Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Eurovision 2019, Israel, ediția a 64-a. Olanda a câștigat Eurovision 2019 și marchează prima victorie după 44 de ani!

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
577 replies to this topic

#73
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010
A fost extrasă repartizarea ţărilor din semifinalele Eurovision 2019. România şi Moldova vor concura în prima parte a celei de-a doua semifinale.

Attached File  panou-semifinala-1_27820200.png   191.48K   23 downloadsAttached File  romania_97889000.png   211.5K   24 downloads

Câştigătoarea Eurovision 2018, Netta, va fi invitata specială a TVR-ului în finala Selecţiei Naţionale din 17 februarie. Cred că este pentru prima dată când câştigătorul din anul precedent vine să cânte în selecţia noastră.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/84LBjXaeKk4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Cipry7, 03 February 2019 - 12:50.


#74
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Trebuie sa-i faca un studio mai mare! :naughty:

#75
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Apropo de NETA, noul ei clip  pentru a participa la selectia nationala israeliana  "Bassa Sababa".
este dupa parerea mea sub orice critica.
ulciorul nu merge de doua ori la apa....
Clipul a fost lansat prima data la Kiev acum 2 luni, cu participarea a 50 de dansatori
Lansarea lui impreuna cu alte 13 aparitii ale lui Neta,  sunt evaluate la 250.000 EU

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jV1sjm9Lz_Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vio69a, 03 February 2019 - 22:47.


#76
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Semifinala a doua mi se pare mai echilibrata si cu seva sanse pentru Romania
cel putin din cele ascultate pana acum

Edited by vio69a, 04 February 2019 - 03:08.


#77
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Stai sa vedem intai cu ce piesa ne prezentam, apoi vorbim de sanse.

#78
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Pentru cine nu dorește să-și piardă timpul cu selecția națională, vă fac eu rezumatul: majoritatea pieselor sunt bune (mai bune ca anul trecut), iar una este de top 3 la Tel Aviv.
Din fericire, anul ăsta nu contează prea mult voturile telespectatorilor (care ar fi ales cu curul) iar juriul are o misiune ușoară. E de bineeee!!!!!Posted Image

Edited by sandel1, 10 February 2019 - 00:31.


#79
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005

View Postvio69a, on 03 februarie 2019 - 22:47, said:

Apropo de NETA, noul ei clip  pentru a participa la selectia nationala israeliana  "Bassa Sababa".
este dupa parerea mea sub orice critica.
ulciorul nu merge de doua ori la apa....
Clipul a fost lansat prima data la Kiev acum 2 luni, cu participarea a 50 de dansatori
Lansarea lui impreuna cu alte 13 aparitii ale lui Neta,  sunt evaluate la 250.000 EU

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jV1sjm9Lz_Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Hahaha! Asta a fost tare! :D

[ https://i.postimg.cc/htd6L2ZK/r.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#80
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 29.07.2017

View Postvio69a, on 04 februarie 2019 - 03:07, said:

Semifinala a doua mi se pare mai echilibrata si cu seva sanse pentru Romania
cel putin din cele ascultate pana acum

Iar se cearta aradenii pe invitatii :). Sunt suparati ca cica astea se impart numai prietenilor partidului. :)
Parca ii impiedica cineva sa se inscrie in partid. Au dat-o romaneasca, ca de obicei.

https://specialarad....luiri-cu-camer/

Edited by greenlife, 10 February 2019 - 14:07.


#81
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
In primul rand invitatiile au mers la apropiati si cunoscuti, nu la orice membru, in al doilea rand locul ales pentru desfasurarea concursului e poate cel mai prost, acustica e sub orice critica acolo, sunt foarte curios cum vor suna melodiile...si in al treilea rand, sleahta asta ce conduce Aradul si se ascunde dupa numele PNL e cel putin la fel de penibila ca sleahta psdista..din pacate.

Edited by DaniJ90, 10 February 2019 - 18:18.


#82
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
A fost ok... Să sperăm că și juriul internațional va fi la înălțime.

#83
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Ministrul de interne italian Salvini impotriva cantecului ce va reprezenta Italia la Tel Aviv...
Castigatorul, Alessandro Mahmood, care a fost declarat câștigător la Festivalul San Remo noaptea trecută,
este fiul unui tată egiptean și al unei mame italiene.

La cateva minute după victorie, Mahmoud a fost întrebat daca va accepta propunerea de a reprezenta Italia în următorul concurs Eurovision
si daca va pleca la Tel Aviv si a răspuns: "Evident, sunt deja acolo".

Attached File  90556280100240640360no (1).jpg   131.13K   2 downloads


si cantecul

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/22lISUXgSUw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#84
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Naspa cantecul, dupa mine. A castigat doar pentru ca tipul e jumate arab, iar Baglioni a spus de la inceput ca se opune politicii guvernului italian in problema migratiei. Asa ca daca Salvini ii intoarce din drum, a luat el unul sa-l duca la Tel Aviv :P

Stiu ca politica si muzica n-ar trebui sa aiba legatura, dar vad ca se amesteca tot mai mult.

#85
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Melodia din 2017 a lui Francesco era mult mai buna. Merita sa castige. Dar na, tipul ala din Portugalia era bolnav si a impresionat.

Edited by miki07, 12 February 2019 - 12:02.


#86
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 23.02.2010

View Postpufonel, on 11 februarie 2019 - 22:39, said:

Naspa cantecul, dupa mine. A castigat doar pentru ca tipul e jumate arab, iar Baglioni a spus de la inceput ca se opune politicii guvernului italian in problema migratiei. Asa ca daca Salvini ii intoarce din drum, a luat el unul sa-l duca la Tel Aviv Posted Image

Stiu ca politica si muzica n-ar trebui sa aiba legatura, dar vad ca se amesteca tot mai mult.
Mahmood a câștigat deoarece e mult mai ușor să votezi împotriva cuiva când ai doar 3 candidați; presa italiană are obiceiul să facă hate personalităților de succes, iar ea a avut în mâini 30% din rezultat. Să fi văzut ce extaz era în spațiul pentru presă când Il Volo a ieșit abia pe locul 3: https://twitter.com/...606780196360194

Mie mi-au plăcut toate cele 3 piese din superfinală (chiar au meritat să fie acolo), dar nu mi se pare corect să răstorni atât de hotărât rezultatul televotului (oamenii ăia au plătit) doar pentru o antipatie puerilă, plus că Ultimo și Il Volo s-au lovit de un val de injurii nemeritate din partea jurnaliștilor lipsiți de profesionalism.

#87
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010
Până la urmă, Netta nu va mai fi prezentă în finala Selecţiei Naţionale. Ea a fost înlocuită cu Emmelie de Forest, câştigătoarea din 2013. Daneza va face parte şi din juriul internaţional care va puncta piesele, împreună cu Tali Eshkoli (Head of Event & Content Eurovision 2019), Deban Aderemi şi William Lee Adams (wiwibloggs.com), Şerban Cazan (Head of Production HaHaHa Production) şi Alex Calancea (artist moldovean). Juriul internaţional contează 50%, iar votul publicului celelalte 50%. În caz de egalitate, juriul are prioritate.

#88
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011

View PostCipry7, on 13 februarie 2019 - 15:34, said:

... Juriul internaţional contează 50%, iar votul publicului celelalte 50%. În caz de egalitate, juriul are prioritate.
De unde ai informația asta? Eu știam că votul publicului contează în proporție de 15%.

#89
ActiON_

ActiON_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 16.05.2016
Bine că, în sfârșit, au adus și jurați străini. Asta s-a văzut MULT în cele 2 semifinale.

#90
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010

View Postsandel1, on 13 februarie 2019 - 18:06, said:

De unde ai informația asta? Eu știam că votul publicului contează în proporție de 15%.
Da, îmi cer scuze. Aşa citisem acum ceva timp, nu mai ştiu unde, dar am verificat şi ai dreptate. 6 juraţi internaţionali + 1 "jurat" publicul. Mulţumesc pentru corectare!

View PostActiON_, on 13 februarie 2019 - 21:45, said:

Bine că, în sfârșit, au adus și jurați străini. Asta s-a văzut MULT în cele 2 semifinale.
Juraţii internaţionali sunt doar la finală. La semifinale am avut juriu naţional: Adi Cristescu, Mihai Georgescu (Bere Gratis), Crina Mardare, Andy Platon şi Mugurel Vrabete (Holograf).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate