Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

ATV Yamaha pentru gradina?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
stalker_93

stalker_93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.12.2010
Salut. As avea nevoie de un ATV pentru gradina, care sa traga o remorca. Remorca va fii incarcata cu prune, mere, lucruri dalea.

Dar intrebarea mea este (ca nu am gasit o categorie unde sa postez [in caz de ceva, muta topicul, moderator]):

Vreau sa cumpar un ATV (m-am gandit la asta: http://www.atvrom.ro...uto-p-2469.html ) si nu vreau sa fie prost, sau sa ii schimb piesele mereu si sa bag bani in el.

Cineva imi explica care este diferenta intre racire cu aer si lichid? Si transmisia pe "cardan"? Cam cat dureaza un motor la un ATV?

Am auzit ca piesele la yamaha sunt scumpe, dar si calitatea e buna. Nu o sa il folosesc mult, cel mai mult pentru cand culeg prunele si toate alea, ca sa trag remorca si sa le duc acasa.

Care este diferenta intre matriculabil si neinmatriculabil? Am auzit ca poti sa inregistrezi un ATV neinmatriculabil la primarie si poti sa circuli cu el pe strada, dar cu o limita de 30 de KM sau asa ceva.

Cineva poate sa ma ajute?

PS: se cam spune ca benzina se termina, asa ca, este rentabil un ATV? vad ca benzina se scumpeste din ce in ce mai mult.

Edited by stalker_93, 12 March 2011 - 18:00.


#2
bambucea76

bambucea76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 14.02.2009
Daca tot se scumpeste benzina, mai buna este o roaba sau un carut. Nu as baga atatia bani doar pentru carat prune.

Edited by bambucea76, 12 March 2011 - 18:37.


#3
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
topicul e la misto la fel ca si celelalte.

#4
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Pentru ce sa dai jdemii de euro ? Doar ca sa cari niste prune ? :lol: Mai bun un tractorel zic eu pentru nevoile tale, un Kubota, ceva mic, SH sau chiar unul romanesc.

#5
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006
Am studiat si eu acest aspect.

La un moment dat parea interesanta varianta achizitionarii unui ATV pt. uz agricol, dar datorita unor dezavantaje peste care nu am putut trece (aderenta, lipsa unei prize de putere si, mai ales, pret), am renuntat.

Cea mai buna varianta mi se pare acum un motocultor, cu remorca.

Exista multe comentarii si opinii, aici.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate