Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Folie protecție pentru senzor amprenta sub ecran

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013
Mi am luat astăzi un Realme Gt 5g master Edition, el vine în pachet cu o husă simplă de silicon și cu o folie aplicată deja pe ecran pentru protecție împotriva zgârieturilor, dar in specificații n am văzut sa aibă gorilla glass și as vrea sa i pun o folie de sticla in locul celei de plastic. Voiam sa iau ceva simplu de la catmobile împreună cu o altă husă, folia asta https://catmobile.ro...glue-negru.html pentru ca genul asta am avut in trecut și pe un huawei și a fost bună. Problema apare la faptul că în descrierea produsului e menționat faptul că acea folie nu este ok pentru telefoanele cu amprentă sub ecran ca acest realme. Am încercat să caut una de silicon, dar n am găsit pentru modelul meu, iar cele gen Alien am văzut ca sunt tot pentru zgârieturi. A folosit cineva telefonul gt master cu folie de sticlă și a mers totul bine cu amprenta sau ce altă variantă de folie as putea folosi? Ultimele 2 telefoane le am crăpat ecranul că nu le am ținut cu folie și cu acesta n as dori sa mai risc

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,819
  • Înscris: 30.08.2006
Telefoanele Realme GT 5 G au protectie Asahi Dragontrail. Nu e la nivelul gorilla glass dar e foarte aproape. Ce pui pe ecran e aceiasi sticla Asahi. O sa trebuiasca sa renunti la senzorul de amprenta.
Foliile astea din gel de silicon ti le decupeaza pe loc in functie de modelul telefonului. Gasesti in toate mall-urile din tara cel putin un centru care aplica orice tipar de folie. De exemplu la Altex. Am renuntat la sticla pentru ca multi s-au plans ca nu se potrivesc cu husa originala si se dezlipesc. Acum vad ca au probleme si cu senzorul de amprenta.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View Postvyorelboy, on 07 iunie 2022 - 22:23, said:

...A folosit cineva telefonul gt master cu folie de sticlă și a mers totul bine cu amprenta sau ce altă variantă de folie as putea folosi? Ultimele 2 telefoane le am crăpat ecranul că nu le am ținut cu folie și cu acesta n as dori sa mai risc
Tu nu de protectie din sticla ai nevoie, ci de o husa tip book-cover, eventual chiar magnetica.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate