Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Afacere oculta - Ce am nevoie?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#1
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Salut. M-am gandit la o afacere pe timp de criza, care cu siguranta ar merge. Investitie nu prea e nevoie, am deja toate uneltele necesare. Dupa cum v-ati dat deja seama (cred), este vorba de o afacere care se ocupa cu "chestii" oculte (spiritism, dezlegari, blesteme, invocarea demonilor, etc). Am vrut sa va intreb daca exista o lege care interzice astfel de activitatit, pentru ca am citit pe internet si nu am gasit nici una. Si inca ceva, e nevoie de firma pentru o astfel de activitate? Daca da, ce CAEN trebuie?

PS:   Nu vreau sa fiu luat la misto, chiar am talent si vocatie in domeniu, vorbesc des cu mortii si cu demonii.
PS2: Eram curios daca trebuie sa emit factura pentru astfel de activitati, iar prin afacere ma refeream ca vreau sa ofer astfel de servicii contra cost.

Edited by Zark, 16 November 2017 - 15:27.


#2
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

 Zark, on 16 noiembrie 2017 - 15:24, said:

...vorbesc des cu mortii si cu demonii.
Iar ei nu te-au ajutat cu codul CAEN...

Mergi pe 9609, activități de astrologie și spiritism.

#3
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 04.10.2006
Da, cred ca poti gasi codul CAEN in codul penal , art 215 posibil.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Probabil intra in aceeasi categorie cu tig@ncile din cazul lui O. Zavoranu. Inselaciunea e infractiune in Romania, si se pedepseste conform legii.

Edited by Hider141, 16 November 2017 - 15:34.


#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

 Zark, on 16 noiembrie 2017 - 15:24, said:

o afacere care se ocupa cu "chestii" oculte (spiritism, dezlegari, blesteme, invocarea demonilor, etc).

Mai exact se ocupa cu specularea prostiei omenesti si este sinonima cu inselaciunea.

#6
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Daca vrei sa prestezi orice activitate in mod legal, trebuie sa deschizi o firma sau cel putin sa scoti autorizatie de PFA. Ilegal nu cred ca este ceea ce vrei sa faci. In legatura cu codul CAEN trebuie sa intrebi la Registrul Comertului.
PS Cum a postat si colegul scaiba cred ca te incadrezi la 9609

Edited by Gaby_M, 16 November 2017 - 15:40.


#7
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

 Zark, on 16 noiembrie 2017 - 15:24, said:

...PS2: Eram curios daca trebuie sa emit factura pentru astfel de activitati...
Nu, bon fiscal.
Dacă ai clienți PJ și le iei peste suta de Euro, bagi și facturi.

Lu' dracnea, nu vrei să-i ghicești oleacă?
Să ne mirăm de competențele matele, zic...

#8
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,178
  • Înscris: 13.01.2011
Înseamnă că nu vorbești cu tartorul cel mare, daca nu ai primit informația :lol:

#9
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

 uhu10uhu, on 16 noiembrie 2017 - 15:33, said:

Da, cred ca poti gasi codul CAEN in codul penal , art 215 posibil.

Inteleg unde bati. Dar eu nu insel pe nimeni, chiar pot oferi dovezi fata in fata folosindu-ma doar de energia persoanei doritoare. In orice caz, m-as feri sa fac asta doar pentru dovezi, astea sunt chestii periculoase, iar o persoana slaba poate atrage un demon asupra lui/ei foarte usor. Trebuie sa stii sa te comporti si sa ai o vasta experienta in domeniu. Demonii trebuie tratati cu respect, nu invocati pentru a dovedi ca exista. Chemarea lor din lumea de dincolo ii poate supara.

#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

 Zark, on 16 noiembrie 2017 - 15:24, said:


PS:   Nu vreau sa fiu luat la misto, chiar am talent si vocatie in domeniu, vorbesc des cu mortii si cu demonii.

Interesant,cu demonii mai vorbesc si din cand in cand,ceva de genul mortii m---i de demon.Da' foarte rar.

#11
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,492
  • Înscris: 05.06.2009
aham, si unde ai de gand sa desfasori activitatea, ai deja un sediu ? ca daca ai de gand sa-ti desfasori activitatea intr-un apartament de bloc...o sa-ti sara vecinii in cap, ca se perinda clientii prin bloc, ca e galagie, ca faci lucruri necurate....

#12
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

 corinadaniela, on 16 noiembrie 2017 - 15:42, said:

aham, si unde ai de gand sa desfasori activitatea, ai deja un sediu ? ca daca ai de gand sa-ti desfasori activitatea intr-un apartament de bloc...o sa-ti sara vecinii in cap, ca se perinda clientii prin bloc, ca e galagie, ca faci lucruri necurate....

M-am gandit la situatia asta, ca vecinii nu ar fi deacord sa fac eu sedinte de spiritism si sa aduc demonii in bloc. Ar chema popa toata ziua si mi-ar deranja activitatea, ar fugi demonii. Dar, eu am deja firma, numai ca e pe alt domeniu de activitate, si cred ca nu voi avea nevoie de semnatura vecinilor pentru a-mi adauga un nou CAEN. Au semnat deja ca sunt deacord sa imi desfasor activitatea in apartament (cea din alt domeniu de activitate), inclusiv seful de scara.

#13
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Wikihow îți subminează afacerea. Posted Image Posted Image Scoate tu înainte un manual și publică-l. Posted Image
Vezi că, deși e plină de tecrini țara asta, sunt cam circumspecți cu cei ce lucrează cu Michiduță. Posted Image

 Zark, on 16 noiembrie 2017 - 15:24, said:

vorbesc des cu mortii

Mi-ai adus aminte de asta: vise, libertate, cer... Posted Image

Edited by ursamajor, 16 November 2017 - 16:00.


#14
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Asta suna ca faza aia:
"-Alo, ghicitoarea Maria (Tanta, Veta, cum o chema-o ...) ???
- (?!?) ... mm...da ... Dar cine-i la telefon ??!!??...
- (???!!!)Apai, ce fel de ghicitoare esti, daca nu stii nici macar cine te suna ??"...

Nevoie n-ai decat de tupeu ... si putina vocatie in a prosti "clientii" ... ceva mai mult decat sunt deja ...
In rest, are balta peste, e plina tara de prosti ...

Edited by shymano, 16 November 2017 - 15:58.


#15
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 04.10.2006

 Zark, on 16 noiembrie 2017 - 15:37, said:


Inteleg unde bati. Dar eu nu insel pe nimeni, chiar pot oferi dovezi fata in fata folosindu-ma doar de energia persoanei doritoare. In orice caz, m-as feri sa fac asta doar pentru dovezi, astea sunt chestii periculoase, iar o persoana slaba poate atrage un demon asupra lui/ei foarte usor. Trebuie sa stii sa te comporti si sa ai o vasta experienta in domeniu. Demonii trebuie tratati cu respect, nu invocati pentru a dovedi ca exista. Chemarea lor din lumea de dincolo ii poate supara.

Ok, daca doar pentru scopuri de curiozitate nu merita chemati, care ar fi beneficiul invocarii demonilor? Adica de ce ar da lumea bani pentru asta?
Multumesc!

#16
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Chestia e ca eu nu ii voi insela, atata timp cat am spus ca ofer dovezi. In orice caz, aceste activitati pot fi realizate atunci cand oamenii cred in ele. Fara credinta, nimeni nu te ajuta, nici demonii si nici macar Dumnezeu.

 uhu10uhu, on 16 noiembrie 2017 - 16:08, said:

Ok, daca doar pentru scopuri de curiozitate nu merita chemati, care ar fi beneficiul invocarii demonilor? Adica de ce ar da lumea bani pentru asta?
Multumesc!

In cazul in care doresti ajutor intr-o anumita perioada grea, distrugerea unei persoane, demonii pot fi chemati, vei primi ajutorul solicitat, sau chiar ceva in plus, dar la randul lui, demonul iti va lua ceva. Asta stabileste singur, nu tu stabilesti. Unii au cerut lucruri in batjocura, si s-au ales cu adevarate catastrofe cand le-a venit randul sa-si plateasca datoria. Demonul iti va lua ceva inapoi, candva, din cauza ca, nici el nu a stabilit ce sa-ti ofere, tu ai stabilit, lafel si el va stabili ce iti va lua inapoi.

Edited by Zark, 16 November 2017 - 16:11.


#17
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 Zark, on 16 noiembrie 2017 - 15:37, said:


Demonii trebuie tratati cu respect
Ma lasa-i dracu!Cum adica?

#18
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 04.10.2006
Si chestia asta se poate face doar face 2 face sau si telefonic? Poti scoate si demonii din oameni?
Nu de alta dar ma gandesc la soacra si nu stiu cum as putea sa o anesteziez ca sa o aduc la firma sa imi tai factura si sa decontez TVA-ul

Edited by uhu10uhu, 16 November 2017 - 16:20.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate