Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

de unde pot cumpara un caine?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
43 răspunsuri în acest subiect

#37
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.180
  • Înscris: 02.01.2007
Schnauzerul urias este un caine foarte destoinic, insa una din hibe e ca destul de multi sunt distrugatori Posted image  de incaltaminte, te lasa fara incaltari!

#38
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.495
  • Înscris: 15.09.2010
Toti distrug incaltari daca le lasi vraiste si nu le pui in pantofar. Eu am schauzer mediu care e mai energic,  mai agresiv si mai alert ca schnauzerul urias  dar a fost mai putin distrugator decat alte rase pe care le-am avut de-a lungul timpului. Un caine devine distrugator daca nu-si consuma energia, daca nu are nimic care sa-l tina ocupat.
Inca un sfat pentru initiatorul topicului:ia-ti un pui pe la sfarsitul lui mai cand e cald ca sa-l lasi direct in curte. Daca il iei iarna, trebuie tinut in casa pina creste si va fi dificil sa-l faci sa stea afara. Va scheuna, va urla noaptea, va zgaria usa ca sa intre inauntru sa stea cu tine. Schnauzerul poate fi tinut si in casa fiindca nu lasa par.

Editat de Freddy12, 21 noiembrie 2013 - 00:20.


#39
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 555
  • Înscris: 17.07.2007
Din Afi Cotroceni :)

#40
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.898
  • Înscris: 22.11.2009

Vizualizare mesajzile_san, pe 19 noiembrie 2013 - 19:33, a scris:

asa este cum spui tu.am un prieten care a laut un pui de catel noaptea din drum si e cel mai tare caine ce l-am vazut in ultimul timp!insa nu vreau un maidanez ci un caine din rasa dog german sau labrador.or, daca tot imi iau caine de rasa atunci sa imi iau de ala "original".Posted image e ca si cum ai vrea sa iti iei o pereche de adidasi si vine unu si iti spune,uite ma sunt si la dragonul rosu adidasi "puma" cu 100 de lei nu cu 500 lei.intr-adevar pe ambele perechie scrie "puma" dar nu sunt aceeasi treaba
Am inteles perfect ce hram porti si ce ai prin cutiuta,restul e can-can,ba nu,tot ce ai scris in acest topic e can-can.
Iti urez succesuri in ati lua un catel Louis Vouiton.

Sunt 80% sigur ca vei fi un exemplar posesor de caine abandonat in strada.

Editat de mardraaxi, 28 noiembrie 2013 - 11:54.


#41
mahatma4g

mahatma4g

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 40
  • Înscris: 16.03.2009
Am un prieten care are de vanzare in Timisoara pui de Ciobanesc german.." deparazitati, vaccinati, carnet de sanatate, din parinti exceptionali. Mama are pedigree, tatal provine din jandarmerie. Ideali pentru paza, protectie dar si companie. Inteligenti si usor de dresat. Predare in Timisoara sau transport contra cost in partea de vest a tarii. Se pot vedea oricand. Mai multe detalii telefonic. 440 ron negociabil. 0721683981"..daca te intereseaza.. suna-l

O zi buna..

#42
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.787
  • Înscris: 21.11.2006
Eu as vrea un caine mic, mic de tot. Mi-e frica de cainii mari. [ http://oi39.tinypic.com/28t8xx.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#43
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.034
  • Înscris: 03.05.2006
Incearca un caucazian!

@Initiator: Un alt aspect pe care nu il iei in considerare este mirosul specific.
Cel putin la ciobanesti germani o sa il resimti din plin.

Nu ai specificat dimensiunile noi tale locuinte, cat timp esti dispus sa ii aloci zilnic, detalii esentiale in alegerea ta!

Si, da, tot un maidanez de talie mijlocie cred ca este ce-a mai buna solutie pt tine.

#44
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.493
  • Înscris: 22.09.2011

Vizualizare mesajnovember_soul, pe 09 decembrie 2013 - 15:27, a scris:

Eu as vrea un caine mic, mic de tot. Mi-e frica de cainii mari. [ http://oi39.tinypic.com/28t8xx.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ia d-aici.....gratis...

http://forum.softped...a-stapansect-5/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate