Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Configurare monitor si sonerie Hikvision pentru a deschide si poarta auto

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
chrysstyann

chrysstyann

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 319
  • Înscris: 21.06.2005
Salutare,

Sunt in stadiul in care ar trebui sa achizitionez mai multe elemente pentru sistemul de supraveghere de la Hikvision.
- sonerie/interfon DS-KV8113-WME1© - alta optiune mai buna? (ar trebui sa aiba video/audio, deschidere cu tag)
- un door lock (DS-K4T108 sau DS-K4T100) - alta optiune mai buna? (sa mearga cu soneria/interfonul)
- monitor DS-KH9510-WTE1
(- camere IP, alarma DS-PWA64-L-WE, sirena, senzori etc, dar nu fac obiectul topicului)
(Hikvision sau sunt variante si mai bune? care?)

Context:
O sa am o poarta pietonala si o poarta auto autoportanta cu motor. La poarta pietonala o sa am interfonul si iala electromagnetica.

Dorinta mea este sa pot manipula poarta auto din monitor. Stiu ca exista posibilitatea sa ai 2 incuietori pe care sa le poti manipula, deci semnalul poate fi folosit ca sa se manipuleze si poarta auto. Stiu ca semnalul se trimite inferfonului si de acolo se trimite catre incuietoare, in al 2lea caz, poarta auto.

Imi poate da cineva mai multe detalii? Oare fac bine ce fac sau nu? Ce motor ma sfatuiti sa achizitionez astfel incat sa suporte aceasta functionalitate? (stiu, motorul vine si cu telecomanda)

Multumesc.

#2
inlight

inlight

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 17.04.2011
Salutare!
Cautam informatii similare pe net si am dat postarea ta. Eu practic sunt la faza in care pregatesc instalatia electrica si voiam sa stiu cam ce cabluri sau tuburi pentru cabluri sa las pentru viitor pentru o instalatie cum o descriai tu - o poarta pietonala si una automata pentru masini care sa poata fi deschise individual ori dintr'un interfon ori din butoane separate..
Ma gandeam ca poate exista interfon special creat pentru asemenea aplicatie..
Tu ai gasit solutia?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate