Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

2035- interzicerea de mașini pe benzina și motorina

* * - - - 7 votes
  • Please log in to reply
758 replies to this topic

#757
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013

View PostAlunistul, on 07 decembrie 2021 - 12:57, said:

Am o cunoștință care a rămas în pana prostului în mod full electric la drum întins, fiindcă nu și-a dat seama câtă autonomie îl costă, dacă vrea încălzire în mașină. A schimbat jucăria pe un sh non-hibrid, mașină Euro 6 cu nici măcar 50.000 km la bord, de care e foarte mulțumit.
Am o cunoștință care mi-a spus ca povestea asta este inventata.

View PostSpeedDemon, on 07 decembrie 2021 - 13:13, said:

Cu cat citesc mai mult postările lui roex și kolfleading, cu atât simt mai mult nevoia să îmi iau un diesel fara catalizator, și să îi fac și soft. 😁
Mentalitate infantila.

#758
Freaka-the-Disk

Freaka-the-Disk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.10.2021
o centrala nuclear-electrica moderna are un randament spre 35%.
o electro-centrala ce arde carbune, moderna, spre 40%.
o electro-centrala cu turbine, moderna, ce arde gaz natural, de asemenea spre 40% (chiar 60% in anumite conditii).
o electro-centrala hydro, spre 90%.

acum, fiind la curent cu aceste numere, UE este in curs de a elabora o hotarare care prevede cum ca Statele Membre vor incepe construirea, asap, de-a lungul si de-a latul continentului, a cursuri de apa de mare debit, cursuri de apa care dupa finalizare sa se constituie o adevarata coloana vertebrala a continentului, coloana formata din electro-centrale hydro, construite, la fel, asap.

in perioadele de seceta armata va asigura ordinea. cu live ammo.

#759
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
La mine pe Bistrița sunt 13 hidrocentrale și e super. Din cauza lor apa poate și controlată și nu se întâmplă inundații. Ideea e grozava. Și nucleare daca am face era bine, dar da hidro sunt cele mai bune centrale, minusul e costul foarte mare inițial. Dar sunt o soluție mult mai puternică și realista decât soarele sau vântul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate