Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Motorola Nexus 6

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4165 replies to this topic

#3295
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@katabxp:
Arata bine. Si acum.... recunoaste. te simti singur pe threadul de Pixel, nu-i asa? :)

#3296
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Asta clar, am spus-o de cand mi-am luat Pixel ca ma simt stingher, macar e bine ca am reusit sa-l rootez si acum mai pot schimba si eu o parere cu voi ca androidul e tot ala indiferent de telefon.
Acum poate nu ma excludeti din grup!

#3297
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Stai linistit! Ma amuzam doar. Dar promiti ca te cumintesti si... iti iei un Nexus 6P (daca nu, macar Nexus 6-le inapoi) da?  Sau iti vinde @cristianraduca un Nexus 5 (eu pot sa ma despart doar de un Nexus 4 - ba vezi sa nu  :) ). Cum ziceam, nu ma luati in serios - doar bag batul prin gard :).

#3298
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Da. Am unul de vânzare în vreo 2 săptămâni. Bine, nu e al meu, eu doar îl vând.

#3299
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Asta incerc sa fac, vreau sa vand N5x- ul si i-am zis sotiei: iti iau unul din ala cum am avut inainte ca stiu ca-ti placea. Bineinteles ca daca reusesc sa iau un 6p o sa-l folosim amandoi ca la ala e altceva cand scrii nus ce rom, nu stai cu inima stransa ca la pixel. :)

#3300
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View Postkatabxp, on 15 iunie 2017 - 09:25, said:

Asta incerc sa fac, vreau sa vand N5x- ul...
Daca nu scapi de el pana la toamna, discutam. :)

View Postkatabxp, on 15 iunie 2017 - 09:25, said:

Bineinteles ca daca reusesc sa iau un 6p o sa-l folosim amandoi..
Aici ai fost tare! :lol:

#3301
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
:)

#3302
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Pai da, cu numele ea o sa fie proprietar dar cum ii place si pixelul il trec pe asta pe stock si il foloseste ea, iar eu il tin pe ala ca se muleaza mai bine pe "gusturile" mele. :)

#3303
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Lasati omu' in pace invidiosilor :). Eu stiu care va fi urmatorul meu telefon, N6. Il am pe cel al fiului meu, aproape nou dar cu ecranul spart :D, il repar si voila, un N6 aproape nou pentru undeva intre 7 si 800 de lei.

#3304
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Daca e displyul spart (nu doar geamul) eu iti spun ca nu merita! In toamna dupa Pixel 2 iti poti lua un 6p la 700 - 800lei care e peste cu mult: proc, camera, fingerprint, etc.

#3305
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Nu vreau un 6p. Stiu ca-i mai tare, mai nou, dar nu imi place la fel de mult. Asta e fix-ul meu... Intreaba-l si pe danmerezeanu, daca 6-le avea update la O, ar fi renuntat la N6, chiar daca e mai slab la specificatii? Niciodata nu mi-am ales un telefon doar dupa specificatiile hardware, trebuia sa simt o afinitate cu el, cu 6p nu am simtit nimic cand l-am luat in mana, acelasi lucru e valabil si la Pixel. N6 parca s-a "lipit" in mana, cu Sol-ul am mai avut o astfel de "dragoste la prima vedere" ;) si apoi cu MotoG.

Edited by G0rg0ne, 15 June 2017 - 12:35.


#3306
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Exact. Si acum imi pare rau da Nexus 6P nu a copiat constructia lui Nexus 6. Sta exceptional in mana, are ecran de 6 inchi, difuzoarele sunt (o idee) peste cele ale lui N6P. Si.... nu in ultimul rand, eu zc ca arata mai bine (de asta mi l-am si luat in 2015 in loc sa iau mai noul Nexus 6P. Anul asta insa lipsa suportului pentru O si pentru anumite aplicatii (de exemplu Camera) la care ultimele versiuni nu mai vin decat pe 64 de biti m-a facut sa trec pe 6P (nu am luat Pixel XL din cauza de pret, ecran prea mic, lipsa difuzore stereo). Evident insa 6-le a ramas in casa - fiica-mea il foloseste cu mare entuziasm - si... atunci cand am prilejul... il butonez cu aceeasi pacere ca si inainte.
Sper doar ca Pixel 2 XL-ul sa revina pe fagas (stiti, voi, ecran mare - 6 inchi ar fi extrem de binevenit, spate curbat ca la N6 - desi asta se poate rezolva - pun pariu ca iBlason va face un holster si pentru Pixel 2 :).
Stiti ce asemanator arata N6 si N6P-ul in iBlason-urile lor? (si uite asa am rezolvat si problema aspectului lui N6P :) )

#3307
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Mie N6 nu îmi pace. Prea din topor.

#3308
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
De gustibus non est disputandum :)
Si imi amintesc ca nu l-ai vazut niciodata in holsterul Supcase (doar in iBlason). - oricum, in ambele arata fioros.... In ce ma priveste raman "old school" (din toppor si eu :) ) - imi place ca telefoanele mele sa arate solid (si 3D - am eu o oarece problema cu telefoanele prea subtiri :) ).

#3309
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008

View Postcristianraduca, on 15 iunie 2017 - 18:24, said:

Mie N6 nu îmi pace. Prea din topor.
L-ai tinut in mana fara husa? Ar trebui sa fi un maestru "din topor cioplitor" sa il poti ciopli cu respectiva unealta, N6P l-as putea debita din barduta fara mare efort Posted Image dintr-o scandurica de ladita de fructe...Posted Image. Ma refer la forma si atat

Edited by G0rg0ne, 15 June 2017 - 21:48.


#3310
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Care e problema voastra? Suntem toti pe forumul asta ca avem o pasiune comuna si asta se cheama Nexus. Acum va contrati ca un model e mai cu mot altul fara. Toate modelele de Nexus sunt ok, adica nu nemaipomenite dar in nici un caz urate, sunt asa cum trebuie sa fie telefoanele Nexus si nu cred ca GOrgOne s-ar supara daca ar avea un N6p sau Cristian un N6. Mi-au placut toate telefoanele de la Google pt ca au ceva in comun fata de celelalte telefoane, toate se misca la fel, adica asa cum trebuie.

#3311
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Corect. Ai dreptate. Scuze. Nu ma gandeam ca raspunsul meu va fi interpretat ca o "contra" fiind defapt mai mult o glumita.

Edited by G0rg0ne, 16 June 2017 - 04:17.


#3312
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
e sensibiloasa lumea pe aici.....eeee pana va intra viermele si dati de primejdie, sa vedeti ce uitati de contre atunci :)))))))))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate