Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sapphire R7 240 1 gb DDR5 128 Bits

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
vasluianuliviu

vasluianuliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 20.09.2006
Am achizitionat de curand placa asta video si am avut supriza neplacuta sa constat in CPUZ ca e listata doar x8 in loc de x16 conform specificatiilor de pe internet. Dupa ceva sapaturi am constatat ca doar asta e viteza ei. PCI 3.0 x8. Neplacuta treaba si aiurea sa descoperi dupa ce o cumperi.
Posed o placa de baza mai veche cu pcie x16 v1.1, Asus p5b SE. Face placa video bottleneck din cauza ca e x8? Sau banda ei nu e suficient de mare si face fata pci x16 v1.1?

#2
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
nu as crede ca sunt probleme insa nu am avut placa din aia, am un r7 260x si indica dupa cum vezi in poza

Attached Files



#3
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 04.11.2014
Fiind x8 si pe 1.1 o sa aibe viteze de transfer mici , dar , nici placa ta video nu este una care sa utilizeze extrem de mult . Nu cred ca cineva iti poate spune daca va fi limitata sau nu . Cel mai bine iei cateva jocuri , te uiti pe net la fps-ul acestei placi in jocurile luate si vezi si tu daca te apropii.

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu ai o placa video care sa fie limitata de latimea busului x8,placa ta putea foarte bine sa fie doar x4 sau daca era pe un port pci-e 3.0 chiar x1.Este o placa foarte slaba,eu as fi luat-o doar ca sa am imagine pe ecran.

#5
vasluianuliviu

vasluianuliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 20.09.2006

View Postxeleron, on 04 ianuarie 2017 - 00:52, said:

Nu ai o placa video care sa fie limitata de latimea busului x8,placa ta putea foarte bine sa fie doar x4 sau daca era pe un port pci-e 3.0 chiar x1.Este o placa foarte slaba,eu as fi luat-o doar ca sa am imagine pe ecran.


cam asa arata in hwinfo

Video Bus:       PCIe v3.0 x8 (8.0 GT/s) @ x8 (2.5 GT/s). Acum ce sa inteleg? Portul meu pci e este pci x16.

#6
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ce placa de baza ai?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate