Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Segregare la baza stalpului

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare
 Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 

Motorola Nexus 6

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4165 replies to this topic

#3277
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Conform celor ce au incercat sa faca un clean flash cu ultimele gapps-uri ale lui Bean se pare ca sunt ceva probleme. Vedeti relatarile lor aici. Si eu aveam planificat sa fac diseara update-ul dar momentan astept sa vad ce se mai intampla...
Pe de alta parte nu ma astepta sa vad diferente semnificative fata de versiunea anterioara. Nu inteleg de ce a trecut din nou pe versiunile aosp la calendar, calculator, dialer si contacte, daca ati citit changelog-ul stiti la ce ma refer. Din fix-urile ce apar in changelog singurul bug cu care m-am intalnit, si asta doar o data sau de doua ori, a fost restartul la scoaterea stick-ului.
Ma surprind problemele cu N6, nu stiu sa mai fi fost astfel de lansari gresite la PN. Nu vad pe nimeni inca sa fi reusit sa fac un clean install, o persoana a trecut de setarile de inceput flash-uind gapps-urile vechi, dar se confrunta cu fc la google services si setings.

Edited by G0rg0ne, 13 June 2017 - 08:25.


#3278
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Conform unui user de pe xda (aici) se pare ca merge cu Beans Gapps Mini.

#3279
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Eu oricum pun numai gapps mini, nu vreau multe apk-uri daca nu le folosesc.

#3280
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Uita-te si aici, daca nu ai vazut ca am editat pe forumul de N6P.

#3281
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Am pus PN si merge foarte bine, il recomand! Singura chestie e ca PN-ul pt Pixel are gapps integrat in rom, deci nu mai trebuie facut flash dupa. Trebuie facut flash in schimb la twrp si SuperSU, pt custom recovery si root.

#3282
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Da, am vazut procedura ;), ma bucur ca e tot ok. Eu ma tot indemn sa ma apuc dar nu prea am chef sa o iau de la capat cu toate, cred ca o sa fac un dirty flash azi... Ma sacaie o lene dupa o zi care s-a dovedit mai lunga decat ma asteptam mai devreme.

Edited by G0rg0ne, 13 June 2017 - 20:06.


#3283
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Uh, am reusit si eu in sfarsit sa-l pun sus, clean flash, nu m-am indurat sa fac dirty, ROM, BeansGapps Mini, Elemental X si Magisk.

#3284
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Buna treaba!

#3285
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@G0rg0ne: Asa da. Si uite cum viemele mai face o victima (lenea :) ).

#3286
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Viermele asta mereu a batut lenea. Ii mai zicem hobby, pasiune... ;)

#3287
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007
Cum stati cu bateria pe ultimul PN? Mai are bug la BT? Eu folosesc o bratara Xiaomi si imi seca bateria BT-ul!

#3288
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Din exact aceleasi motive (MiBand 2 si casti BT) ma intereseaza si pe mine cum mai sta PN-ul cu bateria. Stiu ca va lua cateva zile sa stabiliti asta asa ca astept rabdator :).

#3289
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Dane, merge miband bine?

#3290
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@cristianraduca:
Da. Nu am avut nici o problema pana acum. Ramane mperecheata cu Mi Fit-ul ori de cate ori fac reinstalarea aplicatie la fiecare resoftare a telefonului, transmite datele/alarmele, etc... . Bateria e OK si ea - rezista intre 17-20 de zile. Daca si in lumina soarelui s-ar vedea ceva mai bine (o folosesc si pe post de cronometru al meciurilor de fotbal ale echipei profesorilor - o bila alba in plus deci, rezista bine la socuri mecanice si apa - am jucat si pe ploaie desigur :) ) ar fi perfect. Una peste alta insa sunt multumit de ea.

#3291
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Mă bucur

#3292
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Si eu. Multumesc inca o data. O sa ma uit zilele astea dupa niste "folii" pentru MiBand 2 - loviturile de la fotbal si pisicia fiica-mii si-au lasat amprenta asupra screen protectorului initial :).

#3293
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Eu am un LG G Watch dar nu il tin conectat tot timpul. La lucru, din motive de protectie nu il tin pe mana asa ca nu are rost sa-l tin conectat, nici noaptea nu il tin conectat.. Asa cum spunea Dan doar peste cateva zile o sa pot spune de consum ceva. In general insa am observat ca intodeauna dupa instalarea pe curat a unui nou ROM sta bine, dupa cateva zile insa autonomia mai scade.

Edited by G0rg0ne, 14 June 2017 - 10:00.


#3294
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Scos de aseara de la incarcat si am 61% din baterie dar numai 1:30 SOT cu totul pe on si conectat la watch BT cu monitorizare puls, pasi, somn, etc.
Cum am mai zis mi se pare foarte bine optimizat PN-ul pt Pixel, fara erori, mai astept cateva zile sa se aseze cum trebuie.
Attached File  Screenshot_20170614-183649.png   70.29K   15 downloadsAttached File  Screenshot_20170614-183655.png   67.65K   14 downloadsAttached File  Screenshot_20170614-183710.png   57.34K   14 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate