Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sa ne facem bagajul pt camin..?

- - - - -
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#271
catamaryo

catamaryo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.05.2011

 barbosa, on 26 iulie 2015 - 12:06, said:

Eh, acolo era lux pe vremuri. Caminul de la Pescarie era pentru aia cu bani si pile. Acum nu stiu cum mai e. Dar chiar daca era lux, toti cei de acolo erau invidiosi pe chefurile si libertatea nostra. La Pescarie e frumos ca esti pe plaja si ai priveliste, in schimb esti cam departe de oras si iarna te sufla vantul de pe mare de iti ingheata si chilotii pe sub izmene.
Am inteles... ca student la medicina nu stiu cat timp liber o sa mai am oricum;si inca ceva...repartitia pe camere se face cu studenti din acelasi an sau din ani de studiu diferiti?

#272
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Ca student la medicina am fost cazat si eu, si pe vremea aia inca se mai facea medicina. Daca nu stii sa combini utilul cu placutul, degeaba esti student. Trebuie doar sa gasesti echilibrul.
Pe vremea mea:/ , nu se tinea cont de anul de studiu. Dar in general cei din anii mari isi faceau aranjamentele sa stea in gastile lor. Deci ca student in anul I nu puteai sa stai decat cu anul II sau III. Eu m-am ocupat de cazari in ultimii mei 2 ani de camin. Si intr-o camera de 4, bagam 3 contracte fictive, pe numele unor colegi din provincie care stateau in gazda sau in chirie in oras. In felul asta stateam in camera doar eu si prietena.

#273
augenbling

augenbling

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 22.12.2014

 barbosa, on 26 iulie 2015 - 16:49, said:

Ca student la medicina am fost cazat si eu, si pe vremea aia inca se mai facea medicina. Daca nu stii sa combini utilul cu placutul, degeaba esti student. Trebuie doar sa gasesti echilibrul.
Pe vremea mea:/ , nu se tinea cont de anul de studiu. Dar in general cei din anii mari isi faceau aranjamentele sa stea in gastile lor. Deci ca student in anul I nu puteai sa stai decat cu anul II sau III. Eu m-am ocupat de cazari in ultimii mei 2 ani de camin. Si intr-o camera de 4, bagam 3 contracte fictive, pe numele unor colegi din provincie care stateau in gazda sau in chirie in oras. In felul asta stateam in camera doar eu si prietena.

Erai nevoit sa platesti acele persoane fictive din buzunarul propriu, nu??

#274
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Bineinteles. Dar tot era mai ieftin decat sa inchiriez o garsoniera in oras.

#275
WolfensteinNN

WolfensteinNN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.09.2015
Deci acum poate face cineva o lista cu tot ce trebuie???

#276
asoare

asoare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 22.08.2015

 WolfensteinNN, on 01 septembrie 2015 - 18:00, said:

Deci acum poate face cineva o lista cu tot ce trebuie???
Bere, prezervative , periuta si pasta de dinti .
Ultimele 2-a , sunt doar pentru satisfacerea pshihica a parintilor , trebuie sa contribuie soi ei cu ceva la bagajul studentului .

#277
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

 WolfensteinNN, on 01 septembrie 2015 - 18:00, said:

Deci acum poate face cineva o lista cu tot ce trebuie???

Cum ar putea cineva sa stie ce nevoi ai tu si ce conditii de cazare sunt in caminul in care vei sta, pentru a putea sa iti faca o lista cu ce sa pui in bagaje??? Nu e asa ca nu ai dat admitere la facultate, ci ai fost doar cu dosarul sub brat? :)

#278
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Nu vreti sa stiti cate mi-am luat eu cand m-am mutat in Cluj :lol:

Acum cand m-am mutat in alt apartament mi-am blestemat zilele ( dar totusi, parca mai putin decat data trecuta si mai putin de cat cand m-am mutat...am avut masini, contacte, etc etc..si bani :lol: ).

#279
alin1948s

alin1948s

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.09.2015
La facultate cu ce trebuie sa mergi? Gen geanta, mapa, laptop?

#280
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Rucsac, tableta, carti, caiete.

Sau cu laptop. Eu aveam ceva colegi care stateau si se jucau Dota in spatele amfiteatrului Posted Image
Mie mi-a folosit laptopul de cateva ori cand nu mergea proiectorul. Si tot pe laptop am ceva tratate foarte voluminoase si imi e foarte usor sa caut informatia dorita folosind CTRL+F decat in versiunea tiparita care era foarte grea ( 1,5-2 Kg bucata, si daca aveam 2 cursuri/ seminarii de genul deja caram prea mult, + caiete, + laptop, + altele.).
Mi-a ajuns nenitescu pe care l-am carat in varianta tiparita. Restul i-am gasit electronic si sunt foarte multumit de investitia mea facuta in tipul de cautare. Pe altii i-am primit de la profi ( asa a facut profa de anato, ne-a dat 1,5GB de carti electronice, atlase, poze, etc Posted Image )

De asemenea, sunt materii la care ni se cere sa venim cu laptop/ tableta pentru a face diverse calcule in xcell, ca deh, nimeni nu le mai face pe hartie milimetrica ( biochimie ).

Am avut LP la care ni s-a zis sa venim cu camera foto sau cu telefoane bune pentru a face poze.


ps. acuma, depinde si de facultate. Ca daca esti la FSEGA, ASE sau altele de genul, cred ca ajunge o mapa.

Edited by lex404, 02 September 2015 - 15:44.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate