Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina
 

FIFA 08 - Impresii, patch-uri, tips

- - - - -
  • Please log in to reply
381 replies to this topic

#217
Deian

Deian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 08.06.2007
Parerea Mea Despre Fifa 08

Partrile Bune:
-Grafica imbunatatita
-Mai Multe Fete
-Imi place ca acum pe "World Class" este foarte greu de invins
-Imi place sunteul de la Meniu(Cand dai click pe butoanele din meniu)

Partile Rele
-Acelasi Comentariu de 10 de ani
-Pare a fi Fifa 07 cu titlu de Fifa 08
-Ea a Stricat Complet Gameplayul
-Jucatorii nu iau distanta la Loviturile de la marginea terenului(aut)-trebuie o distanta de cel putin 3 metri
-Suturile sunt foarte slabe(inainte mai dadeai si gol de la vreo 30 de metri,acuma portarul nici nu se misca la astfel de suturi,parca are fi minge de volei,parca suturile au tendinta de a fi un fel de "Lobburi")
-Dupa Noile reguli "Ea Sports" Fotbalul se joaca fara pase lungi si centrari(1 din 20 de centrari se duce in careu iar pasele lungi o iau stramb tot timpul)
->Inteleg ca Ea Sports are Sediul Principal In Canada!Dar asta nu inseamna ca Fotbalul se joaca ca si Basketul sau ca si Hokeyul!Adica cum se poate sa dau eu gol cand Atacantii stau tot timpul dupa MIJLOCUL TERENULUI!Nu Suntem la Basket! Toti in aparare ,toti in atac!E cea mai mare prostie! Ajung in atac si trebuie sa dau pase in apoi ca sa se reprofileze macar putin atacantii!Deci in concluzie sa scos si "ContraAttacul"!Cea mai mare prostie facuta vreodata de Ea Sports!

Concluzie-Am fost tot timpul pentru Fifa si Importiva Pes-ului,dar anul acesta Fifa a adoptat "Gameplayul Pesului" si viceversa asa ca am constatat cu neplacere ca e mai bine sa cumpar Pes 2008 decat Fifa 08-cel putin pana la anul...

Edited by Deian, 20 October 2007 - 16:23.


#218
h0m1e

h0m1e

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 23.06.2007
Enervant rau fifa 08 mai degraba 07. Se misca aiurea de tot sprint nu exista,trimiti mingea intr-o parte se duce in alta parte si defectele pot continua.Cum a zis cineva mai sus e strict necesar un gamepad.

#219
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006

View PostDeian, on Oct 20 2007, 17:21, said:

-Dupa Noile reguli "Ea Sports" Fotbalul se joaca fara pase lungi si centrari(1 din 20 de centrari se duce in careu iar pasele lungi o iau stramb tot timpul)
->Inteleg ca Ea Sports are Sediul Principal In Canada!Dar asta nu inseamna ca Fotbalul se joaca ca si Basketul sau ca si Hokeyul!Adica cum se poate sa dau eu gol cand Atacantii stau tot timpul dupa MIJLOCUL TERENULUI!Nu Suntem la Basket! Toti in aparare ,toti in atac!E cea mai mare prostie! Ajung in atac si trebuie sa dau pase in apoi ca sa se reprofileze macar putin atacantii!Deci in concluzie sa scos si "ContraAttacul"!Cea mai mare prostie facuta vreodata de Ea Sports!

Concluzie-Am fost tot timpul pentru Fifa si Importiva Pes-ului,dar anul acesta Fifa a adoptat "Gameplayul Pesului" si viceversa asa ca am constatat cu neplacere ca e mai bine sa cumpar Pes 2008 decat Fifa 08-cel putin pana la anul...


in fotbalul modern, fundasii dau goluri (vezi goian :) si atacantii blocheaza sutul spre poarta (vezi mutu :)

#220
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007

View Postever_forever, on Oct 22 2007, 22:30, said:

in fotbalul modern, fundasii dau goluri (vezi goian :) si atacantii blocheaza sutul spre poarta (vezi mutu :)
au dreotate oe cand la fifa dau nu numai atacantii si mijlocasii

#221
AdCrys20

AdCrys20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 01.05.2007
Fifa 2008 sux ... am zis bine? :)

Este o prostie, prefer sa joc fifa 99 decat asta :)

Nu ma asteptam ca in campionat sa joci numai pe ziua.

Nu ma asteptam ca stadionul sa fie gol la un meci Barca - Real

.....
....
etc
...
....

Deci ... sux!

#222
robert03

robert03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 20.11.2006
Deian foloseste butoanele pentru tactica (Numpad) si o sa vezi ca fac minuni. ;)

Eu am jucat destule meciuri in nocturna in sezonul 1; majoritatea cred ca erau cele din cupe dar si derby-urile le-am jucat asa. Cel putin in Premier League.

Fifa 99? Cred ca glumesti. :)

Edited by robert03, 23 October 2007 - 23:02.


#223
piciu_brunet

piciu_brunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2007

View PostAdCrys20, on Oct 23 2007, 14:11, said:

Fifa 2008 sux ... am zis bine? :)

Este o prostie, prefer sa joc fifa 99 decat asta :)

Nu ma asteptam ca in campionat sa joci numai pe ziua.

Nu ma asteptam ca stadionul sa fie gol la un meci Barca - Real

.....
....
etc
...
....

Deci ... sux!
Nu, n-ai zis bine! Parerea mea ! Nici n-ai scris bine...
nu cred ca mai ai fifa 99, in primul rand, si in al II-lea rand nici fifa 06 n-as juca, 99 nici atat... :confuzzled:
Stadion gol la Barca - Real... parerea mea: ori minti, ori ai indepartat fanii cu preturi la bilete ridicate. Poate la fans e sub 50, asa ca e normal sa nu vina nimeni la meci. Daca te apropii de 100 %, o sa fie stadionul plin si cand joci cu cele mai mici echipe, mai ales daca lasi preturile biletelor scazute.
Toti criticati FIFA si laudati PES, asa ca o sa-l incerc si eu, dar am inteles ca sunt cateva bug-uri deranjante (trec jucatorii unii prin altii, dau pe langa minge si totusi lovesc mingea, etc.).
Concluzie? Fiind fan Real Madrid n-as da atatia bani pe un joc in care nu exista stadionul acestei echipe, numele unor jucatori importanti nu sunt pronuntate de catre comentator, echipamentul, de acasa in special, arata ca... naiba, etc. :angry:
Daca ai cumparat jocul intr-adevar ai toate motivele sa-l critici, daca nu, n-ai pierdut decat timp pe torrente. :console:

#224
Nicu.S

Nicu.S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 23.06.2006

Quote

Soluția e de la configurația ta, a sistemului. Treci, oricum, pe medium/low la tot ce e video la fifa 08
Cu siguranta nu este vorba despre configuratia calculatorului. Alta e problema si nu reusesc sa imi dau seama despre ce poate fii vorba ! :(
Nu a mai intampinat nimeni problema asta?

#225
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
E destul de greu de jucat si pe Amator. Apara portarul adversarului de iti vine sa te iei de par. :lol:
Grafica nu ma deranjeaza in mod deosebit; puteau face ceva in privinta chipurilor jucatorilor si a numelor. (vezi "Murgu" sau Nicolita. Lobont arata mai mult ca Nicolita. Iar pe Nicolita nu stiu cu cine sa-l compar :)
Despre Gameplay nu vreau sa zic mai mult decat: "sux".
In schimb ma bucur ca inca il poti juca in retea, via Direct IP. :D

Scorul meu: 6.5/10

#226
Nicu.S

Nicu.S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 23.06.2006
Nu are nimeni nici o solutie pentru treaba asta cu reluarea ?

#227
piciu_brunet

piciu_brunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2007

View PostNicu.S, on Oct 25 2007, 03:48, said:

Nu are nimeni nici o solutie pentru treaba asta cu reluarea ?
Daca zici ca hardware nu e, atunci poate sa fie software. Instaleaza si tu cele mai noi drivere pentru video si placa de baza, deasemenea si un bios nou pentru placa de baza, si poate si pentru cea video. Daca nici asa uita-te in read me din fifa si vezi poate placa ta nu e suportata. Daca nici asa reinstaleaza fifa si nu mai baga niciun pach si alte alea, vezi pe o versiune clean a jocului daca merge.
Nu mi-ai dat detalii, asa ca nu stiu despre ce poate fi vorba. Mai incearca si tu alte variante, nu stiu ce sa zic..., sau :worthy: , poate cu ceva ajutor divin merge :OK:

#228
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Legat de problema care se cheamă ”w”, adică through ball (pasă printre sau pasă la întâlnire) nu știu dacă s-a mai spus, dar se paote rezolva astfel: te duci mătăluță la controls, și ai acolo manual through ball ON și manual cross ON. Trebuie pus pe OFF, firește. Eu am pus și cross pe OFF, dar nu prea știu ce am făcut cu ăsta... :)

#229
h0m1e

h0m1e

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 23.06.2007
wow ce inventie au mai facut astia de la EA MANUAL THROUGH BALL :o sux sux sux

Edited by h0m1e, 25 October 2007 - 21:26.


#230
Wizzi

Wizzi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.10.2007
Mie personal mi se pare foarte greu, se vede ca au muncit cei de la EA SPORTS mult pentru AI si au reusit.. (eu joc rar, daca joc mai des ii dau peste cap  :bandit: )

#231
K-luivert

K-luivert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 19.12.2006
Daca imi iau un controler de xbox360o sa pot juca fifa pe PC ca si cum le-as juca pe Xbox ? se poate?

Edited by K-luivert, 27 October 2007 - 15:28.


#232
piciu_brunet

piciu_brunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2007

View PostPiorel, on Oct 25 2007, 15:10, said:

Legat de problema care se cheamă ”w”, adică through ball (pasă printre sau pasă la întâlnire) nu știu dacă s-a mai spus, dar se paote rezolva astfel: te duci mătăluță la controls, și ai acolo manual through ball ON și manual cross ON. Trebuie pus pe OFF, firește. Eu am pus și cross pe OFF, dar nu prea știu ce am făcut cu ăsta... :)
Uite ca s-a rezolvat si problema paselor! :clapping:
Cu cross pe OFF apesi pe tasta inainte si dreapta/stanga si trimiti mingea cu efect. :naughty:
Multumiri pentru sugestii!!! :peacefingers:

#233
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007

View Postsenzatie6, on Oct 19 2007, 11:58, said:

Daca esti condus la o diferenta mica si in ultimile minute/secunde beneficiezi de un corner, apesi tasta R si vine si portarul in careu.
si la fifa 07 daca apesi pe R nu vine portarul in careu ??

#234
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Cred că este vorba despre tasta ”SHIFT”, ”R”-ul de pe ecran referindu-se la Right Stick aka SHIFT. Zi eu....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate