Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Afacere oculta - Ce am nevoie?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#55
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

View PostZark, on 16 noiembrie 2017 - 16:16, said:

Depinde de motiv si dorinte.
Am citit o carte: O calatorie in Supranatural.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2q095VSBICE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din cate inteleg, tu nu poti sa faci chestii din astea. Nu poti sa devii posedat. Practic tu spui calm si linistit ce auzi. Eu credeam ca e ceva asemanator crizelor de isterie si schizofrenie.
Motivul este ca vreau sa vad cu ochii mei cum se manifesta un spirit din asta pt ca eu nu cred in spirite.

#56
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View PostPlatonX, on 16 noiembrie 2017 - 21:38, said:

Am citit o carte: O calatorie in Supranatural.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2q095VSBICE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din cate inteleg, tu nu poti sa faci chestii din astea. Nu poti sa devii posedat. Practic tu spui calm si linistit ce auzi. Eu credeam ca e ceva asemanator crizelor de isterie si schizofrenie.
Motivul este ca vreau sa vad cu ochii mei cum se manifesta un spirit din asta pt ca eu nu cred in spirite.

Asta e problema. Nu poti face asa ceva atata timp cat nu crezi ca exista. E ca si cum eu iti spun ca exista zapada. Vine iarna, iti arat ca e zapada afara, dar tu zici "nu cred". Cand nu crezi ca exista e o respingere totala. Asta e problema la multi. Practic nu poti participa cu adevarat la asa ceva daca nu crezi ca exista.

Edited by Zark, 16 November 2017 - 21:50.


#57
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

View PostZark, on 16 noiembrie 2017 - 21:46, said:

Asta e problema. Nu poti face asa ceva atata timp cat nu crezi ca exista. E ca si cum eu iti spun ca exista zapada. Vine iarna, iti arat ca e zapada afara, dar tu zici "nu cred". Cand nu crezi ca exista e o respingere totala. Asta e problema la multi. Practic nu poti participa cu adevarat la asa ceva daca nu crezi ca exista.
Pai eu o sa te vad cu te manifesti: in cartea asta scria ca odata ce demonul intra in tine, iti schimbi vocea, spui tot felul de informatii pe care le stiu doar eu. Mai scria ca demonii s-au materializat si i-au fotografiat. Pai asta pot sa vad fara sa cred: se materializeaza demonul si il vad.

#58
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View PostPlatonX, on 16 noiembrie 2017 - 22:00, said:

Pai eu o sa te vad cu te manifesti: in cartea asta scria ca odata ce demonul intra in tine, iti schimbi vocea, spui tot felul de informatii pe care le stiu doar eu. Mai scria ca demonii s-au materializat si i-au fotografiat. Pai asta pot sa vad fara sa cred: se materializeaza demonul si il vad.

Acum am citit motivul tau. Tu nu ai nevoie de asa ceva. Tu vrei distractie. Daca vrei distractie du-te in club, nu la sedinte de spiritism, astea sunt chestii periculoase. Unii chiar au nevoie, dar tu nu ai, asa ca lasa-i pe cei ce au nevoie sa aiba parte de asa ceva si cauta distractia in lucruri mai putin periculoase. O sticla de vodka te rezolva, te vei distra bine, nu ai nevoie de spiritism.

#59
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Daca ai deja contabila, de ce ai inceput un thread nou aici? Asta e domeniul ei de activitate si mai e si platita pentru asta. Deranjeaza-o cu intrebari.

De Doamne-Doamne nu ti-e teama?

#60
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

View PostZark, on 16 noiembrie 2017 - 15:24, said:

Salut. M-am gandit la o afacere pe timp de criza, care cu siguranta ar merge. Investitie nu prea e nevoie, am deja toate uneltele necesare. Dupa cum v-ati dat deja seama (cred), este vorba de o afacere care se ocupa cu "chestii" oculte (spiritism, dezlegari, blesteme, invocarea demonilor, etc). Am vrut sa va intreb daca exista o lege care interzice astfel de activitatit, pentru ca am citit pe internet si nu am gasit nici una. Si inca ceva, e nevoie de firma pentru o astfel de activitate? Daca da, ce CAEN trebuie?

PS:   Nu vreau sa fiu luat la misto, chiar am talent si vocatie in domeniu, vorbesc des cu mortii si cu demonii.
PS2: Eram curios daca trebuie sa emit factura pentru astfel de activitati, iar prin afacere ma refeream ca vreau sa ofer astfel de servicii contra cost.
Nu te baga in asa ceva,ca la un moment dat totul o sa se intoarca impotriva ta si ai sa regreti !!! Incearca sa muncesti cinstit

#61
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
M-am bagat deja, si nu imi doresc sa ies. Fac bine unora prin practicile mele, deci nu are rost sa-mi fie teama. Nu fac rau nimanui fara un scop bine definit. Multi sunt cei ce pot face aceste lucruri, dar nu le fac pentru ca nu le cunosc. Nu poti face asa ceva pana nu te stapanesti pe tine, pana nu reusesti sa-ti invingi propriile forte interioare. Cand vei reusi, atunci le vei putea controla. La mine, pacatul e facut deja, dar nu in scopuri rele, si nici nu imi doresc sa ma opresc, ci din contra, sa evoluez. Te-ai gandit vreodata daca o ruda de-a ta ar fi intr-un pericol si eu as salva-o? Nu cred ca m-ai condamna pentru asta. Aceste practici pot fi privite si ca un lucru rau, dar si ca un lucru bun. Daca ai vazut, pe toti cei interesati i-am intrebat de scop si am respins persoanele ce nu au un scop bine definit.

Edited by Zark, 16 November 2017 - 22:58.


#62
A10Warthog

A10Warthog

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 902
  • Înscris: 12.11.2017

View PostZark, on 16 noiembrie 2017 - 22:55, said:

Te-ai gandit vreodata daca o ruda de-a ta ar fi intr-un pericol si eu as salva-o?

Dacă presupusul cetătean se află într-o situație critică, mi se pare că ar aprecia ajutorul unui medic sănătos la cap, care a făcut școală și nu are creierii terci ori e pe legale.

Edited by A10Warthog, 17 November 2017 - 00:19.


#63
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Apeleaza cu incredere la un medic pentru problemele medicale. Aceste lucruri nu le poate rezolva un medic, nici macar un preot daca nu are cunostintele necesare. Sunt lucruri peste puterea lor de intelegere. Probleme cu capul nu am, deci nu-ti face iluzii de genul asta, iar de drogat, niciodata, sunt total impotriva drogurilor, daca asta ai incercat sa insinuezi ca sunt un drogat care mai are si probleme la cap. Posted Image

PS: As vrea sa vad si eu acel medic care te salveaza de un blestem. Fara gluma.

Edited by Zark, 17 November 2017 - 01:01.


#64
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,495
  • Înscris: 02.09.2006

View PostZark, on 16 noiembrie 2017 - 15:50, said:


M-am gandit la situatia asta, ca vecinii nu ar fi deacord sa fac eu sedinte de spiritism si sa aduc demonii in bloc. Ar chema popa toata ziua si mi-ar deranja activitatea, ar fugi demonii. Dar, eu am deja firma, numai ca e pe alt domeniu de activitate, si cred ca nu voi avea nevoie de semnatura vecinilor pentru a-mi adauga un nou CAEN. Au semnat deja ca sunt deacord sa imi desfasor activitatea in apartament (cea din alt domeniu de activitate), inclusiv seful de scara.
ce dracu' e ala ''sef de scara''???? in ce tara traiesti?

#65
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

View PostZark, on 16 noiembrie 2017 - 22:31, said:

Acum am citit motivul tau. Tu nu ai nevoie de asa ceva. Tu vrei distractie. Daca vrei distractie du-te in club, nu la sedinte de spiritism, astea sunt chestii periculoase. Unii chiar au nevoie, dar tu nu ai, asa ca lasa-i pe cei ce au nevoie sa aiba parte de asa ceva si cauta distractia in lucruri mai putin periculoase. O sticla de vodka te rezolva, te vei distra bine, nu ai nevoie de spiritism.
Nu distractie. Dovezi palpabile. Sa vad cum un demon se materializeaza, sa vad cum arata. Sa vad cum vorbeste. Si nu pentru distractie, de curiozitate.

#66
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View PostPlatonX, on 17 noiembrie 2017 - 09:53, said:

Nu distractie. Dovezi palpabile. Sa vad cum un demon se materializeaza, sa vad cum arata. Sa vad cum vorbeste. Si nu pentru distractie, de curiozitate.

De curiozitate du-te cu incredere la alte persoane. Eu nu ma joc cu chestiile astea si le fac atunci cand chiar e nevoie de ele. Distruge-ti viata in alta parte, dar nu prin intermediul meu. :)
Ceea ce vorbesti tu, ai vazut in filme sau ai citit in carti. Niciodata nu o sa vezi un om negru, inalt, gras si cu cap de bou sau ce vrei tu sa vezi. Alea sunt filme, aici e vorba de realitate, nu de efecte si trucuri la care rad si actorii ce joaca in acele filme.

#67
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

View PostZark, on 17 noiembrie 2017 - 11:23, said:

Niciodata nu o sa vezi un om negru, inalt, gras si cu cap de bou sau ce vrei tu sa vezi.
Roger Morneau, care a scris cartea O calatorie in supranatural a spus ca demonii s-au materializat, spiritistii i-au fotografiat si le-au facut tablouri.

#68
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View PostPlatonX, on 17 noiembrie 2017 - 11:45, said:

Roger Morneau, care a scris cartea O calatorie in supranatural a spus ca demonii s-au materializat, spiritistii i-au fotografiat si le-au facut tablouri.

Asa ceva sa faci tu. Tu nu stii ce pericole implica permiterea unui demon sa se materializeze si sa prinda o forma de orice fel in lumea noastra. Tu stii cate eforturi se fac (zilnic probabil) in diferite locuri ale lumii pentru a trimite un demon inapoi in lumea lui ?! De ce crezi ca se fac? Din cauza prostilor care le permit sa ramana printre noi si sa aduca pagube materiale si pierderi imense, uneori chiar de vieti. Nu iti dai seama ce pericole implica permiterea unui demon sa ramana in lumea noastra. Informeaza-te cate persoane isi omoara cu buna stiinta familiile si persoanele apropiate prin astfel de practici.

Edited by Zark, 17 November 2017 - 12:21.


#69
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Daca va jucati de-a Dumnezeu ...
Va mananca-n cur si nu stiti cum sa va scarpinati.

Edited by shymano, 17 November 2017 - 14:37.


#70
LanceDemon

LanceDemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.07.2012
Tu nu ai nevoie de firma...ai nevoie de doctor.
Ramai in Uk  , demonii de aici ( Dragnea , Olguta, Vosganian ) sunt prea puternici pentru tine si sunt sanse destul de mari sa devii votantul lor la urmatoarele alegeri.

PS
Sunt curios : intra si demoni feminini in tine? sau numai masculini?

#71
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View PostLanceDemon, on 18 noiembrie 2017 - 20:22, said:

Tu nu ai nevoie de firma...ai nevoie de doctor.
Ramai in Uk  , demonii de aici ( Dragnea , Olguta, Vosganian ) sunt prea puternici pentru tine si sunt sanse destul de mari sa devii votantul lor la urmatoarele alegeri.

PS
Sunt curios : intra si demoni feminini in tine? sau numai masculini?

Prefer sa nu raspund atata timp cat iei totul ca pe o gluma si cauti o cale sa iti bati joc. Vei ajunge, daca nu ai ajuns deja, ca viata ta sa fie o gluma, asta in caz ca nu este deja. Nu intra nici un demon in tine, aici nu suntem in filme cum crezi tu, e cu totul altceva. Aia de care spui tu nu sunt demoni, au puternice influente negative, nu neg asta, dar nu sunt demoni. Ei ar putea avea legaturi cu Astaroth, nici asta nu neg, pentru ca manifesta semne specifice ale comportamentului unei persoane ce sunt influentate de el. Mare greseala, dar toti o fac pe pielea lor.
Multumesc.

Edited by Zark, 19 November 2017 - 11:12.


#72
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Eu am o curiozitate, cum identifici entitatile astea? Am vazut ca majoritatea au un singur nume. Daca-s mai multi cu acelasi nume cum il aduci pe ala care trebuie? Dupa poza? Dupa anul mortii? Dupa CNP?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate