Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Casco Credit Europe

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
m1dz0r

m1dz0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 59
  • Înscris: 24.02.2008
Ce parere aveti despre Asigurarea Casco la Credit Europe ? Este fara franciza, dar ma intereseaza daca este o firma serioasa . Astept pareri .

#2
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.286
  • Înscris: 22.07.2005

View Postm1dz0r, on Mar 15 2009, 19:29, said:

Ce parere aveti despre Asigurarea Casco la Credit Europe ? Este fara franciza, dar ma intereseaza daca este o firma serioasa . Astept pareri .

Iti dai seama ca lumea nici macar nu a auzit de acest asigurator?!

#3
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.291
  • Înscris: 05.06.2006
Sunt relativ noi pe piata asigurarilor (1-2ani), iar ca pagubit nu stiu cum este...... Tatal prietenei mele are asigurat de aprox 10 luni  un fiat grande punto la o valoare de aprox 10.000E (furt +avarii) fara fransiza cu o suma de aprox 400E/an (+ o anumita reducere) .Pana acum omu nu a avut incidente.

Am pe cineva apropiat la credit europe ....si ma tot bate gandul sa fac , mai ales ca au decontare directa cu romcar.....Repet , ma bate gandul sa ma bag deoarece am pe cineva in `interior` altfel ....cred ca mi-ar fi frica :D Bineinteles ca tre sa vad si ce clauze au.

jos aveti si lista cu service-urile cu care credit europe are decontare directa.(+ se actualizeaza frecvent )

Fișiere atașate


Editat de cosmin_miu, 20 martie 2009 - 01:51.


#4
_kali_

_kali_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 128
  • Înscris: 10.07.2006
Nu lasa criteriul "fara fransiza" sa fie cel determinant. Poti avea surprize ca la daune sa nu mearga deloc bine. Lucrez in domeniu, si ti-as recomanda urmatoarele:
- fara fransiza: Unita, pentru ca se poate scoate fransiza, platind un 10% in plus la prima de asigurare
- cu fransiza: Generali, cred ca inca mai au promotia cu 7% reducere la CASCO, + reduceri suplimentare daca esti sofer experimentat, ai copil minor, n-ai avut daune in ultimii 3 ani , iar CASCO la Generali iti aduce si reduceri la RCA, si iesi f ieftin si cu asta.  :D

Eu una de acest asigurator de care zici tu, nu am auzit.


Daca te intereseaza o oferta mai larga, PM

#5
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.302
  • Înscris: 08.01.2008

View Post_kali_, on Mar 20 2009, 20:56, said:

Nu lasa criteriul "fara fransiza" sa fie cel determinant. Poti avea surprize ca la daune sa nu mearga deloc bine. Lucrez in domeniu, si ti-as recomanda urmatoarele:
- fara fransiza: Unita, pentru ca se poate scoate fransiza, platind un 10% in plus la prima de asigurare
- cu fransiza: Generali, cred ca inca mai au promotia cu 7% reducere la CASCO, + reduceri suplimentare daca esti sofer experimentat, ai copil minor, n-ai avut daune in ultimii 3 ani , iar CASCO la Generali iti aduce si reduceri la RCA, si iesi f ieftin si cu asta. :D

Eu una de acest asigurator de care zici tu, nu am auzit.


Daca te intereseaza o oferta mai larga, PM

la fel era si la OTP

eu recomand totusi CASCO cu fransiza, daca stii ca esti atent si nu ai prea avut pagube marunte...

#6
m1dz0r

m1dz0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 59
  • Înscris: 24.02.2008
Va multumesc, mai astept si alte pareri

#7
P407

P407

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 30.07.2008

View Postm1dz0r, on 28th March 2009, 19:28, said:

Va multumesc, mai astept si alte pareri

Stiu ca este tarziu pt. intrebarea ta, dar poate mai cauta si altii.
Am Casco la ei din iunie 2009. Am ales aici pentru ca a fost un pret f.f. bun,... fara fransiza.
Fransiza mi se pare o mare escrocherie, mai ales la autoturismele "bastinase". La pagube mici (zgarieturi, faruri, stopuri, etc.), dai mai mult (sau aproape la fel) pe deschiderea dosarului decat costa reparatia. Am avut o experienta neplacuta cu BCR-ul inainte. La doua zgarieturi mici, mi-au spus ca ma costa 2x100 Euro, pt. ca nefiind in acelasi loc reprezinta doua pagube/daune diferite.  A trebuit s-o repar pe cont propriu, cu pret mai mic.

La Credit EU am avut o singura paguba, un parbriz "ciupit" de o piatra. Mi-au facut constatarea si mi-au dat pe loc acceptul de inlocuire. Are valabilitate 24 de luni si nu l-am schimbat inca, asa ca nu va pot spune in cat timp recuperezi banii.

Bafta la toata lumea!...si fara accidente.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate