Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Aparat OLYMPIA- ce parere aveti?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
april

april

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.11.2004
Buna ziua tuturor!


V-as ruga sa-mi spuneti o parere despre un aparat foto pe care tocmai l-am cumparat cu 1.500.000 de lei, dar despre care nu stiu mare lucru...si acum am impresia ca m-am cam pacalit.Aparatul este nou, se cheama Olympia DL2000A si are un flash atasat cu baterii proprii. A mai avut cineva un astfel de aparat? Merita banii dati? ce imi puteti spune despre el?
multumesc

#2
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
nu stiu nimic despre el. daca esti din bucuresti, acum vre-o luna m-a sunat un prieten ca e unu care are un aparat olimpia. am intrat pe net si am vauzt niste poze cu olimpia.
ce sa zic.... baga si tu un film in el si vezi ce-ti iese. daca iti place inseamna ca e bun.

#3
spree

spree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 05.10.2003
vad ca pana la urma si-a gasit indianu' ala care umbla prin Argentin cu el cumparator... :))

#4
ARC

ARC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 28.03.2004
Prin regie, in fata U-urilor sunt vreo 5-6 gipsani care te imbie sa cumperi un astfel de aparat....

#5
beitroxy

beitroxy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.03.2004
salut! chiar azi am fost imbiata de un tiganush sa cumpar.. .. stiu pe cineva care a cumparat cu 1 milion. azi tiganushul imi cerea 8 milioane jumate :)).. cand i-am zis de 1 milion, m-a intrebat daca ii dau un milion pe el, ca mi-l da! :))))))
nu vreau sa ma gandesc la ce teape or fi.. dar... cine stie... poate e bun pana la urma.
numai bine!

april, on Nov 6 2004, 12:44, said:

Buna ziua tuturor!
V-as ruga sa-mi spuneti o parere despre un aparat foto pe care tocmai l-am cumparat cu 1.500.000 de lei, dar despre care nu stiu mare lucru...si acum am impresia ca m-am cam pacalit.Aparatul este nou, se cheama Olympia DL2000A si are un flash atasat cu baterii proprii. A mai avut cineva un astfel de aparat? Merita banii dati? ce imi puteti spune despre el?
multumesc

<{POST_SNAPBACK}>



#6
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
mie mi-a placut ca flashu stie bounce

#7
remedayin

remedayin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 06.04.2004
aparatul exact cam atata face
1.000.000-1.500.000

#8
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Inseamna ca faceam mare afacere daca il luam cu 500.000. La atata am ajuns cu unul in 30 de sec. de negocieri. :lol:

#9
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,005
  • Înscris: 12.06.2004
Hmmm... interesanta tactica: intai dai banii, apoi intrebi daca ai facut bine :rolleyes:
Nu, nu merita; un aparat clasic (gen Pentax Spotmatic sau K1000) cu un 50mm ar fi fost o alegere mult mai buna :P
Multumit? ;)

#10
vasyistvan

vasyistvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.07.2005
Pe internet se poate gasi si cu 20$ ~ 600.000 lei.

#11
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,114
  • Înscris: 29.06.2005
Vechea problenma...Olympia.Facut in turcia....focus free.....
S-ar putea sa ai noroc si sa tina cateva filme.
Da` sincer... ai cam luat teapa...

#12
deneb

deneb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 01.07.2005
vezi la Flamingo, se pare ca iti da 1 milion pe el cind cumperi una din cele 3 chestii digitale pe care le au la promotie. unele nu sint rele nici foarte scumpe (6-7 mil).

#13
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005
GROAZNICA! Body de plastic zici ca tii in mana o sapuniera, obiectivu are trei puncte de focus (aproape departe si mjloc), si nici macar nu e SLR (desi e facut sa arate ca unu)!!! nu are oglinda, pentaprisma ci doar viewfinder, si nici obiectiv interschimbabil. e un fel de aparat compact facut sa arate "profi" si sa semene cu Olympus cred (dupa nume). Mai bine ia-ti Smena 8 (50 lei) sau un Zenit (150 lei)! Ah, am uitat de ecranu ala de deasupra... doamne.........

Edited by c_cris85, 15 July 2005 - 23:00.


#14
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
cea mai tare faza e ca astia vin la tine si te intreaba .. baiatu .. vrei o camera digitala ??
hmm..am zis sa ma uit si eu ... a scos omu ... a facut o poza .. si am auzit filmu dinauntru cum se intoarce ... am zis ... nu mersi  :death:

#15
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
Ma gandesc ca daca o sa reusesc sa negociez cu rromanii un pret cinstit pentru aparatul asta (sa zic...200.000) o sa-mi cumpar unul pentru blitzul acela bounce.
Si in Cluj e plin de colorati care te intreaba:"baiatu...nu vrei o camera digitala?"
Imi pare rau  de tine april ca ai luat clantza, dar asta e...in viata castigi si pierzi.

#16
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
:roflmaofast:  :roflmao:  :roflmaofast:  :roflmao:  :roflmaofast:  :roflmao:
Revin la ideea ca data ar trebui scrisa MARE. Si preferabil sa citim datile si cu 2 posturi mai sus. :)

#17
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
domne'... de unde iau shi io o minune d'asta? vreau sa fac bashcalie shi'm trebuie o camera jalnica, dar care sa faca totushi puoze...

#18
gallax

gallax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 27.07.2004

arty, on Aug 1 2005, 12:07, said:

domne'... de unde iau shi io o minune d'asta? vreau sa fac bashcalie shi'm trebuie o camera jalnica, dar care sa faca totushi puoze...

<{POST_SNAPBACK}>

http://www.ioffer.co...ing-Bag-6889407

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate