Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7508 replies to this topic

#3799
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,420
  • Înscris: 16.05.2007
da,
iaca raspuns de la suport

In cazul in care in momentul de fata in sectiunea wallet totalul disponibil e 0 lei, va informez ca bugetele pentru clientii ce au primit acces in avans la acest program pilot, sunt analizate de catre cei de la PayU in functie de anumite criterii stabilite de acestia, insa nu va faceti griji, de regula odata la 2 saptamani se reanalizeaza fiecare buget si in cazul in care cei de la PayU considera ca sunt indeplinite conditiile de eligibilitate, ceea ce se intampla  in 99% din cazuri, suma va fi din nou disponibila. Lucram impreuna cu acestia la acest aspect astfel incat in momentul in care va fi lansat oficial pentru toti clientii eMAG acest program sa nu mai existe asemenea neplaceri.

Edited by liberlamare, 25 May 2022 - 20:51.


#3800
catalyn83

catalyn83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 16.11.2008
Ok, mersi ! Am tot discutat pe facebook cu Emag, dar așa răspuns detaliat  nu am primit :)

#3801
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 03.12.2001
https://www.zf.ro/bu...82-mld-20864189

#3802
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,420
  • Înscris: 16.05.2007
foarte bine, sunt cei mai buni, au distributie buna, preturi acceptabile/bune, retur fara stres si cost.
Eu rar mai cumpar de la altii

Edited by liberlamare, 26 May 2022 - 12:06.


#3803
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
Iti dau dreptate . Eu iau de ei tot (am easybox la 300 m de locuinta)

haine , ceas , telefon , laptop, cosmetice ...servicii excelente

#3804
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
Da, dar atunci cand prezinti doar comparatiile care iti convin se creeaza suspiciune.

De ce sa dai evolutia doar fata de 2019? Au ceva de ascuns cu privire la 2020?

#3805
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Poate ca sa fie procentul mai mare. Pana la urma e vorba de lauda, deci trebuie sa sune cat mai bine.
Incepand cu 2019 multi din online au avut de castigat, lumea a inceput sa cumpere mai mult online.

Edited by tigerheart, 26 May 2022 - 12:37.


#3806
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,420
  • Înscris: 16.05.2007

 alex321, on 26 mai 2022 - 12:11, said:

Iti dau dreptate . Eu iau de ei tot (am easybox la 300 m de locuinta)

haine , ceas , telefon , laptop, cosmetice ...servicii excelente
si alti vanzatori online au inceput sa livreze la cutiute, si aia au un plus de la mine, s-a miscat bine emagul cu firma de curierat

Edited by liberlamare, 26 May 2022 - 13:23.


#3807
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
@liberlamare genius este ok...adica tin 60 zile un laptop si daca nu imi place il dau inapoi Posted Image

la fel telefoane

imi iau 3 perechi de pantaloni si care nu imi vine il dau inapoi

in marea majoritate am banii inapoi pe card in 20 mi

 liberlamare, on 26 mai 2022 - 13:23, said:

si alti vanzatori online au inceput sa livreze la cutiute, si aia au un plus de la mine, s-a miscat bine emagul cu firma de curierat

Edited by alex321, 26 May 2022 - 13:56.


#3808
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,113
  • Înscris: 29.06.2005
La mine (inca) o experienta negativa. Poate nu cu Emag in sine, insa  curieratul....

Trebuia sa primesc o pompa pe 27.05. Comandata, platita - emag zice livrare pe 27.
Trece ziua de 27 - verific la curier pe site status " a fost contactat, livrare ulterioara".
Evident, nu m-a contactat nimeni. Nici de livrat nu a livrat nimeni.

Azi am cumparat din alta sursa pompa, pentru ca trebuia neaparat azi - am facut treaba.
Coletul emag o sa ajunga inapoi si astept banii full, inclusiv pentru transport (le-am scris dealtfel). Nu e problema mea ca ei aleg sa livreze prin firme neserioase.

#3809
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Livrare ulterioara inseamna ca nu a facut fata curierul sa ajunga si la tine.

#3810
aurasweb

aurasweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.07.2007
Experienta neplacuta cu eMag dupa aproape 15 ani de cumparaturi.
Contul a fost ''spart'' si inlocuita parola, numele meu si nr. de telefon dar a pastrat adresa de e-mail. Respectiva persoana a facut o comanda de aproximativ 2.000 lei cu plata la 30 zile. Pe factura este trecuta o adresa inexistenta. Marfa a ridicat-o adoua zi de la easy box. A utilizat si 2 vouchere disponibile pe contul meu si am si card atasat contului. Am sesizat telefonic eMag imediat ce am primit confirmarea comenzii pe e-mail si am cerut anularea comenzii frauduloase dar au zis ca nu o pot anula si sa trimit un e-mail cu detalii la [email protected] Dupa 2 saptamani am primit un raspuns ca se verifica situatia si o sa revina...
Acum doresc sa-mi trimita toate garantiile produselor achizitionate de la eMag, contravaloarea voucherelor si anularea cardului asociat contului precum si tot istoricul cumparaturilor mele (si nu sunt putine)

#3811
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 aurasweb, on 28 mai 2022 - 18:24, said:

Contul a fost ''spart'' si inlocuita parola, numele meu si nr. de telefon dar a pastrat adresa de e-mail.

Eu am activat 2FA contului emag.
Sa ne tii la curent cu situatia.

edit:
Apropo, trebuia sa vorbesti si cu firma de curierat astfel incat curierul sa nu dea pachetul. De unde stii ca a fost inlocuit numarul de telefon?

Puteai sa iti resetezi parola avand inca adresa de mail inregistrat in cont.

Edited by MembruAnonim, 28 May 2022 - 18:39.


#3812
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

 aurasweb, on 28 mai 2022 - 18:24, said:

Experienta neplacuta cu eMag dupa aproape 15 ani de cumparaturi.
Marfa a ridicat-o adoua zi de la easy box. Am sesizat telefonic eMag imediat ce am primit confirmarea comenzii pe e-mail
Ceva nu se pupa. Confirmarea vine de regulă imediat pe mail și/sau telefon. Tu zici că ai sesizat imediat emag-ul, dar ăla tot a ridicat produsul a doua zi după comanda. Deci ai sunat sa le zici sa nu mai trimită produsul și ei tot l-au trimis?

#3813
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cum spune si colegul persoana695, ceva nu se leaga. De curiozitate am intrat in contul emag, se poate modifica numele si numarul de telefon. Adresa de mail, nu. Daca ala a dat comanda, in secunda 2 iti intra mail ca o comanda a fost plasata. De asemenea primesti mail ca "plata peste 30 zile" a fost aprobata. Deci stiai imediat ca a plasat comanda.
Pentru resetare parola se foloseste mailul. Deci puteai reseta parola in secunda doi de cand ai vazut ca ala a plasat comanda si o puteai anula la fel in secunda doi. E ceva putred in povestea ta Posted Image

Edited by MembruAnonim, 28 May 2022 - 19:02.


#3814
aurasweb

aurasweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.07.2007

 MembruAnonim, on 28 mai 2022 - 19:00, said:

Cum spune si colegul persoana695, ceva nu se leaga. De curiozitate am intrat in contul emag, se poate modifica numele si numarul de telefon. Adresa de mail, nu. Daca ala a dat comanda, in secunda 2 iti intra mail ca o comanda a fost plasata. De asemenea primesti mail ca "plata peste 30 zile" a fost aprobata. Deci stiai imediat ca a plasat comanda.
Pentru resetare parola se foloseste mailul. Deci puteai reseta parola in secunda doi de cand ai vazut ca ala a plasat comanda si o puteai anula la fel in secunda doi. E ceva putred in povestea ta Posted Image

In secunda 1 cand am vazut ca a fost aprobata o comanda pe care eu nu am facut-o am vrut sa intru in cont sa vad detaliile dar parola contului era deja modificata. Am incercat sa schimb parola dar eMag imi trimite si un cod de autentificare pe SMS la un numar de telefon care nu este al meu ''Ți-am trimis un cod de autentificare pe SMS la 07xxxxx710'' Nu stiu ce numar este, nu am acces la el deci nu pot schimba parola. Este activat si 2FA contului emag.

 persona695, on 28 mai 2022 - 18:48, said:

Ceva nu se pupa. Confirmarea vine de regulă imediat pe mail și/sau telefon. Tu zici că ai sesizat imediat emag-ul, dar ăla tot a ridicat produsul a doua zi după comanda. Deci ai sunat sa le zici sa nu mai trimită produsul și ei tot l-au trimis?
Exact, au zis ca incearca sa anuleze comanda dar nu au anulat nimic. Am si convorbirea cu emag inregistrata.

Edited by aurasweb, 28 May 2022 - 19:44.


#3815
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 aurasweb, on 28 mai 2022 - 19:34, said:

Am incercat sa schimb parola dar eMag imi trimite un cod de autentificare pe SMS la un numar de telefon care nu este al meu.

Inseamna ca dupa ce a intrat in contul tau, a activat 2FA care se face prin SMS. Avand activ 2FA, in momentul cand incerci sa modici parola iti cere si codul trimis prin SMS. Deci ti-a facut-o.

In momentul cand ai primit mail ca a fost plasata o comanda, se putea anula foarte usor de catre reprezentantul emag. Comanda inca nu fusese predata curierului. Trebuia sa le spui sa iti spuna la ce easybox fusese alocata comanda, care era numarul de telefon. Se putea evita usor toata treaba asta. Trebuia sa mergi la politie imediat. Acum posibil sa ramai cu paguba. Puteai sa mergi la sediul Sameday a doua zi de dimineata si vorbeai cu un reprezentant acolo. Un curier incarca anumite easyboxuri.

Edited by MembruAnonim, 28 May 2022 - 19:49.


#3816
aurasweb

aurasweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.07.2007

 MembruAnonim, on 28 mai 2022 - 19:48, said:

Inseamna ca dupa ce a intrat in contul tau, a activat 2FA care se face prin SMS. Avand activ 2FA, in momentul cand incerci sa modici parola iti cere si codul trimis prin SMS. Deci ti-a facut-o.

In momentul cand ai primit mail ca a fost plasata o comanda, se putea anula foarte usor de catre reprezentantul emag. Comanda inca nu fusese predata curierului. Trebuia sa le spui sa iti spuna la ce easybox fusese alocata comanda, care era numarul de telefon. Se putea evita usor toata treaba asta. Trebuia sa mergi la politie imediat. Acum posibil sa ramai cu paguba. Puteai sa mergi la sediul Sameday a doua zi de dimineata si vorbeai cu un reprezentant acolo. Un curier incarca anumite easyboxuri.
Numarul de telefon nu il cunosc in intregime. Emag trimite solicitarea confirmarii chiar asa: ''Ți-am trimis un cod de autentificare pe SMS la 07xxxxx710''
Celor de la emag le-am zis de la inceput la ce easy box este trimisa comanda, care a fost facuta sambata seara si ridicata din easy box duminica dimineata.
Cu paguba vedem la cine ramane...
Am crezut ca emag-ul ma apara de infractiunea de acces ilegal la un sistem informatic prevazuta si pedepsita de codul penal:
Art. 360. Accesul ilegal la un sistem informatic
(1) Accesul, fara drept, la un sistem informatic se pedepseste cu inchisoare de la 3 luni la 3 ani sau cu amenda.
(2) Fapta prevazuta in alin. (1) , savarsita in scopul obtinerii de date informatice, se pedepseste cu inchisoarea de la 6 luni la 5 ani.

De exemplu:
- utilizarea fără drept a parolei de acces se înscrie în noțiunea de acces fără drept la un sistem informatic.[Tribunalul Suceava, Sentința penală nr. 55 din 9 martie 2015, www.rolii.ro]
- Această infracțiune este incriminată datorită stării de pericol ce o generează pentru valorile sociale ocrotite de legiuitor, consumându-se independent de producerea unor rezultate păgubitoare la adresa utilizatorului de drept al sistemului informatic.[Curtea de Apel Constanța, Decizia penală nr. 570/2014, www.rolii.ro]
- logarea la sistem făcându-se pe baza introducerii numelui utilizatorului și parolei ce sunt înregistrate în sistem, care în momentul când sunt introduse sunt recunoscute și executate de programul informatic, fiind irelevant că parola de acces și user-ul folosite pentru autentificare sunt adevărate; relevant pentru cauză este faptul că acestea au fost introduse de o altă persoană decât titularul dreptului de acces

Edited by aurasweb, 28 May 2022 - 20:10.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate