Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

cat costa ?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
madame

madame

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 27.06.2007
Am un apartament de 3 camere (60 mp) intr-o vila din 1950 pe care vreau sa-l renovez.
Vreau sa zidesc 3 usi, sa daram 4 pereti si sa fac arcade, sa pun centrala + 5 calorifere (unele mai ieftine), sa ascund si sa inlocuiesc 3 tevi, sa repar zidul langa geamurile din termopan (pe care le-am pus deja), sa schimb 3 usi de interior, sa pun faianta si gresie pe 10 mp, parchet pe 35 mp, sa inlocuiesc chiuveta, cada si toaleta.
Cam cat m-ar costa cu tot cu materiale si piesele pe care le inlocuiesc (tevi, cada, chiuveta etc) ?

#2
veronika

veronika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 230
  • Înscris: 27.01.2006

View Postmadame, on Feb 13 2008, 14:00, said:

Am un apartament de 3 camere (60 mp) intr-o vila din 1950 pe care vreau sa-l renovez.
Vreau sa zidesc 3 usi, sa daram 4 pereti si sa fac arcade, sa pun centrala + 5 calorifere (unele mai ieftine), sa ascund si sa inlocuiesc 3 tevi, sa repar zidul langa geamurile din termopan (pe care le-am pus deja), sa schimb 3 usi de interior, sa pun faianta si gresie pe 10 mp, parchet pe 35 mp, sa inlocuiesc chiuveta, cada si toaleta.
Cam cat m-ar costa cu tot cu materiale si piesele pe care le inlocuiesc (tevi, cada, chiuveta etc) ?

per total nu stiu, dar pe mine m-a costat 1500 de euro scosul unui colorifer, astupat gauri de la termopane si reimprospatat vinaromul peste tot, in 2 camere, cu tot cu materiale si mancare la oameni. (au fost 2 si au terminat intr-o saptamana, lucrat doar seara-eu am 54mp)

faianta si gresie material, vezi preturi pe net, iar mana de  lucru o negociezi la lucrarea per total.
usile daca le faci la comanda din lemn te duc la 200 euro pe bucata cu montaj inclus.
mergi la brico s aiei preturi de materiale cel mai bine
iar mesterul iti da pretul la lucrare.
intreaba 2-3 ca in functie de cat sunt d eocupati maresc pretul, uneori merita sa astept 2-3 saptamani.

spor

#3
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 23.297
  • Înscris: 30.10.2005
DOAMNELOR :cigar: , inainte de a finaliza indestructibilu' plan de demolare pereti intr'o vila pe zidarie portanta, va rog, atit pt. siguranta d'stra cit si a doreilor din spatele barosului sa cereti sfatul avizat al unui inginer constructor (cel putin) sau expert MLPAT.

View Postveronika, on Feb 13 2008, 14:11, said:

astupat gauri de la termopane
aveai gauri in termopane?! :confused:

Editat de punkt, 13 februarie 2008 - 14:22.


#4
madame

madame

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 27.06.2007

View Postpunkt, on Feb 13 2008, 14:19, said:

DOAMNELOR :cigar: , inainte de a finaliza indestructibilu' plan de demolare pereti intr'o vila pe zidarie portanta, va rog, atit pt. siguranta d'stra cit si a doreilor din spatele barosului sa cereti sfatul avizat al unui inginer constructor (cel putin) sau expert MLPAT.


aveai gauri in termopane?! :confused:


Pentru amenajat am vorbit cu o firma, a venit, s-a uitat, a masurat si mi-a dat un pret. Mai vroiam si alte pareri, dar fii linistit ca nu o sa daram casa, pentru ca peretii pe care nu i mai vreau nu sunt de rezistenta :)

#5
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 23.297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postmadame, on Feb 13 2008, 15:52, said:

pentru ca peretii pe care nu i mai vreau nu sunt de rezistenta :)
tu stii mai bine. Indubitabil o sa afli :lol:

pe mine m'a costat amenajarea unui apartament cu 3 camere de la ZERO (mai putin radiatoarele care erau noi) aprox. 12.000 Euro.

#6
madame

madame

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 27.06.2007

View Postpunkt, on Feb 13 2008, 15:55, said:

tu stii mai bine. Indubitabil o sa afli :lol:

pe mine m'a costat amenajarea unui apartament cu 3 camere de la ZERO (mai putin radiatoarele care erau noi) aprox. 12.000 Euro.


ah.. destul de mult dar e cu tot cu mobila presupun... si cu incalzire electrica ??

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate