Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 

Sapphire R7 240 1 gb DDR5 128 Bits

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
vasluianuliviu

vasluianuliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 310
  • Înscris: 20.09.2006
Am achizitionat de curand placa asta video si am avut supriza neplacuta sa constat in CPUZ ca e listata doar x8 in loc de x16 conform specificatiilor de pe internet. Dupa ceva sapaturi am constatat ca doar asta e viteza ei. PCI 3.0 x8. Neplacuta treaba si aiurea sa descoperi dupa ce o cumperi.
Posed o placa de baza mai veche cu pcie x16 v1.1, Asus p5b SE. Face placa video bottleneck din cauza ca e x8? Sau banda ei nu e suficient de mare si face fata pci x16 v1.1?

#2
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.286
  • Înscris: 25.01.2007
nu as crede ca sunt probleme insa nu am avut placa din aia, am un r7 260x si indica dupa cum vezi in poza

Fișiere atașate



#3
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 752
  • Înscris: 04.11.2014
Fiind x8 si pe 1.1 o sa aibe viteze de transfer mici , dar , nici placa ta video nu este una care sa utilizeze extrem de mult . Nu cred ca cineva iti poate spune daca va fi limitata sau nu . Cel mai bine iei cateva jocuri , te uiti pe net la fps-ul acestei placi in jocurile luate si vezi si tu daca te apropii.

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu ai o placa video care sa fie limitata de latimea busului x8,placa ta putea foarte bine sa fie doar x4 sau daca era pe un port pci-e 3.0 chiar x1.Este o placa foarte slaba,eu as fi luat-o doar ca sa am imagine pe ecran.

#5
vasluianuliviu

vasluianuliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 310
  • Înscris: 20.09.2006

View Postxeleron, on 04 ianuarie 2017 - 00:52, said:

Nu ai o placa video care sa fie limitata de latimea busului x8,placa ta putea foarte bine sa fie doar x4 sau daca era pe un port pci-e 3.0 chiar x1.Este o placa foarte slaba,eu as fi luat-o doar ca sa am imagine pe ecran.


cam asa arata in hwinfo

Video Bus:       PCIe v3.0 x8 (8.0 GT/s) @ x8 (2.5 GT/s). Acum ce sa inteleg? Portul meu pci e este pci x16.

#6
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.709
  • Înscris: 01.01.2008
Ce placa de baza ai?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate