Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 

Afacere oculta - Ce am nevoie?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#19
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

View PostZark, on 16 noiembrie 2017 - 15:24, said:

vorbesc des cu mortii si cu demonii.
Pe mine ma intereseaza. Cat ma costa o sedinta de spiritism ?

#20
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View PostdaniMMM, on 16 noiembrie 2017 - 16:09, said:

Ma lasa-i dracu!Cum adica?

Adica nu e bine sa-i chemi din lumea de dincolo pentru a-ti oferi dovada ca exista. Lafel ca noi oamenii, demonii au ratiune. Ofera ceva atunci cand primesc ceva. Sunt forte extreme pe care noi nu le putem controla. Ca sa intelegi, invocarea unui demon atrage dupa ea plata unei datorii catre el, nu poti stii ce iti va lua, si cand. Daca il chemi cand nu ai nevoie de nimic, doar pentru a dovedi ca exista, la randul lui iti va lua ceva. Chiar si viata ta sau a unei persoane dragi. Nu poti stii ce va lua dinainte. De asta nu e bine sa te joci cu astfel de lucruri si trebuie sa-i tratezi cu respect. Acum sa revenim la subiectul topicului, prea multe explicatii nu merita date aici.

View PostPlatonX, on 16 noiembrie 2017 - 16:14, said:

Pe mine ma intereseaza. Cat ma costa o sedinta de spiritism ?

Depinde de motiv si dorinte.

Edited by Zark, 16 November 2017 - 16:18.


#21
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Ai zis ca vorbesti des cu mortii.Ce anume?Ce povestiti?Serios intreb

#22
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View Postuhu10uhu, on 16 noiembrie 2017 - 16:13, said:

...ma gandesc la soacra si nu stiu cum as putea sa o anesteziez ca sa o aduc la firma sa imi tai factura.
Potrivit conceptului de eficiență econonică, nu trebuie să irosești nici anestezicul și nici hârtia să o tai.
Duci soacra și ți-o taie direct.

#23
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Unele persoane isi doresc sa afle anumite raspunsuri de la persoane decedate. Eu nu intreb, ei intreaba. Eu doar primesc raspunsurile si le transmit acelori persoane. Cam toate s-au dovedit adevarate. Poate nu in acel moment, dar in timp, da. Nu mai credeti in prostiile cu "magia alba", nu exista asa ceva. Dumnezeu nu permite chemarea sufletelor care au ajuns la destinatia finala, asta doar demonii o pot face. Dar am avertizat, poate sa-ti ia ceva in schimb, candva.

#24
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Si nu ai gasit un inspecor ANAF mort, sa-ti explice el cum e cu actele?

#25
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
trebuie să punem link-ul pe topicul de black friday. unii par disperați să prindă mâine comanda unui xbox la 600 de lei

On-topic: care sunt cheltuielile deductibile la calculul impozitului pe profit? :))))

Edited by bobalex18, 16 November 2017 - 16:27.


#26
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006

View Postbobalex18, on 16 noiembrie 2017 - 16:26, said:

trebuie să punem link-ul pe topicul de black friday. unii par disperați să prindă mâine comanda unui xbox la 600 de lei

On-topic: care sunt cheltuielile deductibile la calculul impozitului pe profit? Posted Image)))
Pai transportul demonilor intre lumi e decontat sau nu?

#27
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,523
  • Înscris: 05.06.2009

View PostZark, on 16 noiembrie 2017 - 15:50, said:


M-am gandit la situatia asta, ca vecinii nu ar fi deacord sa fac eu sedinte de spiritism si sa aduc demonii in bloc. Ar chema popa toata ziua si mi-ar deranja activitatea, ar fugi demonii. Dar, eu am deja firma, numai ca e pe alt domeniu de activitate, si cred ca nu voi avea nevoie de semnatura vecinilor pentru a-mi adauga un nou CAEN. Au semnat deja ca sunt deacord sa imi desfasor activitatea in apartament (cea din alt domeniu de activitate), inclusiv seful de scara.

ok, am inteles, ai deja o firma, dar clientii iti trec pragul ? daca nu sau ai clienti foarte putini acum si dintr-odata incep sa se perinde multe persoane la sediu/apartament, cat crezi ca va trece pana sa afle vecinii despre noua ta indeletnicire ? si mai apoi cat timp pana la primele reclamatii, sicane, adus de preoti, si alte asemenea ?

#28
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Sunt obisnuiti cu galagia si venitul / plecatul din apartamentul meu. Am fost un vecin problema, faceam chefuri nonstop si canta muzica la maxim pana dimineata. Prietenii mei urcau si coborau scarile toata noaptea, au scapat si sticle de bautura si s-au spart pe scari, dezastru. Nu a chemat nimeni politia, dar intr-o dimineata m-am trezit cu vecinul de langa mine la usa si a urlat un pic la mine ca nu a putut dormi toata noaptea. Deci vecinii mei sunt obisnuiti, nu ar fi problema cu plimbarea clientilor catre mine si inapoi.

#29
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Problema e cu plimbarea dracilor inainte si inapoi .
Cum primesti raspunsurile?Auzi vocile in urechi ca si de la persoanele din jur sau cum?

Edited by daniMMM, 16 November 2017 - 16:37.


#30
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014

View Postscaiba, on 16 noiembrie 2017 - 15:31, said:

Mergi pe 9609, activităţi de astrologie şi spiritism.
pe bune exista cod caen pentru asa ceva? Posted Image
misto tara. cand am cautat codu caen pt programare de aplicatii web - nimic. bine ca au pentru spiritism

#31
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View PostdaniMMM, on 16 noiembrie 2017 - 16:36, said:

Problema e cu plimbarea dracilor inainte si inapoi .
Cum primesti raspunsurile?Auzi vocile in urechi ca si de la persoanele din jur sau cum?

E greu de explicat. Nu e ca si cum ai auzi vocea in urechi. In momentul in care totul incepe, eu, prin corpul meu, permit intrarea unei entitati in lumea noastra. Practic, raspunsurile nu vin fizic, e o voce interioara care imi ofera raspunsurile prin interiorul meu, iar eu le transpun verbal, in lumea noastra. In acele momente, corpul meu devine doar un intermediar intre lumea noastra si acea entitate, nimic altceva.

Edited by Zark, 16 November 2017 - 16:45.


#32
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017
Daca am pune mai multi mana de la mana cam 5€,ai putea chema demonul lui Dracnea sa-l duca.(de tot).

#33
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View PostZark, on 16 noiembrie 2017 - 16:42, said:

...o voce interioara care imi ofera raspunsurile...
Clar.
Poți face o fuziune prin contopire, rezultă o firmă nouă.
Un partener de afaceri poți găsi aici.

#34
karapok

karapok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 07.08.2017

View PostdaniMMM, on 16 noiembrie 2017 - 16:09, said:

Ma lasa-i dracu!Cum adica?


La fel cum il respectam pe Dragnea, care cred ca este un boss al lor, el ciordaneste, noi platim datoriile, cu demonii nu te joci, oricum, cu mortii este greu de vorbit, marea majoritate sunt intr-un fel de void, cam greu de ajuns acolo

#35
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostSkyspy, on 16 noiembrie 2017 - 16:48, said:

Daca am pune mai multi mana de la mana cam 5€,ai putea chema demonul lui Dracnea sa-l duca.(de tot).
Si demonul lui dragnea ia spaga?

#36
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Daca tot vorbesti cu aia de dincolo zi-le si tu sa nu mai voteze cu hotii astia macar de acum incolo.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate