Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi
 Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...
 Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...
 

Balast in Windows 2000???

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Se pare ca exista citeva fisiere care sint complet inutile in Windows 2000. In cele ce urmeaza va prezint doar unul din ele, care mie mi-a creat probleme. Cele prezentate in continuare se refera *STRICT* la Windows 2000, alte versiuni putind fi diferite...

Folosesc pentru mp3 & movies Windows Media Player care mie mi se pare EXCELENT (cu exceptia unor filme DivX care au sunet in doua limbi...). Dar dupa ultimele update-uri se pare ca exista ceva care impiedica functionarea corespunzatoare a lui Media Player... :ciocan: iar acest ceva este... tot un program Microsoft!!! :drac:  :D Asta am observat in special daca folosesc Media Player pentru redarea mp3. Iar "vinovatul" este Active Movie, numele fisierului fiind actmovie.exe.

Am sters acest fisier si totul decurge NORMAL. Pentru a sterge acest fisier, va trebui sa cautati un thread mai vechi aici, unde este descris cum sa stergem fisiere Windows protejate...

#2
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 24.03.2002
pai daca ala e excelent (pt. mp3-uri), atunci bpm studio cum e?

#3
lucisandor

lucisandor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 08.08.2002
activemovie este modul in care windows media player, fie el compact sau full, sau in fereastra din explorer, va rula filmele
wmp este doar o anvelopa si inca una proasta, plina de reclame, a activemovie
din cite am auzit, inainte vreme exeul care contine controlul activeX activemovie, juca (play:)) de unul singur filmele
parca era si o versiune mai veche pt wmp cu care vine win2000, ala de se numeste wmplayer2
si zici ca l-ai sters, ai dezactivat dllcache ala si ai mai vazut filme in wmp7.1? oau

#4
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
WMP7.1 merge fara actmovie.exe...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate