Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 

FIFA 08 - Impresii, patch-uri, tips

- - - - -
  • Please log in to reply
381 replies to this topic

#199
safe123

safe123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 07.12.2006

View Postpiciu_brunet, on Oct 10 2007, 16:19, said:

Mutu nici nu va fi, de cand s-a "prafuit", praful s-a ales de el. E vina lui, nu a celor de la EA. Poate daca se transfera la o echipa mai tare... Exemplu Materazzi, in 07 l-au scos, in 08 are si fata, nu numai ca l-au introdus.
Echipele romanesti or sa fie bagate in seama cam greu. Principalul motiv e licenta fotbalistica. Nici nationala Olandei nu are asa ceva, de asta numele fictive din Fifa.
Ma uit la nationala Romaniei, si jucatori care la noi sunt printre cei mai buni sunt facuti cam varza, asa ca decat echipe romanesti de 2-2 stele jumatate (nu cred sa prinda vre-o una 3 stele), mai bine deloc. Eu nici nu instalez pachuri cu echipe romanesti, ca le fac astia prea bune, si nu merita. Ar trebui sa-i faca pe toti dupa modelul celor de la EA (daca EA il face pe Lobont de 76, parca, fifa romania il face de 82, pai e corect?!) Pai daca ne bate pe noi Nurenberg, slavia praga, echipe de 3 stele, nici sa nu ne asteptam la mai mult.

Stiam de treaba asta cu mutu , dar doar ziceam , acelasi lucru este si cu Maradona de nu este in Classic XI , si cu licentele stiam , dar macar facea cum a facut cu Olanda si RLSP realiza restul , dar asta e ...

#200
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
stie cineva sa faca SCHEME ?

adica combinatia de taste ..

#201
Raresh20

Raresh20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.08.2007
fratilor lam vazut eu pe mutu la fiorentina..........doar ca nu e MUTU ci A.MURGU..............100% este al fiorentina ca mam jucat cu echipa asta;)

#202
swayzak_master

swayzak_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 21.08.2007
through ball-ul este de tot rahatul. la champions league 2006-2007 mergea snur, fix in directia in care voiam. sa nu mai zic ca de atac nici nu se pune problema. se joaca rugby nu soccer. atacantii merg la maxim 5 metri in linie in fata jucatorului activ si trebuie sa dau pase pase sa treaca mingea pana in careu. centrare direct in fata sau demarcare pe banda slabut de tot sau chiar deloc. nu sunt pentru un joc care sa fie doar spectacol sa dai goluri din orice pozitie, dar totusi...

#203
piciu_brunet

piciu_brunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2007

View Postswayzak_master, on Oct 13 2007, 17:06, said:

through ball-ul este de tot rahatul. la champions league 2006-2007 mergea snur, fix in directia in care voiam. sa nu mai zic ca de atac nici nu se pune problema. se joaca rugby nu soccer. atacantii merg la maxim 5 metri in linie in fata jucatorului activ si trebuie sa dau pase pase sa treaca mingea pana in careu. centrare direct in fata sau demarcare pe banda slabut de tot sau chiar deloc. nu sunt pentru un joc care sa fie doar spectacol sa dai goluri din orice pozitie, dar totusi...
Voi nu ati inteles inca jocul! E super, din toate punctele de vedere.
Nu ati observat ca jucatorii nu mai joaca singuri?, trebuie voi sa jucati cu ei!
Through ball-ul merge mai nasol la inceput, deoarece team-chemestry-ul e sub 50%. Logic, daca vine un jucator nou la o echipa, n-o sa se inteleaga din prima cu ceilalti. Iar tasta se apasa in functie de distanta dintre pasator si cel care o primeste, mai scurt sau mai lung.
Nu va merge atacul? Dar ce tactica de atac aveti? Nu stiti, asa-i? Aveti de ales intre contraatac, jocul pe bande, lansarea unui jucator, si superioritate numerica in careu. Alegeti tactica corecta, si sa-i vezi cum se misca pe teren. Eu joc cu R. Madrid (nasol ca nu s-au inteles cu stadionul din cauza pancardelor publicitare), Robben si Robinho nu atacau DELOC pe flancuri, dar cand am dat WING PLAY stau la centrari tot timpul, si mai vin si spre poarta. O recomandare, cei care jucati rapid, dati CONTRAATACK, si BOX OVERLOAD, si sa-i vezi cum joaca...!!!
Pentru centrare direct in fata schimba mentalitatea pe atac, si n-o sa mai vina atacantii in aparare!

#204
piciu_brunet

piciu_brunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2007

View PostRaresh20, on Oct 13 2007, 16:35, said:

fratilor lam vazut eu pe mutu la fiorentina..........doar ca nu e MUTU ci A.MURGU..............100% este al fiorentina ca mam jucat cu echipa asta;)
Stiam ca-l cheama Murgu, tocmai asta e problema, nu-i numele real si nici fata nu are, cu toate ca la 2005 (parca), avea si fata, si-i spunea si numele. Si nici la nationala nu-i selectat! Dar asta e o problema pentru cei care cauta nod in papura jocului asta. Ca doar poti sa-i schimbi numele.

#205
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006
Am jucat cu un prieten pe net si imi dadea transversala de la mijlocul terenului.Dadea o gramada de suturi foarte bine plasate de la foarte mare distanta.
Stie cineva ce combinatie de taste folosea?

#206
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006

View Postsenzatie6, on Oct 15 2007, 17:10, said:

Am jucat cu un prieten pe net si imi dadea transversala de la mijlocul terenului.Dadea o gramada de suturi foarte bine plasate de la foarte mare distanta.
Stie cineva ce combinatie de taste folosea?

Incerca "c" + "d" ;)  parca asta e combinatia pentru sut plasat.

#207
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
FIFA 2008 e intradevar mai bine facut decat ce a fost de la 2003 pana la 2007.
Mai are insa si bubite:
Ex : Aproape de fiecare data cand sutezi peste poarta , comentatorul zice ca sutul a fost scos de portar . Se intampla si de 5-6 ori pe meci .
Ce apreciez cel mai mult la 08 e AI portarilor si dificultatea marita pe World Class . La 2007 efectiv te distrai pe Legendary , dar acum iti pun ceva probleme si pe profesional .

#208
piciu_brunet

piciu_brunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2007

View PostantinVidia, on Oct 17 2007, 09:44, said:

FIFA 2008 e intradevar mai bine facut decat ce a fost de la 2003 pana la 2007.
Mai are insa si bubite:
Ex : Aproape de fiecare data cand sutezi peste poarta , comentatorul zice ca sutul a fost scos de portar . Se intampla si de 5-6 ori pe meci .
Stiti de ce cred eu ca se intampla asta? Deoarece au trebuit sa scoata stadionul Santiago Bernabeu cu cateva zile inainte de lansarea jocului, asa ca au dat peste cap comentariile. Da, au umblat si la comentarii, deoarece, daca ati observat, la inceputul unui meci comentatorul spune: Ne aflam pe stadionul cutare, aici sunt x spectatori, si ceva detalii despre locatia stadionului, etc. Cand au scos stadionul au trebuit sa scoata si comentariile legate de el, probabil de aici bug-ul acesta.

#209
devlin3x

devlin3x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 13.07.2007

View Postpiciu_brunet, on Oct 17 2007, 10:49, said:

Stiti de ce cred eu ca se intampla asta? Deoarece au trebuit sa scoata stadionul Santiago Bernabeu cu cateva zile inainte de lansarea jocului, asa ca au dat peste cap comentariile. Da, au umblat si la comentarii, deoarece, daca ati observat, la inceputul unui meci comentatorul spune: Ne aflam pe stadionul cutare, aici sunt x spectatori, si ceva detalii despre locatia stadionului, etc. Cand au scos stadionul au trebuit sa scoata si comentariile legate de el, probabil de aici bug-ul acesta.
nu cred ca are treaba una cu alta...
Sunt lucruri diferite. La o firma care se respecta , precum EA, nu trebuie sa apara astfel de erori.
Oricum, ma indoiesc sa fie de la scoaterea stadionului.
Am si eu o intrebare: daca modifici numele unui jucator sau caracteristicile, dupa care incepi o cariera, in cariera se pastreaza modificarile?

#210
piciu_brunet

piciu_brunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2007

View Postdevlin3x, on Oct 17 2007, 23:18, said:

nu cred ca are treaba una cu alta...
Sunt lucruri diferite. La o firma care se respecta , precum EA, nu trebuie sa apara astfel de erori.
Oricum, ma indoiesc sa fie de la scoaterea stadionului.
Am si eu o intrebare: daca modifici numele unui jucator sau caracteristicile, dupa care incepi o cariera, in cariera se pastreaza modificarile?
Ceva oricum s-a intamplat, pentru ca e un bug extrem de deranjant, si nu cred ca cei de la EA nu l-au sesizat, pentru ca-l puteau repara printr-un update. Cum au facut update cu roster pach, puteau sa scoata si bug-ul asta.
Deocamdata nu am modificat niciun jucator, dar la 07 da, si se mentineau schimbarile, doar sa dai save and exit dupa ce le modifici.
O chestie super interesanta, am jucat cu R Mad., impotriva lui Atletico Madrid (sunt rivale), am inscris abia in minutul 70 si ceva, cu greu, iar ei, in prelungiri au beneficiat de un corner, si sa vezi faza! A venit si portarul! Mi-a placut de comentator, cand am plecat pe contraatac mi-a zis ca pot sa sutez, ca poarta e goala. Super faza!!!
Oricum e mai realistic decat celelalte fifa.

#211
Al3x_g3rrard

Al3x_g3rrard

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.10.2007
sal all, is si eu nou pe softpedia si am o intrebare care am vazut ca s-a pus de multe ori dar din pacate nu am gasit un raspuns care sa ma lamureasca :( Poate stiti vreun site sau vreun tutorial despre driblingurile care fac stand pe loc...nu cele care se fac alergand pentru ca alea le stiu. Am inteles ca cele de pe loc se fac numai cand jucatorul sta nemiscat si tu apesi "shift" + diferite directii ....dar nu merge:( poate stie careva o alta metoda. Stiu ca sa discutat mult pe aceasta tema si la fifa 07 dar eu tot nelamurit sunt......ms anticipat :D

#212
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

View Postswayzak_master, on Oct 13 2007, 17:06, said:

through ball-ul este de tot rahatul. la champions league 2006-2007 mergea snur, fix in directia in care voiam. sa nu mai zic ca de atac nici nu se pune problema. se joaca rugby nu soccer. atacantii merg la maxim 5 metri in linie in fata jucatorului activ si trebuie sa dau pase pase sa treaca mingea pana in careu. centrare direct in fata sau demarcare pe banda slabut de tot sau chiar deloc. nu sunt pentru un joc care sa fie doar spectacol sa dai goluri din orice pozitie, dar totusi...
Asta pentru că acum pasele sunt cu adevărat "libere". Din cauza aceasta este absolut ESENȚIAL un gamepad cu stick-uri analog (altfel mingea va merge numai în cele 8 direcții disponibile din D-pad). De la tastatură este aproape imposibil să plasezi pasa așa cum dorești, nu mai vorbesc de șuturi. La CL 2006-2007 direcția mingii era presetată, dacă se afla un coechipier în zona respectivă atunci pasa automat la el, chiar dacă direcția pasei nu era cea mai bună.

View Postsenzatie6, on Oct 15 2007, 17:10, said:

Am jucat cu un prieten pe net si imi dadea transversala de la mijlocul terenului.Dadea o gramada de suturi foarte bine plasate de la foarte mare distanta.
Stie cineva ce combinatie de taste folosea?
Aceeași problemă ca și mai sus, poate juca cu un gamepad. În ziua de azi este imposibil să mai joci FIFA de la tastatură în condiții decente pentru că nu mai poți stabili foarte precis direcția, plus problemele antice cu blocarea tastelor la anumite combinații și multe alte probleme. Go for a gamepad și nu vei regreta.

View Postpiciu_brunet, on Oct 18 2007, 11:24, said:

O chestie super interesanta, am jucat cu R Mad., impotriva lui Atletico Madrid (sunt rivale), am inscris abia in minutul 70 si ceva, cu greu, iar ei, in prelungiri au beneficiat de un corner, si sa vezi faza! A venit si portarul! Mi-a placut de comentator, cand am plecat pe contraatac mi-a zis ca pot sa sutez, ca poarta e goala. Super faza!!!
Interesantă faza, dar nu are legătură cu faptul că sunt rivale, pur și simplu l-au făcut mai realist. Dacă au nevoie de un singur gol atunci iau cu asalt poarta.

#213
devlin3x

devlin3x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 13.07.2007

View Postpiciu_brunet, on Oct 18 2007, 10:24, said:

Ceva oricum s-a intamplat, pentru ca e un bug extrem de deranjant, si nu cred ca cei de la EA nu l-au sesizat, pentru ca-l puteau repara printr-un update. Cum au facut update cu roster pach, puteau sa scoata si bug-ul asta.
Deocamdata nu am modificat niciun jucator, dar la 07 da, si se mentineau schimbarile, doar sa dai save and exit dupa ce le modifici.
O chestie super interesanta, am jucat cu R Mad., impotriva lui Atletico Madrid (sunt rivale), am inscris abia in minutul 70 si ceva, cu greu, iar ei, in prelungiri au beneficiat de un corner, si sa vezi faza! A venit si portarul! Mi-a placut de comentator, cand am plecat pe contraatac mi-a zis ca pot sa sutez, ca poarta e goala. Super faza!!!
Oricum e mai realistic decat celelalte fifa.

Dap, poti si tu sa chemi portarul...nu mai stiu exact tasta , dar iti spune si el in joc. Si din cate am observat centrarea, daca este data cat de cat normal, se duce spre portar. Am dat putin peste poarta cu portarul meu:D

Si legat de portar... a reusit cineva sa mai ajunga cu el pana in careul advers? Am incercat de cateva ori, dar spre deosebire de 07, unde ajungeai lejer, acum nu am mai reusit.

#214
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006
Daca esti condus la o diferenta mica si in ultimile minute/secunde beneficiezi de un corner, apesi tasta R si vine si portarul in careu.

#215
Nicu.S

Nicu.S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 23.06.2006
Am si eu o problema cu acest fifa 08 !!! Imi merge in reluare :((. Are cineva o solutie pentru mine !

#216
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Soluția e de la configurația ta, a sistemului. Treci, oricum, pe medium/low la tot ce e video la fifa 08

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate