Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Sa ne facem bagajul pt camin..?

- - - - -
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#253
T-LAW

T-LAW

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 03.02.2011

 alex_geo008, on 19 august 2013 - 21:58, said:

nu. cica au facut grupu de an pe facebook si anunta acolo tot felu.. sau cauta aici pe site-ul ligii.

tu unde ai facut liceul? la mate-info?
Nu, eu am terminat un liceu tehnologic, la servicii.

Edited by T-LAW, 19 August 2013 - 23:35.


#254
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Ei bine si iata ca se arata un nou an si trebuie sa ne facem din nou bagajul :)

#255
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Da, dar pt cei care am trecut deja prin asta e mai usor :D
Anul trecut mi-a trebuit 1 sapt sa pregatesc/cumpar tot ce trebuie si inca ceva timp dupa sa mai completez.
Acum in cateva ore am terminat cu totul Posted Image

#256
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Nici nu ma mai complic. Arunc 2-3 perechi de chiloti in ghiozdan si aia e. Posted Image

#257
alex_geo008

alex_geo008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 11.11.2012
Bun. Cateva constatari despre viata de caminist.
Cand am intrat prima oara in camera imi venea sa plang. Saltele patate, usa lipita cu scotch (fiindca era sparta) si bucata din tencuiala de pe tavan picata. Tencuiala s-a rezolvat in cateva zile si asta nu pt ca anuntasem la administratie si fiindca venise mesteru sa comenteze nu stiu ce si l-am rugat sa repare si reparat. Saltelele le-am intors invers si cu ceva cearsaf sunt ca noi. Colegii sunt foarte ok si ma inteleg si cu vecinii. un  un wc si un dus la 2 camere deci la 10 oameni si deci e bine. Galagie e si nu e. Adica ziua mai da muzica tare colegu de camera si cand si cand vecinii.. dar e ok. Te obisnuiesti repede si cu Guta si cu dubstep si alte soiuri de muzica. La mancare as zice ca e mai bine fiindca acasa avem un sortiment aici am 7 :)) (nu fur de la colegi dar mama are grija mereu sa-mi puna in pachet toate delicatesele). In concluzie toate bune pana acum. Sper sa fie in continuare bune.

P.S. Nu o sa fie necesar un drum la 1 luna acasa cel putin la inceput ca mereu iti dai seama ca mai trebuie nush ce.

#258
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

 alex_geo008, on 17 octombrie 2013 - 16:12, said:

La mancare as zice ca e mai bine fiindca acasa avem un sortiment aici am 7 Posted Image)
Da, dar acasa nu mananci 5 zile aceleasi sortimente :D (sau e doar cazul unora dintre noi?)
Cu femeile de servici cum va descurcati ? :D

#259
alexgeo008

alexgeo008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.06.2012
e bine.. ne descurcam. Viata de camin e mai ok decat m-as fi asteptat

#260
SpiritWolf

SpiritWolf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.11.2013
La facultate eu o sa stau acasa doar stau in Ilfov. Pe de o parte e bine ca am sfantul meu PC cu sfantul meu cont de Steam, cu sfanta mancare a mamei, pe de o parte e naspa ca inca o sa ma simt asa "mai sub papuc", dar  balanta inclina spre pozitive.

#261
FlavyB

FlavyB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.11.2009
Vreau si eu sa va pun cateva intrebari :D

In primu rand, inafara de acea taxa de 150(sau cat e ea) de lei pe luna, se mai plateste altceva precum intretinere/apa si asa?

In al doilea rand, eu si cu un prieten vrem sa mergem la facultati diferite dar ambele in cadrul Universitatii din Bucuresti. Putem sta amandoi in acelasi camin/camera?

#262
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
La prima intrebare pot sa iti raspund eu, in afara de aia 150 lei nu platesti nimic, poate doar niste banuti din cand in cand pentru filtre pentru apa (asta daca aveti aparate de filtrat apa) si ceva fond de reparatii.

#263
FlavyB

FlavyB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.11.2009
Mersi frumos de raspuns. E util acest topic, poate mai vin studenti cu impresii din camine, mai ales cei din Bucuresti.

#264
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Noi in Constanta stam la gramada, indiferent de facultate.

#265
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Inca un an.. inca un bagaj de făcut :)

Inca un an.. inca un bagaj de făcut :)

#266
catamaryo

catamaryo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.05.2011
Acum este randul meu sa incep viata de camin.Eu am intrat la MG Constanta.Puteti sa imi spuneti cum este caminul pe acolo; am inteles ca sunt conditii destul de bune?Trebuie sa stai cu Laptop-ul sub perna pentru a nu fi furat?Care sunt taxele de camin si cum sunt colegii.Si nu in ultimul rand cam ce ar trebui sa contina bagajul meu.Multumesc in avans pentru amabilitate:D

#267
surdomut

surdomut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 01.07.2015

 catamaryo, on 26 iulie 2015 - 09:24, said:

Laptop-ul sub perna pentru a nu fi furat?
In privinta furtului, laptopul tau se afla in " relativa " siguranta .
Cu totul altfel se pune problema riscului de deces subit al respectivului laptop , din cauze  " firesti " precum :
  • inecat cu bere
  • inecat cu vin
  • inecat cu apa plata sau carbogazoaza
  • asezat cu curul pe el
  • uitat cine stie in ce bar , parc , banca , hol


#268
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

 catamaryo, on 26 iulie 2015 - 09:24, said:

Acum este randul meu sa incep viata de camin.Eu am intrat la MG Constanta.Puteti sa imi spuneti cum este caminul pe acolo; am inteles ca sunt conditii destul de bune?Trebuie sa stai cu Laptop-ul sub perna pentru a nu fi furat?Care sunt taxele de camin si cum sunt colegii.Si nu in ultimul rand cam ce ar trebui sa contina bagajul meu.Multumesc in avans pentru amabilitate:D

Stai la Pescarie sau pe Mamaia?
Eu am stat in caminele de pe Mamaia pe vremea cand oficial eram 6 in camera si o singura baie la 30 de camere. Neoficial toti cei 6 aveau cate o pereche si asa stateam 12 intr-o camera de 20 m patrati. Asta era prin anii 2000 cand se dadeau cele mai tari chefuri in camin si cand la fiecare inceput de an scoteam paturile in curte si le dadeam foc pentru a scapa de gandaci.
Prin 2005 s-au renovat camerele si s-au facut bai in fiecare camera. S-a pus paza la parter si s-a cam terminat cu distractia.

#269
catamaryo

catamaryo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.05.2011

 barbosa, on 26 iulie 2015 - 11:33, said:

Stai la Pescarie sau pe Mamaia?
Eu am stat in caminele de pe Mamaia pe vremea cand oficial eram 6 in camera si o singura baie la 30 de camere. Neoficial toti cei 6 aveau cate o pereche si asa stateam 12 intr-o camera de 20 m patrati. Asta era prin anii 2000 cand se dadeau cele mai tari chefuri in camin si cand la fiecare inceput de an scoteam paturile in curte si le dadeam foc pentru a scapa de gandaci.
Prin 2005 s-au renovat camerele si s-au facut bai in fiecare camera. S-a pus paza la parter si s-a cam terminat cu distractia.
la pescarie voi sta

#270
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Eh, acolo era lux pe vremuri. Caminul de la Pescarie era pentru aia cu bani si pile. Acum nu stiu cum mai e. Dar chiar daca era lux, toti cei de acolo erau invidiosi pe chefurile si libertatea nostra. La Pescarie e frumos ca esti pe plaja si ai priveliste, in schimb esti cam departe de oras si iarna te sufla vantul de pe mare de iti ingheata si chilotii pe sub izmene.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate