Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Am si eu o problema de Hard

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
KiwiKiwi

KiwiKiwi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.09.2003
Salut , am si eu o problema care m-am gindit sa o postez in sperantza ca poate cineva s-a mai intilnit cu ea si poate sa-mi dea o directie .

Am ca OS Win2000 .
Pe acelasi PC am un CD-ROm si un CD-Burner care bineinteles poate actiona si ca cititor de CD-uri .

Am PC-ul de foarte mult vreme cam 2 ani si totul a fost okey avind in vedere ca lucrez pe el cam 24 din 24 .

In ultima saptamina am constatat ca nu mai pot citi deloc CD-uri nici prin CD-ROM , nici prin CD-Burner . CD-uri de muzica merg dar CD-uri cu date nu mai merg .

N-am instalat nimic nou in ultima vreme , nu am schimbat setari din BIOS nimic care sa indice o eventuala directie . Mai mult ambele CD-uri nu mai merg pe citire de DataCD , deci doar pe Music CD .

Are cineva vreo idee ?

Va multumesc !

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
verifica daca ai UDMA pe ele ... pune-le unu' cate unu' pe MASTER  ... pune-le pe celalalt IDE ...

PLUS: ce unitatzi sunt? (model, producator)

#3
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
pune hardu pe primary master si cd-romu pe secondary master...si lasa cd-writeru pe primary master...si sa te mai uiti in bios daca le vede bine cd-roamele si hardu...nu le lasa pe auto...
sau daca nici asa nu merge curata cd-romu si vezi daca merge mai bine! daca nu e ceva bulit in el si nu mai ai ce face cu el...ce vrei batranetea :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate