Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Muzica Pop?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
259 replies to this topic

#1
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
Buna,

As avea doua intrebari:

1.) Voi ce topuri, playlisturi, liste actuale de muzica pop urmariti?

2.) Ce parere aveti de cel mai cunoscut playlist de muzica pop de pe YouTube?
https://www.youtube....rmhvj7fax8fdxoj

Multumesc pentru timpul acordat celor care raspund,
Ana

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 07.08.2008
Eu prefer sa ascult ce artist/muzica imi place si nu sa ma iau dupa playlistul lui cutarel de pe net.
De curiozitate, cine a zis ca ala e cel mai cunoscut playlist de muzica pop de pe YouTube?

#3
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
Buna,

Da, insa eu la munca prefer sa pun un playlist si sa mearga in background, sa nu ma opresc din munca si sa schimb melodiile la fiecare 4 minute.

Statisticile spun ca e cel mai vizualizat playlist de muzica pop, in afara playlisturilor create de YouTube. Nu e asa? Daca exista playlisturi de pop mai vizualizate, te rog sa mi le trimiti.

Multumesc pentru timpul acordat!

Edited by anacalin, 01 May 2016 - 20:08.


#4
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 04.09.2013
probabil in urma numarului de vizualizari.

#5
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
@Wld-Ro, da, dupa vizualizari.

#6
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 07.08.2008
Ce ai pus tu nu e primul.. e cam al 3lea, depinde acum si ce anume ai cautat :). Eu am cautat simplu "pop music playlist". In fine, eram curios mai mult daca e vreo pagina dedicata pentru astfel de playlisturi, in afara de pagina de cautare.
Uite un playlist cu mai multe vizualizari: https://www.youtube....Ei0R24qDbVtyy66

#7
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
Buna.

Am specificat special pentru asta, ca vorbesc de playlisturi care nu au fost create de YouTube.

Multumesc.

#8
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,852
  • Înscris: 10.12.2006
Buna.

Eu daca o dau in stilul "radio" prefer sa bag in last.fm un artist si sa folosesc functia Similar Artists, asa stiu ca ce canta are sanse sa-mi placa. "Pop" e mult prea generic.

Cu placere.

#9
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
Multumesc! Posted Image

#10
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,888
  • Înscris: 03.02.2005
Daca asculti muzica si nu te intereseaza clipurile, mai bine asculti posturi de radio online.
Eu folosesc TuneIn, de pe care ascult ce-mi place. Gasesti acolo ce posturi de radio vrei cu ce muzica pop doresti.
O prima lista ar fi: Top 40/Pop Radio, insa eu prefer sa caut posturile radio dintre care cel mai adesea ascult de pe la 1.FM: 1.FM - Absolute Top 40
Uneori mai ascult si alte posturi de radio care-s tot pe POP, dar si Trance (pentru a fi in priza):
- Radio Swiss Pop;
- Dance Hits- AddictedToRadio.com;
- 1.FM - Amsterdam Trance Radio.

Eu nu am rabdare sa caut muzica dupa artisti, doar daca mi se pare o melodie faina si vreau sa o ascult si iar sa o reascult. In general merg pe "mana" celor de la radio.
Oricum fiind o chestiune de gusturi, nu ai sa gasesti playlist-uri care or sa-ti satisfaca tie "placearea audio" 100% :)

Edited by Ciubex, 01 May 2016 - 20:35.


#11
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
Buna, Ciubex!

As avea o intrebare, pot gasi la radio-urile postate de tine topuri cu cele mai difuzate melodii pe acele radiouri?

Multumesc!

#12
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,852
  • Înscris: 10.12.2006
Cele mai difuzate melodii sunt cele pentru care platesc casele de discuri. Un radio in mod normal nu pune ce vrea el.

#13
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
Pe ce se bazeaza spusele tale?

Fara presupuneri, va rog.

#14
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,888
  • Înscris: 03.02.2005
Din pacate ar trebui sa intri pe fiecare post de radio in parte, pe paginile lor pentru a vedea topurile lor.
Eu folosesc acesata pagina pentru ca la munca ascult de acolo, dar la plimbari, de pe telefon ascult aceleasi radiouri online folosind, pe Android aplicatia TuneIn Radio - Radio & Music, deci, in cazul meu, din comoditate am aceleasi radiouri si pe telefon si pe desktop acasa si la munca.

Si cum spune si Mizu, muzica e pusa de cele mai multe ori la radiouri / TV dupa cum "dicteaza" casele de discuri pentru a impune un anumit cantaret sau o anumita formatie pentru care are nevoie sa faca vanzari, nu-s la liber precum pe Youtube. Asadar, DJ-ii de la radiouri sunt constransi la ceea ce li se ofera de casele de discuri cu care au contracte de difuzare radiourile.

Edited by Ciubex, 01 May 2016 - 20:41.


#15
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
@Ciubex Multumesc mult.

#16
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
'TuneIn- Radio'Posted Image chiar este o aplicatie foarte faina ! O utilizez pe smartphone si pe tableta!

#17
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
@Teo Multumesc.

#18
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,146
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bdOXnTbyk0g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate