Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

de unde pot cumpara un caine?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Mergi in parc, vezi o gagica cu orice rasa de caine si gata, impusti doi iepuri...Daca sta si la casa, te-ai scos...Posted Image

#20
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,673
  • Înscris: 10.10.2011
asa este cum spui tu.am un prieten care a laut un pui de catel noaptea din drum si e cel mai tare caine ce l-am vazut in ultimul timp!insa nu vreau un maidanez ci un caine din rasa dog german sau labrador.or, daca tot imi iau caine de rasa atunci sa imi iau de ala "original".:) e ca si cum ai vrea sa iti iei o pereche de adidasi si vine unu si iti spune,uite ma sunt si la dragonul rosu adidasi "puma" cu 100 de lei nu cu 500 lei.intr-adevar pe ambele perechie scrie "puma" dar nu sunt aceeasi treaba

#21
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Tu iti caine de fita sau ca-ti plac animalele ?

#22
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011

View Postzile_san, on 19 noiembrie 2013 - 16:09, said:

buna.m-am hotarat sa imi cumpar un caine.de unde as putea sa imi cumpar avand in vedere faptul ca am citit niste articole pe internet si nu vreau sa iau de pe site-uri gen "cateidragalasi.ro" si asa mai departe.cum stiu ca o canisa este ok si alta nu?totodata eu fiind din cluj parca nu m-as duce pana in "china" sa cumpar un caine.la rasa vreau ori dog german ori labrador.momentan stau intr-un apartament de 40 mp dar urmeaza sa ma mut intr-o locuinta mai mare.vreau niste sfaturi.am citit o groaza de materiale despre ce e "bine" si ce e "rau" dar nu stiu de unde sa incep ca sa zic asa.evident ca am dat de niste site-uri "De groaza" sa zic asa, de unde nici macar o pereche de sireturi nu mi-as cumpara, insa proprietarii se tineau mari crescatori...


cred ca de paste gasesti....cum il vrei?? sferturi sau direct carcasa...??

#23
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
Dulau e bun?

#24
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,825
  • Înscris: 31.10.2010

View Postadelina16, on 19 noiembrie 2013 - 19:52, said:

Dildo e bun?

Mai da' perversa esti tu..

#25
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013

View Postcephalophodes, on 19 noiembrie 2013 - 19:52, said:

cred ca de paste gasesti....cum il vrei?? sferturi sau direct carcasa...??
ce?? ala e transat si denumit oaie. carcasa e dinaia atx

Edited by adelina16, 19 November 2013 - 20:19.


#26
newwen85

newwen85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 02.06.2011
ceru' omu un caine si voi il serviti cu pisici si "dildo" Posted Image

Edited by newwen85, 19 November 2013 - 20:19.


#27
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
Eu n-am zis de dildo. Adineaori am cautat pe google sa vad ce inseamna

#28
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,825
  • Înscris: 31.10.2010

View Postadelina16, on 19 noiembrie 2013 - 20:44, said:

Eu n-am zis de dildo. Adineaori am cautat pe google sa vad ce inseamna

Se vede clar in citatul pus de mine... Nu o mai da cu intors. daca tu ai dat edit si ai inlocuit, acum ce vrei sa fac?

#29
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
sa inlocuiesti si tu.

Eu nu am postat asa ceva. Nici nu am stiut ce e. Mi-ai pocit citarea

#30
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,825
  • Înscris: 31.10.2010

View Postadelina16, on 19 noiembrie 2013 - 21:36, said:

sa inlocuiesti si tu.

Eu nu am postat asa ceva. Nici nu am stiut ce e. Mi-ai pocit citarea

Of fetele, cine le intelege?

#31
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
Eu am zis DULAU> Si se intelege contextul. Aia recomandau pisici si caini f mici si atunci am decis sa spun omului sa ia un CAINE normal mare cum vrea adica DULAU

#32
mymothman69

mymothman69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 16.01.2006

View Postkmailand, on 19 noiembrie 2013 - 18:32, said:

pai vezi care dintre ei te place mai mult si ia-l acasa. O sa fi mai fericit decat daca iei unul de cumparat....

LE: acum 4-5 ani mi-a murit pisica si am cautat alta pe net. Nu-ti zic ca am dat peste o doamna care-mi cerea 600 euro (!) pe o pisica albastru de Rusia. Vreo 2 saptamani m-a tot sunat la telefon......era dispusa sa mi-o dea in rate Posted Image


Trebuia s-o intrebi daca iti da doar jumate.Posted Image

View Postadelina16, on 19 noiembrie 2013 - 20:44, said:

Eu n-am zis de dildo. Adineaori am cautat pe google sa vad ce inseamna

Posted Image  Cum sa nu stii ce inseamna?

#33
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Ia un pui de maidanez !

Acum vreun an jumate' m-am pricopsit cu un pui, a intrat în curte și nevasta-mea, care știa ca îmi place puiul, ( l-am mai văzut pe strada înainte) a zis ca dacă tot a intrat, hai să-l ținem !

Dihania are acum 25 de kg, se luptă cu mine aproape zilnic, câteodată face tărăboi noaptea, dar e cățelul nostru !

Pe bune, ia un pui de maidanez !

Attached Files



#34
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Nu-ți lua câine cât timp sti la apartament că n-o să-l mai poți scoate din casă. Așteaptă până te muți. Până atunci ai timp să cauți un crescător serios și să prenotezi un pui. Dogul german e un câine superb dar are două mari hibe: trăiește foarte puțin și având păr scurt nu prea rezistă iarna în curte. Labradorul lasă mult păr deci ținutul în apartament va fi un calvar, vei fi tot timpul cu fire albe pe hainle de culoare închisă. Dacă te vei muta la casă, cred că ar fi bună o rasă care să aibă cât de cât instinct de pază ceea ce nu vei găsi la labrador care e un câine de vânătoare specializat la aport. Dacă îți plac câinii de talie mare și care să poata suporta usor gerul din timpul iernii, ti-ar atrage atenția asupra rasei Tchiornâi Terrier. Altă rasă frumoasă, elegantă și de talie mare ar fi schnauzerul uriaș și știu că sunt crescători buni în Cluj. Citește asta despre intreținerea dogului german http://www.desprecai...si-intretinere/ și aici despre schnauzer urias http://www.desprecai...protectie-paza/

Edited by Freddy12, 20 November 2013 - 00:13.


#35
-incoerent-

-incoerent-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 30.09.2013
- Nu aveti piata de animale duminica in oras? Acolo poti intalni crescatori de caini si poti vb despre ce ti-ar comveni. Trebuie sa-l scoti minim de 3 ori pe zi, in care una din iesiri sa fie de 1-2 ore in care sa alergi cu el pana lesini k le place maxim sa fuga.

Edited by -incoerent-, 20 November 2013 - 09:15.


#36
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,673
  • Înscris: 10.10.2011
nu exista piata de animale la cluj :) dar am sa fac cum a zis freddy....astept si mai caut pana gasesc ceva sa imi convina

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate