Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Afacere oculta - Ce am nevoie?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#37
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

View Postadisz, on 16 noiembrie 2017 - 15:34, said:


Mai exact se ocupa cu specularea prostiei omenesti si este sinonima cu inselaciunea.

daca e s-o luam asa, ar trebui s-o bage la bulau si pe neti sandu.

#38
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017

View PostZark, on 16 noiembrie 2017 - 16:34, said:

. Am fost un vecin problema, faceam chefuri nonstop si canta muzica la maxim pana dimineata. Prietenii mei urcau si coborau scarile toata noaptea, au scapat si sticle de bautura si s-au spart pe scari, dezastru. ,

Presupun ca asta e primul obiect de activitate al firmei.Si dupa ce te incalzesti si o iei pe alte carari iti dai seama ca poti sa vorbesti cu mortii si te-ai gandit sa combini placutul cu utilul.

#39
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Dracnea cum credeti ca isi cheama oamenii sa il voteze in Tleorman?

#40
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View PostSkyspy, on 16 noiembrie 2017 - 17:21, said:

Presupun ca asta e primul obiect de activitate al firmei.Si dupa ce te incalzesti si o iei pe alte carari iti dai seama ca poti sa vorbesti cu mortii si te-ai gandit sa combini placutul cu utilul.

Amuzant, dar nu ala e primul obiect de activitate. CAEN 6311 e. De faptul ca pot aduce spirite din lumea de dincolo mi-am dat seama de multa vreme, de exemplu inaintea decesului unui persoane apropiate aud un sunet in vis, placut, nu poate fi descris sau redat. Si eu prima data am crezut ca o fi fost o coincidenta, dar s-a intamplat de 4 ori deja. Acelasi sunet, aceeasi intamplare (decesul unei persoane apropiate). De aici mi-am dat seama de calitatile pe care le am, ca pot patrunde intr-un fel in lumea de dincolo si pot comunica cu spiritele, si am inceput sa le dezvolt. Credeti-ma ca unii nu si-ar dori asemenea "calitati".

Edited by Zark, 16 November 2017 - 17:45.


#41
cjo

cjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 25.05.2016
Prima intrebare e gratis daca sunt client nou?

#42
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View PostZark, on 16 noiembrie 2017 - 15:24, said:

Salut. M-am gandit la o afacere pe timp de criza, care cu siguranta ar merge. Investitie nu prea e nevoie, am deja toate uneltele necesare. Dupa cum v-ati dat deja seama (cred), este vorba de o afacere care se ocupa cu "chestii" oculte (spiritism, dezlegari, blesteme, invocarea demonilor, etc). Am vrut sa va intreb daca exista o lege care interzice astfel de activitatit, pentru ca am citit pe internet si nu am gasit nici una. Si inca ceva, e nevoie de firma pentru o astfel de activitate? Daca da, ce CAEN trebuie?

PS:   Nu vreau sa fiu luat la misto, chiar am talent si vocatie in domeniu, vorbesc des cu mortii si cu demonii.
PS2: Eram curios daca trebuie sa emit factura pentru astfel de activitati, iar prin afacere ma refeream ca vreau sa ofer astfel de servicii contra cost.
Tu nu esti ala care din fata calculatorului facea mii de lire/luna prin UK?
Si daca nu ma insel, si cel care intreba cum se face frauda cu TVA-ul.

Edited by baliosss, 16 November 2017 - 17:56.


#43
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View Postcjo, on 16 noiembrie 2017 - 17:47, said:

Prima intrebare e gratis daca sunt client nou?

Ne putem intelege. Doar ca trebuie sa intelegi faptul ca nu sunt ghicitor, clarvazator si alte chestii de genul, adica nu pot raspunde la intrebari de genul "Cum il cheama pe vecinul de la 3?", "Va fi nervos seful maine la serviciu?", etc. In schimb pot lua legatura cu lumea de dincolo, asta in cazul in care spiritul / entitatea respectiva doreste sa colaboreze.

View Postbaliosss, on 16 noiembrie 2017 - 17:55, said:

Tu nu esti ala care din fata calculatorului facea mii de lire/luna prin UK?
Si daca nu ma insel, si cel care intreba cum se face frauda cu TVA-ul.

Ba da, dar nu am zis ca fac mii de lire pe luna din fata calculatorului. Am spus ca fac mai mult de 1000 lei. In rest, lucrez part-time. Nu are legatura ce fac eu in viata personala cu acest topic. Intrebarea cu frauda cu TVA-ul am pus-o, sincer, pentru ca am vazut un reportaj cum ca multi o fac si eram curios.

Sa revenim la topic, e mai bine asa. Am primit o gramada de raspunsuri care m-au ajutat si le multumesc acelor persoane. CAEN-ul respectiv este perfect pentru activitatea mea. Acum, eu nu locuiesc in Romania, e adevarat ca sunt in Anglia, si, daca te-ai fi documentat putin, ai fi aflat ca in Anglia puterea energetica a entitatilor din lumea de dincolo este net superioara altor tari. Zona isi spune cuvantul, majoritatea intamplarilor cu tenta paranormala se produc aici.

Edited by Zark, 16 November 2017 - 18:02.


#44
cjo

cjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 25.05.2016
Si daca spiritul de dincolo nu doreste sa colaboreze, imi dai banii inapoi? Eu am avut un strabunic care era cam ranchiunos cand traia si doresc sa-l intreb ceva legat de o mostenire....

#45
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View Postcjo, on 16 noiembrie 2017 - 17:59, said:

Si daca spiritul de dincolo nu doreste sa colaboreze, imi dai banii inapoi? Eu am avut un strabunic care era cam ranchiunos cand traia si doresc sa-l intreb ceva legat de o mostenire....

Desigur. Eu prefer intalnirile personale, avand o puternica legatura cu spiritul persoanei cautate, si, de asemenea, prefer platile dupa terminarea sedintelor. As putea face si la distanta, dar este mai greu, pentru ca eu nu am nici o legatura cu acel spirit si s-ar putea sa nu ma recunoasca sau sa refuze colaborarea cu mine. Daca spiritul respectiv si-a gasit cu adevarat linistea, va fi greu de adus inapoi. Pentru asta este nevoie de o forta superioara noua, oamenilor. Problema ar fi ca, in cazul aducerii inapoi a unui spirit care si-a gasit linistea, este posibil ca el sa nu se mai poata intoarce prea usor. Treaba asta nu e imposibila, implica anumite riscuri, dar nu e imposibila.

Edited by Zark, 16 November 2017 - 18:08.


#46
cjo

cjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 25.05.2016
Da, am intelesc. Este destul de periculoasa acesta meserie. Mai bine apelez la un notar. Nu cred ca vreau sa raman cu strabunicul pe cap.

#47
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Deci tu uk da vrei caen de ro.Cerinte:bila de sticla,conexiune superbuna la net,recuzita,tovarasu din camera alaturata care cauta in timp real date despre gasca din fata,sistem comunicare cu asociatul aka un rahat de pus in ureche,neaparat adresele dujmanilor,omulet care intervine noaptea la inamicii clientului.La atatea cerinte pune nene pret de uk.Cum era aia?:nu stiu daca universal e infinit,da de prostia omeneasca sant sigur.  A zis-o altul,nu eu.

#48
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostZark, on 16 noiembrie 2017 - 15:24, said:

PS2: Eram curios daca trebuie sa emit factura pentru astfel de activitati, iar prin afacere ma refeream ca vreau sa ofer astfel de servicii contra cost.

Ia-ti o casa de marcat portabila si scrii pe bon "Servicii spirituale si exorcizari"

#49
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017
Io cred ca ai dat-o-n bara in UK  cu meseria conventionala si acum cauti fraieri in Ro unde speri sa revii.Altfel nu as vedea de ce sa te intereseze CAEN-ul romanesc in UK.

#50
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 02.02.2007
mda.. la 3 draci, unul gratis!

#51
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View PostSkyspy, on 16 noiembrie 2017 - 19:03, said:

Io cred ca ai dat-o-n bara in UK  cu meseria conventionala si acum cauti fraieri in Ro unde speri sa revii.Altfel nu as vedea de ce sa te intereseze CAEN-ul romanesc in UK.

Neah, inca o duc bine in UK, nu am de ce sa ma plang. In Romania nu m-as intoarce, poate la pensie, dar nu are legatura asta. Tu crezi ca daca o firma a fost deschisa in Romania, nu poate avea activitate internationala? Ia informeaza-te. Pot avea activitate si in China pe firma din Romania, iti spun eu. Dar cred ca am inteles ce vrei tu sa imi sugerezi: Sa-mi deschid cate o firma in fiecare tara in care am activitate. Ar fi cam dificil si nu vad rostul, dar mna, vad ca nu ai treaba cu acest domeniu si nu stii cu ce se mananca. Cei de la finante mi-au spus doar ca trebuie sa fiu inregistrat ca platitor de TVA daca vreau sa am activitate internationala, nu ca trebuie sa am 200 de firme in 200 de tari daca am cate un client pe acolo. Pe scurt, nu vad rostul deschiderii unei firme in UK atata timp cat functioneaza cea din Romania.

Revenind la topic, esti liber sa crezi ce vrei. Eu am spus clar ca pot oferi dovezi ca ceea ce fac e real, si, daca tot am aceste inzestrari, m-am gandit ca pot obtine si un ban cinstit din ele. Preturile mele vor fi oricum "un nimic" fata de efectele ce vor aparea in urma acestor sedinte (fie ele efecte bune sau mai putin bune). In orice caz, am precizat intr-un post anterior ca pentru ca lucrurile acestea sa aiba efect, trebuie sa crezi in ele. Tie nu ti-as putea oferi nimic, pentru ca nu crezi in ele si doar m-ai incurca in comunicarile mele. Acestea nu pot fi realizate atata timp cat o forta energetica (tu) incearca (voluntar sau involuntar) sa le blocheze.

Edited by Zark, 16 November 2017 - 19:31.


#52
cjo

cjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 25.05.2016
Am ras cu pofta. Dupa cum scrii,nu esti prost/proasta. Esti un troll destul de inteligent.

#53
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Si daca mortu' cu care tre' sa vorbesti e in rai, ce ii spui clientului, ca e linia ocupata? Sa mearga la preot?
Faptul ca esti in UK si nu vrei sa revii dar iti faci firma in RO e de porc ca dracu.

Acum ceva vreme, am auzit de unu' care a dat popa in judecata pentru o sfestanie sau cum kil ii zice aleia cand vine sa-ti faca prin casa cruci si sa-ti spoiasca peretii cu apa de la robinet ca n-a scos dracii din casa. Cum poti demonstra succesul unei astfel de sedinte? Daca ala vine pregatit pentru a fi spiritualizat de tine, la fel de bine se poate duce la un prieten cu o bere si iese mult mai ieftin si mult mai fericit.

Daca iti faci firma, ai nevoie de un contabil,. Vorbeste cu unul si iti va spune ala toate detaliile legate de prosteala activitatea pe care vrei s-o desfasori. Sa iti iei un contabil roman, ca aia din UK nu sunt la curent cu legislatia de aici.

Edited by sorin147, 16 November 2017 - 21:08.


#54
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View Postsorin147, on 16 noiembrie 2017 - 21:08, said:

Si daca mortu' cu care tre' sa vorbesti e in rai, ce ii spui clientului, ca e linia ocupata? Sa mearga la preot?
Faptul ca esti in UK si nu vrei sa revii dar iti faci firma in RO e de porc ca dracu.

Acum ceva vreme, am auzit de unu' care a dat popa in judecata pentru o sfestanie sau cum kil ii zice aleia cand vine sa-ti faca prin casa cruci si sa-ti spoiasca peretii cu apa de la robinet ca n-a scos dracii din casa. Cum poti demonstra succesul unei astfel de sedinte? Daca ala vine pregatit pentru a fi spiritualizat de tine, la fel de bine se poate duce la un prieten cu o bere si iese mult mai ieftin si mult mai fericit.

Daca iti faci firma, ai nevoie de un contabil,. Vorbeste cu unul si iti va spune ala toate detaliile legate de prosteala activitatea pe care vrei s-o desfasori. Sa iti iei un contabil roman, ca aia din UK nu sunt la curent cu legislatia de aici.

Nu ai citit nimic din topicul asta. Am deja firma, am alt CAEN dar un CAEN nou se poate adauga. Nu ii spun ca e linia ocupata. De treaba asta ma ocup personal, alaturi de el. Daca nu stii nimic despre acest domeniu, te-as ruga politicos sa nu te bagi, iar daca vrei sa aflii, poate te-as putea ajuta.

Quote

Faptul ca esti in UK si nu vrei sa revii dar iti faci firma in RO e de porc ca dracu.

Da, nu vreau sa revin pentru ca ma descurc mai bine aici. Ce ai tu impotriva? Firma o am in Romania dinainte sa vin aici, si nu o inchid, atata timp cat mini-afacerea functioneaza, aduce un profit, eu platesc taxe pentru ea, am contabila pe care o platesc.

In legatura cu spiritismul, am spus deja ca ofer dovezi, la fata locului, nu stiu ce nu ai inteles. Limba romana probabil. Esti liber sa nu crezi nimic, iar in felul asta imi usurezi mie munca. Voi ignora persoanele care se baga in seama fara sens. Posted Image

Edited by Zark, 16 November 2017 - 21:27.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate