Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

de unde pot cumpara un caine?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Schnauzerul urias este un caine foarte destoinic, insa una din hibe e ca destul de multi sunt distrugatori Posted Image  de incaltaminte, te lasa fara incaltari!

#38
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Toti distrug incaltari daca le lasi vraiste si nu le pui in pantofar. Eu am schauzer mediu care e mai energic,  mai agresiv si mai alert ca schnauzerul urias  dar a fost mai putin distrugator decat alte rase pe care le-am avut de-a lungul timpului. Un caine devine distrugator daca nu-si consuma energia, daca nu are nimic care sa-l tina ocupat.
Inca un sfat pentru initiatorul topicului:ia-ti un pui pe la sfarsitul lui mai cand e cald ca sa-l lasi direct in curte. Daca il iei iarna, trebuie tinut in casa pina creste si va fi dificil sa-l faci sa stea afara. Va scheuna, va urla noaptea, va zgaria usa ca sa intre inauntru sa stea cu tine. Schnauzerul poate fi tinut si in casa fiindca nu lasa par.

Edited by Freddy12, 21 November 2013 - 00:20.


#39
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007
Din Afi Cotroceni :)

#40
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009

View Postzile_san, on 19 noiembrie 2013 - 19:33, said:

asa este cum spui tu.am un prieten care a laut un pui de catel noaptea din drum si e cel mai tare caine ce l-am vazut in ultimul timp!insa nu vreau un maidanez ci un caine din rasa dog german sau labrador.or, daca tot imi iau caine de rasa atunci sa imi iau de ala "original".Posted Image e ca si cum ai vrea sa iti iei o pereche de adidasi si vine unu si iti spune,uite ma sunt si la dragonul rosu adidasi "puma" cu 100 de lei nu cu 500 lei.intr-adevar pe ambele perechie scrie "puma" dar nu sunt aceeasi treaba
Am inteles perfect ce hram porti si ce ai prin cutiuta,restul e can-can,ba nu,tot ce ai scris in acest topic e can-can.
Iti urez succesuri in ati lua un catel Louis Vouiton.

Sunt 80% sigur ca vei fi un exemplar posesor de caine abandonat in strada.

Edited by mardraaxi, 28 November 2013 - 11:54.


#41
mahatma4g

mahatma4g

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 16.03.2009
Am un prieten care are de vanzare in Timisoara pui de Ciobanesc german.." deparazitati, vaccinati, carnet de sanatate, din parinti exceptionali. Mama are pedigree, tatal provine din jandarmerie. Ideali pentru paza, protectie dar si companie. Inteligenti si usor de dresat. Predare in Timisoara sau transport contra cost in partea de vest a tarii. Se pot vedea oricand. Mai multe detalii telefonic. 440 ron negociabil. 0721683981"..daca te intereseaza.. suna-l

O zi buna..

#42
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006
Eu as vrea un caine mic, mic de tot. Mi-e frica de cainii mari. [ http://oi39.tinypic.com/28t8xx.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#43
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
Incearca un caucazian!

@Initiator: Un alt aspect pe care nu il iei in considerare este mirosul specific.
Cel putin la ciobanesti germani o sa il resimti din plin.

Nu ai specificat dimensiunile noi tale locuinte, cat timp esti dispus sa ii aloci zilnic, detalii esentiale in alegerea ta!

Si, da, tot un maidanez de talie mijlocie cred ca este ce-a mai buna solutie pt tine.

#44
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011

View Postnovember_soul, on 09 decembrie 2013 - 15:27, said:

Eu as vrea un caine mic, mic de tot. Mi-e frica de cainii mari. [ http://oi39.tinypic.com/28t8xx.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ia d-aici.....gratis...

http://forum.softped...a-stapansect-5/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate