Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Configurare monitor si sonerie Hikvision pentru a deschide si poarta auto

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
chrysstyann

chrysstyann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 21.06.2005
Salutare,

Sunt in stadiul in care ar trebui sa achizitionez mai multe elemente pentru sistemul de supraveghere de la Hikvision.
- sonerie/interfon DS-KV8113-WME1© - alta optiune mai buna? (ar trebui sa aiba video/audio, deschidere cu tag)
- un door lock (DS-K4T108 sau DS-K4T100) - alta optiune mai buna? (sa mearga cu soneria/interfonul)
- monitor DS-KH9510-WTE1
(- camere IP, alarma DS-PWA64-L-WE, sirena, senzori etc, dar nu fac obiectul topicului)
(Hikvision sau sunt variante si mai bune? care?)

Context:
O sa am o poarta pietonala si o poarta auto autoportanta cu motor. La poarta pietonala o sa am interfonul si iala electromagnetica.

Dorinta mea este sa pot manipula poarta auto din monitor. Stiu ca exista posibilitatea sa ai 2 incuietori pe care sa le poti manipula, deci semnalul poate fi folosit ca sa se manipuleze si poarta auto. Stiu ca semnalul se trimite inferfonului si de acolo se trimite catre incuietoare, in al 2lea caz, poarta auto.

Imi poate da cineva mai multe detalii? Oare fac bine ce fac sau nu? Ce motor ma sfatuiti sa achizitionez astfel incat sa suporte aceasta functionalitate? (stiu, motorul vine si cu telecomanda)

Multumesc.

#2
inlight

inlight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.04.2011
Salutare!
Cautam informatii similare pe net si am dat postarea ta. Eu practic sunt la faza in care pregatesc instalatia electrica si voiam sa stiu cam ce cabluri sau tuburi pentru cabluri sa las pentru viitor pentru o instalatie cum o descriai tu - o poarta pietonala si una automata pentru masini care sa poata fi deschise individual ori dintr'un interfon ori din butoane separate..
Ma gandeam ca poate exista interfon special creat pentru asemenea aplicatie..
Tu ai gasit solutia?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate