Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 

Problema procura

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
Buna ziua,

intentionez sa plec cu un grup de prieteni in austria alaturi de un profesor (1sept - 7sept). Eu implinesc 18 ani pe 2 septembrie deci inca imi trebuie procura de la parinti, mama mi'a facut procura prin care ma incredinteaza profesorului pe data calatoriei dar cu tata este o problema.

El este plecat din tara (nu este pe vapor) si nu este in Europa. Problema este ca el poate face procura la ambasada dar nu poate (defapt nu vreau eu) sa o trimita prin curierat pentru ca ma costa cam 400ron un plic.


Intrebare: daca imi trimite procura prin fax sau email si o scot la imprimanta, vamesul imi va zice ceva ca nu este in original? Ma poate intoarce la vama?

#2
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View PostFlegmatic, on Aug 11 2008, 19:21, said:

Buna ziua,

intentionez sa plec cu un grup de prieteni in austria alaturi de un profesor (1sept - 7sept). Eu implinesc 18 ani pe 2 septembrie deci inca imi trebuie procura de la parinti, mama mi'a facut procura prin care ma incredinteaza profesorului pe data calatoriei dar cu tata este o problema.

El este plecat din tara (nu este pe vapor) si nu este in Europa. Problema este ca el poate face procura la ambasada dar nu poate (defapt nu vreau eu) sa o trimita prin curierat pentru ca ma costa cam 400ron un plic.


Intrebare: daca imi trimite procura prin fax sau email si o scot la imprimanta, vamesul imi va zice ceva ca nu este in original? Ma poate intoarce la vama?
Cel mai bine suni la vama si intrebi acolo pe cineva de la Informatii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate