Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Aparat OLYMPIA- ce parere aveti?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
april

april

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.11.2004
Buna ziua tuturor!


V-as ruga sa-mi spuneti o parere despre un aparat foto pe care tocmai l-am cumparat cu 1.500.000 de lei, dar despre care nu stiu mare lucru...si acum am impresia ca m-am cam pacalit.Aparatul este nou, se cheama Olympia DL2000A si are un flash atasat cu baterii proprii. A mai avut cineva un astfel de aparat? Merita banii dati? ce imi puteti spune despre el?
multumesc

#2
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
nu stiu nimic despre el. daca esti din bucuresti, acum vre-o luna m-a sunat un prieten ca e unu care are un aparat olimpia. am intrat pe net si am vauzt niste poze cu olimpia.
ce sa zic.... baga si tu un film in el si vezi ce-ti iese. daca iti place inseamna ca e bun.

#3
spree

spree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 05.10.2003
vad ca pana la urma si-a gasit indianu' ala care umbla prin Argentin cu el cumparator... :))

#4
ARC

ARC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 28.03.2004
Prin regie, in fata U-urilor sunt vreo 5-6 gipsani care te imbie sa cumperi un astfel de aparat....

#5
beitroxy

beitroxy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.03.2004
salut! chiar azi am fost imbiata de un tiganush sa cumpar.. .. stiu pe cineva care a cumparat cu 1 milion. azi tiganushul imi cerea 8 milioane jumate :)).. cand i-am zis de 1 milion, m-a intrebat daca ii dau un milion pe el, ca mi-l da! :))))))
nu vreau sa ma gandesc la ce teape or fi.. dar... cine stie... poate e bun pana la urma.
numai bine!

april, on Nov 6 2004, 12:44, said:

Buna ziua tuturor!
V-as ruga sa-mi spuneti o parere despre un aparat foto pe care tocmai l-am cumparat cu 1.500.000 de lei, dar despre care nu stiu mare lucru...si acum am impresia ca m-am cam pacalit.Aparatul este nou, se cheama Olympia DL2000A si are un flash atasat cu baterii proprii. A mai avut cineva un astfel de aparat? Merita banii dati? ce imi puteti spune despre el?
multumesc

<{POST_SNAPBACK}>



#6
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
mie mi-a placut ca flashu stie bounce

#7
remedayin

remedayin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 06.04.2004
aparatul exact cam atata face
1.000.000-1.500.000

#8
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Inseamna ca faceam mare afacere daca il luam cu 500.000. La atata am ajuns cu unul in 30 de sec. de negocieri. :lol:

#9
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,079
  • Înscris: 12.06.2004
Hmmm... interesanta tactica: intai dai banii, apoi intrebi daca ai facut bine :rolleyes:
Nu, nu merita; un aparat clasic (gen Pentax Spotmatic sau K1000) cu un 50mm ar fi fost o alegere mult mai buna :P
Multumit? ;)

#10
vasyistvan

vasyistvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.07.2005
Pe internet se poate gasi si cu 20$ ~ 600.000 lei.

#11
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,126
  • Înscris: 29.06.2005
Vechea problenma...Olympia.Facut in turcia....focus free.....
S-ar putea sa ai noroc si sa tina cateva filme.
Da` sincer... ai cam luat teapa...

#12
deneb

deneb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 01.07.2005
vezi la Flamingo, se pare ca iti da 1 milion pe el cind cumperi una din cele 3 chestii digitale pe care le au la promotie. unele nu sint rele nici foarte scumpe (6-7 mil).

#13
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005
GROAZNICA! Body de plastic zici ca tii in mana o sapuniera, obiectivu are trei puncte de focus (aproape departe si mjloc), si nici macar nu e SLR (desi e facut sa arate ca unu)!!! nu are oglinda, pentaprisma ci doar viewfinder, si nici obiectiv interschimbabil. e un fel de aparat compact facut sa arate "profi" si sa semene cu Olympus cred (dupa nume). Mai bine ia-ti Smena 8 (50 lei) sau un Zenit (150 lei)! Ah, am uitat de ecranu ala de deasupra... doamne.........

Edited by c_cris85, 15 July 2005 - 23:00.


#14
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
cea mai tare faza e ca astia vin la tine si te intreaba .. baiatu .. vrei o camera digitala ??
hmm..am zis sa ma uit si eu ... a scos omu ... a facut o poza .. si am auzit filmu dinauntru cum se intoarce ... am zis ... nu mersi  :death:

#15
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
Ma gandesc ca daca o sa reusesc sa negociez cu rromanii un pret cinstit pentru aparatul asta (sa zic...200.000) o sa-mi cumpar unul pentru blitzul acela bounce.
Si in Cluj e plin de colorati care te intreaba:"baiatu...nu vrei o camera digitala?"
Imi pare rau  de tine april ca ai luat clantza, dar asta e...in viata castigi si pierzi.

#16
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
:roflmaofast:  :roflmao:  :roflmaofast:  :roflmao:  :roflmaofast:  :roflmao:
Revin la ideea ca data ar trebui scrisa MARE. Si preferabil sa citim datile si cu 2 posturi mai sus. :)

#17
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
domne'... de unde iau shi io o minune d'asta? vreau sa fac bashcalie shi'm trebuie o camera jalnica, dar care sa faca totushi puoze...

#18
gallax

gallax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 27.07.2004

arty, on Aug 1 2005, 12:07, said:

domne'... de unde iau shi io o minune d'asta? vreau sa fac bashcalie shi'm trebuie o camera jalnica, dar care sa faca totushi puoze...

<{POST_SNAPBACK}>

http://www.ioffer.co...ing-Bag-6889407

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate