Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta
 

incarcare procesor

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
oki_doki

oki_doki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 28.11.2001
de ce se incarca procesorul la 95-97% la rularea unei animatii in flash? (system w2k, P3-450, 256 Ram)

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
pentru ca poate :))))

#3
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Una din problemele flash-ului,dupa parerea mea, este faptul ca necesita mult prea multe resurse...

#4
octavian

octavian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.04.2002
pai considera-te fericit in cazul asta ... ca unii au sisteme mai slabe

#5
Cristy

Cristy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.04.2002
Sa stii ca se poate si mai rau...
Am realizat o data un film care avea fisierul swf de 1.5 Mb. La mine nu avea nici o problema in a rula, insa pe alte calculatoare (Duron 850) se bloca efectiv... Chiar daca se zice ca ar fi suportat pe 93% din calculatoarele cu acces la Internet, Flash-ul nu este pentru oricine. Ca orice program de grafica vectoriala, Flash-ul are nevoie de ceva putere de calcul. Acuma depinde si de animatie si in ce masura solicita aceasta procesorul.

#6
xnick

xnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 05.12.2001
Nu e neaparat nevoie sa sari la versiunea MX. Flash 4 merge cu succes pe un P 166mmx/64 mb. Eu zic sa faci un pas inapoi ca sa poti sta linistit. Parerea mea...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate