Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

IPhone XS si XS Max

  • Please log in to reply
2225 replies to this topic

#37
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Azi am fost sa cumpar un XS Gold si aveau stoc in iStyle Timisoara. Parca tin minte ca anul trecut am pus mana greu pe un X.

#38
SmartMedia

SmartMedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 05.02.2006
Și l-ai luat ?
Cum se comporta vis-a-vis de încărcarea din stand-by ?

#39
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Da, luat este. Nu a facut figuri pana acum. Oricum, si la silverul meu is rare sansele sa faca, deoarece la seria X cand misti telefonul se aprinde si ecranul de la functia “Raise to wake”.

#40
SmartMedia

SmartMedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 05.02.2006

 Catean, on 01 octombrie 2018 - 07:02, said:

... cind misti telefonul se aprinde si ecranul de la functia “Raise to wake”€ť.

Corect, așa e, ... dar ideea era “sa nu miști” telefonul (sa nu se activeze Raise To Wake) și sa-i Ă®nfigi conectorul de alimentare, cu ecranul stins de vre-o +5...10s.
Conexiunile lte, 4g, wifi 5ghz cum se comporta ?

Edited by SmartMedia, 01 October 2018 - 08:43.


#41
VerSus_88

VerSus_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 16.05.2018
nici acum nu l-am primit de la jegmag...

#42
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

 SmartMedia, on 01 octombrie 2018 - 08:43, said:

Corect, așa e, ... dar ideea era “sa nu miști” telefonul (sa nu se activeze Raise To Wake) și sa-i ĂŽnfigi conectorul de alimentare, cu ecranul stins de vre-o +5...10s.
Conexiunile lte, 4g, wifi 5ghz cum se comporta ?

folosesc de o zi 12.1 beta pe xs max, nu are niciuna din problemele de mai sus (incarcare , semnal).

interesant ca la incarcare in coconut vede incarcatorul pe 15W si dupa cateva secunde pe 21W , x-ul il vedea pe 17W , ramane sa pun inline power meter cand ajung acasa sa vad daca isi ia profilul de 9V ca la X sau 15V. la puterea cu care incarca arata tot ±12W

si are un buffer lejer de extra health 3307 mah actual , designed 3156 mah, in trecut tin minte ca am nimerit doar cu vreo 50mah in plus.

Edited by dj_cristi, 01 October 2018 - 10:59.


#43
SmartMedia

SmartMedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 05.02.2006
Ma bucur sa aud ca partea asta a Europei cel putin, a primit un lot bun. Mîine ridic si eu Xs-ul normal, ca upgrade la un iPhone 7. Ma gindeam cu groaza la ce ma asteapta, in urma isteriei generale ce a cuprins alte “tinuturi” si inclin sa cred ca pe bune, e cam “lata” de data asta, cu 3 “defecte tehnice” sau “cu probleme” aparute simultan la aceste modele. Merci.

#44
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
nu are nici o legatura zona de unde cumperi, al meu este cumparat din US.

#45
andimiroiu

andimiroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 31.07.2006
Eu din fericire nu am probleme cu incarcarea pe XS daca e ecranul inchis. ce-i drept nu am incercat sa-l las mai mult de 30 min sau o ora fara sa-l ating si dupa sa-l bag la incarcat. Oricum si daca exista o problema e din soft si se repara. Am luat intre timp un wireless charger de la baseus si il incarcar 95% wireless - iar cand vreau pe fir, folosesc incarcatorul de iPad de 12W ca are fast.

Ce am patit in schimb, acum 2 ore, dintr-o data mi-a spus ca no sim card installed - in timp ce simul era la locul lui bine mersi. am pus pe airline mode, scos airline mode, scos sim-ul bagat iar si tot nu recunoastea sim-ul (orange). am dat un restart la telefon si l-a recunoscut. a mai patit cineva chestia asta? o sa urmaresc sa vad sa nu fie cumva de la SIM, il am de 3 ani nu-i chiar atat de vechi.

#46
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Pățesc și eu asta cu SIM-ul, tot pe orange. Dar nu tot pe iPhone XS :))

#47
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Pateam pe X frecvent. Tot Orange

#48
SmartMedia

SmartMedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 05.02.2006
De unde le iau mai, (Apple ... display-urile astea), de se comporta ecranul asa ... diferit de la o unitate la alta. Adica sa zicem ca inteleg (inghit / accept) tranzitia de la LCD la OLED (varietatea AM) dar sa-mi faca doua unitati diferit una fata de cealalta este deranjant la culme si implica ajustari in procesul de fabricatie sau calibrare, ceea ce nu-i statea "lu' Apple" in caracter. Uite tipul asta, are 2 iPhone Xs Max si inainte sa returneze unul din ele, a observat diferentele intre shift-area display-urilor. Vezi asta: https://youtu.be/UIRIojZEILY?t=630 ... iar omul asta, are un Xs "simplu", care se comporta normal, adica nicio urma de shift de orice natura, scuzati calitatea, dar facea live din masina: https://youtu.be/2wntDcxMgEA?t=164 ... clar, display-urile acestea (cel putin ale unitatilor din exemplele anterioare) nu provin din aceeasi unitate fabricanta sau nu au suferit acelasi proces de calibrare.

Edited by SmartMedia, 02 October 2018 - 07:10.


#49
onlytruth

onlytruth

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.09.2018
Ecranele provin de la LG(2-4 milioane) si Samsung restul.
Cele cu shifting sunt de la LG.
Cifra de 2-4 milioane este vehiculata pe internet insa nu se precizeaza ce se intampla dupa aceasta transa, daca se continua aprovizionarea de LG cel mai probabil ca da, Apple a investit in LG cateva miliarde de dolari, pentru liniile de productie ale ecranelor de pe Xs si Xs Max.

Edited by onlytruth, 02 October 2018 - 08:24.


#50
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Pai nu e amoled ? Orice unghi de vizualizare, nu se schimba nimic că fiecare pixel se aprinde individual ?

#51
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SF4Lp2PdT2Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ndphYju6PVM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#52
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,605
  • Înscris: 28.12.2005
m-am jucat 2 minute cu un xs in istyle
clar mai rapid ca x, dar nu merita upgradeul de la x.
astept xi :)

#53
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,114
  • Înscris: 04.08.2007
http://blog.halide.c...ra-ddf9780d714c

#54
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

 morogan, on 02 octombrie 2018 - 05:58, said:

Pateam pe X frecvent. Tot Orange

eu nu am patit niciodata, tot pe orange si x , de obicei cand se intampla asta nu face bine contact cartela, necesita schimbare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate