Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Casco Credit Europe

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
m1dz0r

m1dz0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 24.02.2008
Ce parere aveti despre Asigurarea Casco la Credit Europe ? Este fara franciza, dar ma intereseaza daca este o firma serioasa . Astept pareri .

#2
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005

View Postm1dz0r, on Mar 15 2009, 19:29, said:

Ce parere aveti despre Asigurarea Casco la Credit Europe ? Este fara franciza, dar ma intereseaza daca este o firma serioasa . Astept pareri .

Iti dai seama ca lumea nici macar nu a auzit de acest asigurator?!

#3
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Sunt relativ noi pe piata asigurarilor (1-2ani), iar ca pagubit nu stiu cum este...... Tatal prietenei mele are asigurat de aprox 10 luni  un fiat grande punto la o valoare de aprox 10.000E (furt +avarii) fara fransiza cu o suma de aprox 400E/an (+ o anumita reducere) .Pana acum omu nu a avut incidente.

Am pe cineva apropiat la credit europe ....si ma tot bate gandul sa fac , mai ales ca au decontare directa cu romcar.....Repet , ma bate gandul sa ma bag deoarece am pe cineva in `interior` altfel ....cred ca mi-ar fi frica :D Bineinteles ca tre sa vad si ce clauze au.

jos aveti si lista cu service-urile cu care credit europe are decontare directa.(+ se actualizeaza frecvent )

Attached Files


Edited by cosmin_miu, 20 March 2009 - 01:51.


#4
_kali_

_kali_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 10.07.2006
Nu lasa criteriul "fara fransiza" sa fie cel determinant. Poti avea surprize ca la daune sa nu mearga deloc bine. Lucrez in domeniu, si ti-as recomanda urmatoarele:
- fara fransiza: Unita, pentru ca se poate scoate fransiza, platind un 10% in plus la prima de asigurare
- cu fransiza: Generali, cred ca inca mai au promotia cu 7% reducere la CASCO, + reduceri suplimentare daca esti sofer experimentat, ai copil minor, n-ai avut daune in ultimii 3 ani , iar CASCO la Generali iti aduce si reduceri la RCA, si iesi f ieftin si cu asta.  :D

Eu una de acest asigurator de care zici tu, nu am auzit.


Daca te intereseaza o oferta mai larga, PM

#5
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View Post_kali_, on Mar 20 2009, 20:56, said:

Nu lasa criteriul "fara fransiza" sa fie cel determinant. Poti avea surprize ca la daune sa nu mearga deloc bine. Lucrez in domeniu, si ti-as recomanda urmatoarele:
- fara fransiza: Unita, pentru ca se poate scoate fransiza, platind un 10% in plus la prima de asigurare
- cu fransiza: Generali, cred ca inca mai au promotia cu 7% reducere la CASCO, + reduceri suplimentare daca esti sofer experimentat, ai copil minor, n-ai avut daune in ultimii 3 ani , iar CASCO la Generali iti aduce si reduceri la RCA, si iesi f ieftin si cu asta. :D

Eu una de acest asigurator de care zici tu, nu am auzit.


Daca te intereseaza o oferta mai larga, PM

la fel era si la OTP

eu recomand totusi CASCO cu fransiza, daca stii ca esti atent si nu ai prea avut pagube marunte...

#6
m1dz0r

m1dz0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 24.02.2008
Va multumesc, mai astept si alte pareri

#7
P407

P407

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 30.07.2008

View Postm1dz0r, on 28th March 2009, 19:28, said:

Va multumesc, mai astept si alte pareri

Stiu ca este tarziu pt. intrebarea ta, dar poate mai cauta si altii.
Am Casco la ei din iunie 2009. Am ales aici pentru ca a fost un pret f.f. bun,... fara fransiza.
Fransiza mi se pare o mare escrocherie, mai ales la autoturismele "bastinase". La pagube mici (zgarieturi, faruri, stopuri, etc.), dai mai mult (sau aproape la fel) pe deschiderea dosarului decat costa reparatia. Am avut o experienta neplacuta cu BCR-ul inainte. La doua zgarieturi mici, mi-au spus ca ma costa 2x100 Euro, pt. ca nefiind in acelasi loc reprezinta doua pagube/daune diferite.  A trebuit s-o repar pe cont propriu, cu pret mai mic.

La Credit EU am avut o singura paguba, un parbriz "ciupit" de o piatra. Mi-au facut constatarea si mi-au dat pe loc acceptul de inlocuire. Are valabilitate 24 de luni si nu l-am schimbat inca, asa ca nu va pot spune in cat timp recuperezi banii.

Bafta la toata lumea!...si fara accidente.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate