Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 

Eurovision 2019, Israel, ediția a 64-a. Olanda a câștigat Eurovision 2019 și marchează prima victorie după 44 de ani!

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
577 replies to this topic

#73
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,423
  • Înscris: 04.08.2010
A fost extrasă repartizarea ţărilor din semifinalele Eurovision 2019. România şi Moldova vor concura în prima parte a celei de-a doua semifinale.

Attached File  panou-semifinala-1_27820200.png   191.48K   23 downloadsAttached File  romania_97889000.png   211.5K   24 downloads

Câştigătoarea Eurovision 2018, Netta, va fi invitata specială a TVR-ului în finala Selecţiei Naţionale din 17 februarie. Cred că este pentru prima dată când câştigătorul din anul precedent vine să cânte în selecţia noastră.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/84LBjXaeKk4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Cipry7, 03 February 2019 - 12:50.


#74
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Trebuie sa-i faca un studio mai mare! :naughty:

#75
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Apropo de NETA, noul ei clip  pentru a participa la selectia nationala israeliana  "Bassa Sababa".
este dupa parerea mea sub orice critica.
ulciorul nu merge de doua ori la apa....
Clipul a fost lansat prima data la Kiev acum 2 luni, cu participarea a 50 de dansatori
Lansarea lui impreuna cu alte 13 aparitii ale lui Neta,  sunt evaluate la 250.000 EU

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jV1sjm9Lz_Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vio69a, 03 February 2019 - 22:47.


#76
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Semifinala a doua mi se pare mai echilibrata si cu seva sanse pentru Romania
cel putin din cele ascultate pana acum

Edited by vio69a, 04 February 2019 - 03:08.


#77
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Stai sa vedem intai cu ce piesa ne prezentam, apoi vorbim de sanse.

#78
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,087
  • Înscris: 24.02.2011
Pentru cine nu dorește să-și piardă timpul cu selecția națională, vă fac eu rezumatul: majoritatea pieselor sunt bune (mai bune ca anul trecut), iar una este de top 3 la Tel Aviv.
Din fericire, anul ăsta nu contează prea mult voturile telespectatorilor (care ar fi ales cu curul) iar juriul are o misiune ușoară. E de bineeee!!!!!Posted Image

Edited by sandel1, 10 February 2019 - 00:31.


#79
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,093
  • Înscris: 23.09.2005

View Postvio69a, on 03 februarie 2019 - 22:47, said:

Apropo de NETA, noul ei clip  pentru a participa la selectia nationala israeliana  "Bassa Sababa".
este dupa parerea mea sub orice critica.
ulciorul nu merge de doua ori la apa....
Clipul a fost lansat prima data la Kiev acum 2 luni, cu participarea a 50 de dansatori
Lansarea lui impreuna cu alte 13 aparitii ale lui Neta,  sunt evaluate la 250.000 EU

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jV1sjm9Lz_Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Hahaha! Asta a fost tare! :D

[ https://i.postimg.cc/htd6L2ZK/r.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#80
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 29.07.2017

View Postvio69a, on 04 februarie 2019 - 03:07, said:

Semifinala a doua mi se pare mai echilibrata si cu seva sanse pentru Romania
cel putin din cele ascultate pana acum

Iar se cearta aradenii pe invitatii :). Sunt suparati ca cica astea se impart numai prietenilor partidului. :)
Parca ii impiedica cineva sa se inscrie in partid. Au dat-o romaneasca, ca de obicei.

https://specialarad....luiri-cu-camer/

Edited by greenlife, 10 February 2019 - 14:07.


#81
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
In primul rand invitatiile au mers la apropiati si cunoscuti, nu la orice membru, in al doilea rand locul ales pentru desfasurarea concursului e poate cel mai prost, acustica e sub orice critica acolo, sunt foarte curios cum vor suna melodiile...si in al treilea rand, sleahta asta ce conduce Aradul si se ascunde dupa numele PNL e cel putin la fel de penibila ca sleahta psdista..din pacate.

Edited by DaniJ90, 10 February 2019 - 18:18.


#82
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,087
  • Înscris: 24.02.2011
A fost ok... Să sperăm că și juriul internațional va fi la înălțime.

#83
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Ministrul de interne italian Salvini impotriva cantecului ce va reprezenta Italia la Tel Aviv...
Castigatorul, Alessandro Mahmood, care a fost declarat câștigător la Festivalul San Remo noaptea trecută,
este fiul unui tată egiptean și al unei mame italiene.

La cateva minute după victorie, Mahmoud a fost întrebat daca va accepta propunerea de a reprezenta Italia în următorul concurs Eurovision
si daca va pleca la Tel Aviv si a răspuns: "Evident, sunt deja acolo".

Attached File  90556280100240640360no (1).jpg   131.13K   2 downloads


si cantecul

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/22lISUXgSUw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#84
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Naspa cantecul, dupa mine. A castigat doar pentru ca tipul e jumate arab, iar Baglioni a spus de la inceput ca se opune politicii guvernului italian in problema migratiei. Asa ca daca Salvini ii intoarce din drum, a luat el unul sa-l duca la Tel Aviv :P

Stiu ca politica si muzica n-ar trebui sa aiba legatura, dar vad ca se amesteca tot mai mult.

#85
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Melodia din 2017 a lui Francesco era mult mai buna. Merita sa castige. Dar na, tipul ala din Portugalia era bolnav si a impresionat.

Edited by miki07, 12 February 2019 - 12:02.


#86
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 23.02.2010

View Postpufonel, on 11 februarie 2019 - 22:39, said:

Naspa cantecul, dupa mine. A castigat doar pentru ca tipul e jumate arab, iar Baglioni a spus de la inceput ca se opune politicii guvernului italian in problema migratiei. Asa ca daca Salvini ii intoarce din drum, a luat el unul sa-l duca la Tel Aviv Posted Image

Stiu ca politica si muzica n-ar trebui sa aiba legatura, dar vad ca se amesteca tot mai mult.
Mahmood a câștigat deoarece e mult mai ușor să votezi împotriva cuiva când ai doar 3 candidați; presa italiană are obiceiul să facă hate personalităților de succes, iar ea a avut în mâini 30% din rezultat. Să fi văzut ce extaz era în spațiul pentru presă când Il Volo a ieșit abia pe locul 3: https://twitter.com/...606780196360194

Mie mi-au plăcut toate cele 3 piese din superfinală (chiar au meritat să fie acolo), dar nu mi se pare corect să răstorni atât de hotărât rezultatul televotului (oamenii ăia au plătit) doar pentru o antipatie puerilă, plus că Ultimo și Il Volo s-au lovit de un val de injurii nemeritate din partea jurnaliștilor lipsiți de profesionalism.

#87
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,423
  • Înscris: 04.08.2010
Până la urmă, Netta nu va mai fi prezentă în finala Selecţiei Naţionale. Ea a fost înlocuită cu Emmelie de Forest, câştigătoarea din 2013. Daneza va face parte şi din juriul internaţional care va puncta piesele, împreună cu Tali Eshkoli (Head of Event & Content Eurovision 2019), Deban Aderemi şi William Lee Adams (wiwibloggs.com), Şerban Cazan (Head of Production HaHaHa Production) şi Alex Calancea (artist moldovean). Juriul internaţional contează 50%, iar votul publicului celelalte 50%. În caz de egalitate, juriul are prioritate.

#88
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,087
  • Înscris: 24.02.2011

View PostCipry7, on 13 februarie 2019 - 15:34, said:

... Juriul internaţional contează 50%, iar votul publicului celelalte 50%. În caz de egalitate, juriul are prioritate.
De unde ai informația asta? Eu știam că votul publicului contează în proporție de 15%.

#89
ActiON_

ActiON_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 16.05.2016
Bine că, în sfârșit, au adus și jurați străini. Asta s-a văzut MULT în cele 2 semifinale.

#90
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,423
  • Înscris: 04.08.2010

View Postsandel1, on 13 februarie 2019 - 18:06, said:

De unde ai informația asta? Eu știam că votul publicului contează în proporție de 15%.
Da, îmi cer scuze. Aşa citisem acum ceva timp, nu mai ştiu unde, dar am verificat şi ai dreptate. 6 juraţi internaţionali + 1 "jurat" publicul. Mulţumesc pentru corectare!

View PostActiON_, on 13 februarie 2019 - 21:45, said:

Bine că, în sfârșit, au adus și jurați străini. Asta s-a văzut MULT în cele 2 semifinale.
Juraţii internaţionali sunt doar la finală. La semifinale am avut juriu naţional: Adi Cristescu, Mihai Georgescu (Bere Gratis), Crina Mardare, Andy Platon şi Mugurel Vrabete (Holograf).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate