Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Segregare la baza stalpului

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare
 Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 

Problema procura

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
Buna ziua,

intentionez sa plec cu un grup de prieteni in austria alaturi de un profesor (1sept - 7sept). Eu implinesc 18 ani pe 2 septembrie deci inca imi trebuie procura de la parinti, mama mi'a facut procura prin care ma incredinteaza profesorului pe data calatoriei dar cu tata este o problema.

El este plecat din tara (nu este pe vapor) si nu este in Europa. Problema este ca el poate face procura la ambasada dar nu poate (defapt nu vreau eu) sa o trimita prin curierat pentru ca ma costa cam 400ron un plic.


Intrebare: daca imi trimite procura prin fax sau email si o scot la imprimanta, vamesul imi va zice ceva ca nu este in original? Ma poate intoarce la vama?

#2
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View PostFlegmatic, on Aug 11 2008, 19:21, said:

Buna ziua,

intentionez sa plec cu un grup de prieteni in austria alaturi de un profesor (1sept - 7sept). Eu implinesc 18 ani pe 2 septembrie deci inca imi trebuie procura de la parinti, mama mi'a facut procura prin care ma incredinteaza profesorului pe data calatoriei dar cu tata este o problema.

El este plecat din tara (nu este pe vapor) si nu este in Europa. Problema este ca el poate face procura la ambasada dar nu poate (defapt nu vreau eu) sa o trimita prin curierat pentru ca ma costa cam 400ron un plic.


Intrebare: daca imi trimite procura prin fax sau email si o scot la imprimanta, vamesul imi va zice ceva ca nu este in original? Ma poate intoarce la vama?
Cel mai bine suni la vama si intrebi acolo pe cineva de la Informatii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate