Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 

Separare gaze la bloc

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
39 răspunsuri în acest subiect

#37
Radesalu

Radesalu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 23
  • Înscris: 25.04.2020
Referitor la traseul țevii de 3" prin podestele de etaj pe casa scării, este conform normelor in vigoare ?
Intreb pe cei avizați sa execute racorduri individuale  la apartamente de bloc, pentru că nu știu unde sa caut în noianul de prescripții tehnice.

#38
amiph84

amiph84

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 04.07.2014

View PostRadesalu, on 16 noiembrie 2020 - 12:59, said:

Referitor la traseul țevii de 3" prin podestele de etaj pe casa scării, este conform normelor in vigoare ?
Intreb pe cei avizați sa execute racorduri individuale  la apartamente de bloc, pentru că nu știu unde sa caut Ăźn noianul de prescripții tehnice.

Situatie am cumparat un apartament într-un bloc vechi si la intrare are o nișă pe care toți proprietarii de la etajele superioare si le-au încadrat în apartament și au facut un fel de hol. Problema mea e ca fix pe peretele meu trece pe sus teava de gaze de la un apartament de la etaj superior care si-a facut separație de gaze si ar însemna ca acea bucata sa intre pe holul meu. Ce trebuie sa fac sa fiu in regula si nici sa ii cer vecinului sa isi faca alt traseu?

#39
cozette

cozette

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 07.02.2017
Hello,

Daca am teava la usa deja (deci singura gaura in plus ar fi in peretele meu) cui ar trebui sa mai cerem acordul?
De asemenea, aveti vreo recomandare de firma autorizata in sector 6 Bucuresti ptr procesul de separare?


Multumesc frumos!

#40
borsec

borsec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 42
  • Înscris: 26.07.2007
Urmaresc, situatia devenind grava. La mine, tevile de gaz trec PRIN apartament. Au diametru foarte mic, fix pentru aragaz.
Nu-mi dau seama daca asta e de bine sau de rau.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate