Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte
 Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?
 

Lovitură pentru mașinile electrice în România: Tarifarea încărcării, mai costisitoare decât un plin de carburant fosil

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
260 replies to this topic

#253
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,264
  • Înscris: 25.01.2007
Daca nu intelegi reactia mea te rog... citeste-ti postul.
Jubilezi ca un bufon pentru nimic.

#254
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,067
  • Înscris: 19.07.2005
E amuzant ca cei care se plang sunt haterii. Posted Image

#255
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Nu cred ca se plang, eventual se amuza...

#256
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Să păstrați bonurile de casă băieți :))

#257
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,177
  • Înscris: 05.09.2007
pe mine nu ma afecteaza, in Moldova istorica nu au nici o statie de incarcare. de altfel in cele 3 luni de cand o am, am incarcat doar de acasa. consum mediu echivalent in prezent 1,8 l/100 dar o sa mai scada daca se scumpesc combustibili . la 5,5 lei benzina as avea cam 1,4 l/100 :)
daca pun si panourile solare o sa merg probabil cu jumate' de litru la suta de km .
o folosesc doar 150 km maxim in jurul casei ca sa nu fiu nevoit sa o incarc. mai am 2 masini dar daca nu luam si electrica in 8-10 ani aceeasi bani ii lasam la statiile de combustibili(naveta zilnica minim 4 x 25 km).

#258
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Nu prea pricep calculul tau. Ai deja 2 masini ICE si ai luat inca una, electrica. Deci ai 3. naveta zilnica este de 4 x 25 km. De ce 4? Si toata o faci acum exclusiv cu electrica?

#259
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Pai dacă se suie toți 3 in electrică se face prea grea si nu le mai ajunge curentul să se întoarcă acasă :)

#260
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,177
  • Înscris: 05.09.2007
stau la tara si am 2 copii la scoala , dimineata ii duc pe amandoi apoi ies la ore diferite.
in aplicatia bcr am pe ultimile 12 luni 10174 lei dati pe combustibil dar a fost pandemia , anul trecut aveam 14000 lei !

@convert , cu bateria incarcata pana in max 85 % fac aproape 300 km. cu ea plina imi arata 400 . EV-ul consuma invers fata de ICE , in oras scot 7-8 kWh/100 km in timp ce la drum lung(100 km/h) scoate 13-14. Masina o am din aprilie , sa vad ce consum va scoate can vine frigul , pana acum mi-a depasit asteptarile.

Edited by csi1, 27 July 2020 - 23:21.


#261
inuendo0

inuendo0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 03.06.2007

 csi1, on 27 iulie 2020 - 22:45, said:

pe mine nu ma afecteaza, in Moldova istorica nu au nici o statie de incarcare.
Ba exista. Iași

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate