Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

IPhone XS si XS Max

  • Please log in to reply
2225 replies to this topic

#37
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Azi am fost sa cumpar un XS Gold si aveau stoc in iStyle Timisoara. Parca tin minte ca anul trecut am pus mana greu pe un X.

#38
SmartMedia

SmartMedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 05.02.2006
Și l-ai luat ?
Cum se comporta vis-a-vis de încărcarea din stand-by ?

#39
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Da, luat este. Nu a facut figuri pana acum. Oricum, si la silverul meu is rare sansele sa faca, deoarece la seria X cand misti telefonul se aprinde si ecranul de la functia “Raise to wake”.

#40
SmartMedia

SmartMedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 05.02.2006

 Catean, on 01 octombrie 2018 - 07:02, said:

... cind misti telefonul se aprinde si ecranul de la functia “Raise to wake”€ť.

Corect, așa e, ... dar ideea era “sa nu miști” telefonul (sa nu se activeze Raise To Wake) și sa-i Ă®nfigi conectorul de alimentare, cu ecranul stins de vre-o +5...10s.
Conexiunile lte, 4g, wifi 5ghz cum se comporta ?

Edited by SmartMedia, 01 October 2018 - 08:43.


#41
VerSus_88

VerSus_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.05.2018
nici acum nu l-am primit de la jegmag...

#42
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

 SmartMedia, on 01 octombrie 2018 - 08:43, said:

Corect, așa e, ... dar ideea era “sa nu miști” telefonul (sa nu se activeze Raise To Wake) și sa-i ĂŽnfigi conectorul de alimentare, cu ecranul stins de vre-o +5...10s.
Conexiunile lte, 4g, wifi 5ghz cum se comporta ?

folosesc de o zi 12.1 beta pe xs max, nu are niciuna din problemele de mai sus (incarcare , semnal).

interesant ca la incarcare in coconut vede incarcatorul pe 15W si dupa cateva secunde pe 21W , x-ul il vedea pe 17W , ramane sa pun inline power meter cand ajung acasa sa vad daca isi ia profilul de 9V ca la X sau 15V. la puterea cu care incarca arata tot ±12W

si are un buffer lejer de extra health 3307 mah actual , designed 3156 mah, in trecut tin minte ca am nimerit doar cu vreo 50mah in plus.

Edited by dj_cristi, 01 October 2018 - 10:59.


#43
SmartMedia

SmartMedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 05.02.2006
Ma bucur sa aud ca partea asta a Europei cel putin, a primit un lot bun. Mîine ridic si eu Xs-ul normal, ca upgrade la un iPhone 7. Ma gindeam cu groaza la ce ma asteapta, in urma isteriei generale ce a cuprins alte “tinuturi” si inclin sa cred ca pe bune, e cam “lata” de data asta, cu 3 “defecte tehnice” sau “cu probleme” aparute simultan la aceste modele. Merci.

#44
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
nu are nici o legatura zona de unde cumperi, al meu este cumparat din US.

#45
andimiroiu

andimiroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 31.07.2006
Eu din fericire nu am probleme cu incarcarea pe XS daca e ecranul inchis. ce-i drept nu am incercat sa-l las mai mult de 30 min sau o ora fara sa-l ating si dupa sa-l bag la incarcat. Oricum si daca exista o problema e din soft si se repara. Am luat intre timp un wireless charger de la baseus si il incarcar 95% wireless - iar cand vreau pe fir, folosesc incarcatorul de iPad de 12W ca are fast.

Ce am patit in schimb, acum 2 ore, dintr-o data mi-a spus ca no sim card installed - in timp ce simul era la locul lui bine mersi. am pus pe airline mode, scos airline mode, scos sim-ul bagat iar si tot nu recunoastea sim-ul (orange). am dat un restart la telefon si l-a recunoscut. a mai patit cineva chestia asta? o sa urmaresc sa vad sa nu fie cumva de la SIM, il am de 3 ani nu-i chiar atat de vechi.

#46
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Pățesc și eu asta cu SIM-ul, tot pe orange. Dar nu tot pe iPhone XS :))

#47
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Pateam pe X frecvent. Tot Orange

#48
SmartMedia

SmartMedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 05.02.2006
De unde le iau mai, (Apple ... display-urile astea), de se comporta ecranul asa ... diferit de la o unitate la alta. Adica sa zicem ca inteleg (inghit / accept) tranzitia de la LCD la OLED (varietatea AM) dar sa-mi faca doua unitati diferit una fata de cealalta este deranjant la culme si implica ajustari in procesul de fabricatie sau calibrare, ceea ce nu-i statea "lu' Apple" in caracter. Uite tipul asta, are 2 iPhone Xs Max si inainte sa returneze unul din ele, a observat diferentele intre shift-area display-urilor. Vezi asta: https://youtu.be/UIRIojZEILY?t=630 ... iar omul asta, are un Xs "simplu", care se comporta normal, adica nicio urma de shift de orice natura, scuzati calitatea, dar facea live din masina: https://youtu.be/2wntDcxMgEA?t=164 ... clar, display-urile acestea (cel putin ale unitatilor din exemplele anterioare) nu provin din aceeasi unitate fabricanta sau nu au suferit acelasi proces de calibrare.

Edited by SmartMedia, 02 October 2018 - 07:10.


#49
onlytruth

onlytruth

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.09.2018
Ecranele provin de la LG(2-4 milioane) si Samsung restul.
Cele cu shifting sunt de la LG.
Cifra de 2-4 milioane este vehiculata pe internet insa nu se precizeaza ce se intampla dupa aceasta transa, daca se continua aprovizionarea de LG cel mai probabil ca da, Apple a investit in LG cateva miliarde de dolari, pentru liniile de productie ale ecranelor de pe Xs si Xs Max.

Edited by onlytruth, 02 October 2018 - 08:24.


#50
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Pai nu e amoled ? Orice unghi de vizualizare, nu se schimba nimic că fiecare pixel se aprinde individual ?

#51
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SF4Lp2PdT2Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ndphYju6PVM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#52
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,649
  • Înscris: 28.12.2005
m-am jucat 2 minute cu un xs in istyle
clar mai rapid ca x, dar nu merita upgradeul de la x.
astept xi :)

#53
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,125
  • Înscris: 04.08.2007
http://blog.halide.c...ra-ddf9780d714c

#54
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

 morogan, on 02 octombrie 2018 - 05:58, said:

Pateam pe X frecvent. Tot Orange

eu nu am patit niciodata, tot pe orange si x , de obicei cand se intampla asta nu face bine contact cartela, necesita schimbare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate