intampin niste probleme pe cre nimeni nu le da de capat! ma suna lumea si am semnal full si totusi intra mesageria Vox sau ma suna lumea si imi spune ca nu pot sa fiu contactat, dar fara sa fiu notificat!
a doua problema este durata foarte mare de apelare pana la primul beep, aprox 15-20 secunde! am sunat si la call center, resetat simul, dar fenomenul persista! ce pot sa fac? o cerere  de reziliere pe motive tehnice?

#3676
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
"Ce bine-mi pare ca ai luat tzeapa!"

#3677
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,131
  • Înscris: 10.03.2012
Schimba cartela intr-un magazin VDF.

#3678
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,131
  • Înscris: 10.03.2012
Schimba cartela intr-un magazin VDF.

#3679
blanaruc

blanaruc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.01.2003
Din pacate acesrtea sunt limitele Digi in zonele aglomerate. Acum 2 ani am parasit reteaua Telekom fix din aceealeasi motive si simptome pe care le are reteau Digi acum in zonele aglomerate. Cat timp eram la servici (zona Unirii Bucuresti) nu puteam fi contactat cu toate ca aveam semnal maxim, se intrerupeau convorbirile etc.

#3680
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Nu mai gasesc pe site detalii referitoare la asigurarile la telefoane. In sensul ca asigurarea, in functie de abonamentul ales, citez de pe site "Anumite abonamente Super RED au inclusă opțiunea de asigurare în preț" dar cand dai sa aflii detalii nu apare nimic relevant.
Mai e valabila aceasta optiune?

Edited by tudorMembruAnonimutz2000, 16 November 2017 - 10:33.


#3681
alexandruovi

alexandruovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 14.09.2008
Helper , ai un mesaj in privat. Mulțumesc

#3682
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postblanaruc, on 15 noiembrie 2017 - 00:00, said:

Din pacate acesrtea sunt limitele Digi in zonele aglomerate. Acum 2 ani am parasit reteaua Telekom fix din aceealeasi motive si simptome pe care le are reteau Digi acum in zonele aglomerate. Cat timp eram la servici (zona Unirii Bucuresti) nu puteam fi contactat cu toate ca aveam semnal maxim, se intrerupeau convorbirile etc.
Ce treaba are digi in faza asta"? Adica omul este portat, acum apartine de vodafone.. Ce treaba mai are digi? De ce sa fie problema de la digi?

#3683
trotterom

trotterom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.10.2013
Problema cu activare extraoptiune la o cartela prepay.Dupa activare zice ca e activa .nu-mi apar minutele,traficul,nu ia banii din credit.Am activat si din contul vodafone si din ramura *100#.

#3684
trotterom

trotterom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.10.2013
Acum la cost control,am nelimitat vodafone,bonusurile oferite la reincarcare,minute nationale 0,trafic 0.

#3685
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Helper poti traduce urmatoarea fraza? :
'' Bonusul din cadrul promotiei Folosesti, NET Primesti este valabil 14 zile si se poate folosi cu o extraoptiune nationala activa pe cont.''
Mentionez ca este citat din sms-ul primit de la 2777.
Vreau sa stiu mai exact ce intelegi prin '' cu o optiune nationala activa pe cont '' !?????
Merci!

#3686
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,023
  • Înscris: 09.12.2015

View PostVodafone post= said:

Am pierdut o cartelă sim pre-pay, am un sim blank primit în cadrul ''Net folosești, Net primești'' se poate să mă ajutați să activez numărul cartelei pierdute pe simul blank?

#3687
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
O intrebare:

De ce nu pot primi telefoane sau mesaje pe o cartela prepay in roaming, in perioada de valabilitate si cu credit valabil pe ea?

Are si o optiune de 5 euro activa. Daca incerc sa sun pe numarul respectiv, imi zice robotul ca accesul la acest numar este limitat. Nu pot primi nici mesaje sms necesare sa imi pot accesa contul e-banking din Romania.

Multumesc pentru raspunsul cu o modalitate rapida de a putea receptiona apeluri si mesaje pe aceasta cartela.

#3688
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,560
  • Înscris: 15.05.2010
fara  o optiune cu roaming inclus nu ai acces la roaming. apeleaza *100# si alge una de acolo.  optiunea nationala de 5 euro ti se va dezactiva

Edited by pupama, 27 November 2017 - 21:13.


#3689
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Gata, am intrat si am selectat roaming la tarife standard. Mi-a sters oferta nationala activa dar acum merge sa primesc apeluri si sms.

Mersi pentru sfat.

#3690
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,061
  • Înscris: 02.09.2005

View Postpupama, on 27 noiembrie 2017 - 21:12, said:

fara  o optiune cu roaming inclus nu ai acces la roaming. apeleaza *100# si alge una de acolo.  optiunea nationala de 5 euro ti se va dezactiva
eu sunt curios de ce totusi, aplicatia myvodafone, daca accesezi meniul hamburger-Roaming- tara  de calatorie - apar totusi niste tarife standard

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate