Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

ATV Yamaha pentru gradina?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
stalker_93

stalker_93

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 10.12.2010
Salut. As avea nevoie de un ATV pentru gradina, care sa traga o remorca. Remorca va fii incarcata cu prune, mere, lucruri dalea.

Dar intrebarea mea este (ca nu am gasit o categorie unde sa postez [in caz de ceva, muta topicul, moderator]):

Vreau sa cumpar un ATV (m-am gandit la asta: http://www.atvrom.ro...uto-p-2469.html ) si nu vreau sa fie prost, sau sa ii schimb piesele mereu si sa bag bani in el.

Cineva imi explica care este diferenta intre racire cu aer si lichid? Si transmisia pe "cardan"? Cam cat dureaza un motor la un ATV?

Am auzit ca piesele la yamaha sunt scumpe, dar si calitatea e buna. Nu o sa il folosesc mult, cel mai mult pentru cand culeg prunele si toate alea, ca sa trag remorca si sa le duc acasa.

Care este diferenta intre matriculabil si neinmatriculabil? Am auzit ca poti sa inregistrezi un ATV neinmatriculabil la primarie si poti sa circuli cu el pe strada, dar cu o limita de 30 de KM sau asa ceva.

Cineva poate sa ma ajute?

PS: se cam spune ca benzina se termina, asa ca, este rentabil un ATV? vad ca benzina se scumpeste din ce in ce mai mult.

Editat de stalker_93, 12 martie 2011 - 18:00.


#2
bambucea76

bambucea76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.140
  • Înscris: 14.02.2009
Daca tot se scumpeste benzina, mai buna este o roaba sau un carut. Nu as baga atatia bani doar pentru carat prune.

Editat de bambucea76, 12 martie 2011 - 18:37.


#3
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 18.293
  • Înscris: 02.04.2007
topicul e la misto la fel ca si celelalte.

#4
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.009
  • Înscris: 05.02.2008
Pentru ce sa dai jdemii de euro ? Doar ca sa cari niste prune ? :lol: Mai bun un tractorel zic eu pentru nevoile tale, un Kubota, ceva mic, SH sau chiar unul romanesc.

#5
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 15.413
  • Înscris: 23.11.2006
Am studiat si eu acest aspect.

La un moment dat parea interesanta varianta achizitionarii unui ATV pt. uz agricol, dar datorita unor dezavantaje peste care nu am putut trece (aderenta, lipsa unei prize de putere si, mai ales, pret), am renuntat.

Cea mai buna varianta mi se pare acum un motocultor, cu remorca.

Exista multe comentarii si opinii, aici.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate