Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

2035- interzicerea de mașini pe benzina și motorina

* * - - - 7 votes
  • Please log in to reply
758 replies to this topic

#757
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,971
  • Înscris: 01.03.2013

View PostAlunistul, on 07 decembrie 2021 - 12:57, said:

Am o cunoștință care a rămas în pana prostului în mod full electric la drum întins, fiindcă nu și-a dat seama câtă autonomie îl costă, dacă vrea încălzire în mașină. A schimbat jucăria pe un sh non-hibrid, mașină Euro 6 cu nici măcar 50.000 km la bord, de care e foarte mulțumit.
Am o cunoștință care mi-a spus ca povestea asta este inventata.

View PostSpeedDemon, on 07 decembrie 2021 - 13:13, said:

Cu cat citesc mai mult postările lui roex și kolfleading, cu atât simt mai mult nevoia să îmi iau un diesel fara catalizator, și să îi fac și soft. 😁
Mentalitate infantila.

#758
Freaka-the-Disk

Freaka-the-Disk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.10.2021
o centrala nuclear-electrica moderna are un randament spre 35%.
o electro-centrala ce arde carbune, moderna, spre 40%.
o electro-centrala cu turbine, moderna, ce arde gaz natural, de asemenea spre 40% (chiar 60% in anumite conditii).
o electro-centrala hydro, spre 90%.

acum, fiind la curent cu aceste numere, UE este in curs de a elabora o hotarare care prevede cum ca Statele Membre vor incepe construirea, asap, de-a lungul si de-a latul continentului, a cursuri de apa de mare debit, cursuri de apa care dupa finalizare sa se constituie o adevarata coloana vertebrala a continentului, coloana formata din electro-centrale hydro, construite, la fel, asap.

in perioadele de seceta armata va asigura ordinea. cu live ammo.

#759
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
La mine pe Bistrița sunt 13 hidrocentrale și e super. Din cauza lor apa poate și controlată și nu se întâmplă inundații. Ideea e grozava. Și nucleare daca am face era bine, dar da hidro sunt cele mai bune centrale, minusul e costul foarte mare inițial. Dar sunt o soluție mult mai puternică și realista decât soarele sau vântul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate