Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 

Folie protecție pentru senzor amprenta sub ecran

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013
Mi am luat astăzi un Realme Gt 5g master Edition, el vine în pachet cu o husă simplă de silicon și cu o folie aplicată deja pe ecran pentru protecție împotriva zgârieturilor, dar in specificații n am văzut sa aibă gorilla glass și as vrea sa i pun o folie de sticla in locul celei de plastic. Voiam sa iau ceva simplu de la catmobile împreună cu o altă husă, folia asta https://catmobile.ro...glue-negru.html pentru ca genul asta am avut in trecut și pe un huawei și a fost bună. Problema apare la faptul că în descrierea produsului e menționat faptul că acea folie nu este ok pentru telefoanele cu amprentă sub ecran ca acest realme. Am încercat să caut una de silicon, dar n am găsit pentru modelul meu, iar cele gen Alien am văzut ca sunt tot pentru zgârieturi. A folosit cineva telefonul gt master cu folie de sticlă și a mers totul bine cu amprenta sau ce altă variantă de folie as putea folosi? Ultimele 2 telefoane le am crăpat ecranul că nu le am ținut cu folie și cu acesta n as dori sa mai risc

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,100
  • Înscris: 30.08.2006
Telefoanele Realme GT 5 G au protectie Asahi Dragontrail. Nu e la nivelul gorilla glass dar e foarte aproape. Ce pui pe ecran e aceiasi sticla Asahi. O sa trebuiasca sa renunti la senzorul de amprenta.
Foliile astea din gel de silicon ti le decupeaza pe loc in functie de modelul telefonului. Gasesti in toate mall-urile din tara cel putin un centru care aplica orice tipar de folie. De exemplu la Altex. Am renuntat la sticla pentru ca multi s-au plans ca nu se potrivesc cu husa originala si se dezlipesc. Acum vad ca au probleme si cu senzorul de amprenta.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,878
  • Înscris: 06.01.2008

View Postvyorelboy, on 07 iunie 2022 - 22:23, said:

...A folosit cineva telefonul gt master cu folie de sticlă și a mers totul bine cu amprenta sau ce altă variantă de folie as putea folosi? Ultimele 2 telefoane le am crăpat ecranul că nu le am ținut cu folie și cu acesta n as dori sa mai risc
Tu nu de protectie din sticla ai nevoie, ci de o husa tip book-cover, eventual chiar magnetica.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate